Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Witam,

w przeciągu prawdopodobnie 2-3 miesięcy będę się przeprowadzał z jednej ulicy na drugą w tym samym mieście. Mam internet stacjonarny w Orange i chcę go przenieść w nowe miejsce zamieszkania. Operator telefonu stacjonarnego to Telestrada.

W związku z tym mam pytania: czy można przenieść mój numer stacjonarny do Orange bez żadnych konsekwencji (że zerwanie umowy czy coś) i czy da się to załatwić online? Operatora chciałbym zmienić, ze względu na to, że oszczędziłoby mi to formalności (wysyłanie skanów jakichś wniosków na stronie Telestrady widziałem itd.) przy przenoszeniu internetu z jednego adresu na drugi, bo zależy mi na tym aby przejście z internetem z jednego adresu na drugi odbyło się jak najpłynniej, no i wtedy i telefon i internet byłby w Orange i z głowy. I jak wygląda przeniesienie usługi z jednego adresu na drugi. Czy muszą przyjść technicy i sprawdzić możliwości techniczne? Gniazdko telefoniczne tam jakieś jest, ale nie wiem czy działa itd.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Sprawdź w papierach lub zadzwoń do telestrady.

Ona lubi migrować swoich klientów między różnymi technologiami, często wysyłając informację małym druczkiem przy rachunku.

Zazwyczaj to powinien być "Telefon stacjonarny WLR", ale niektórych klientów Telestrada zmigrowała na "Cyfrowy Telefon Stacjonarny". I sposoby postępowania są zupełnie inne.

W przypadku pierwszej opcji tzw. WLR - tu przeniesienia usługi pod innych adres i zmiany operatora nie zrobisz jednym zleceniem. Trzeba to zrobić etapami, zazwyczaj z miesięczną karencją.
Jeśli chcesz najpierw przenieść usługę pod nowy adres, to musisz skontaktować się z Telestradą. To już od niej zależy jak przyjmie zlecenie - teoretycznie przez internet, infolinię, nie musi być to papier (to już u niej trzeba się dowiedzieć). Telestrada wysyła zlecenie do Orange i zwykle ta sama ekipa techniczna co pracuje dla klientów Orange realizuje przeniesienie na inny adres o ile są możliwości techniczne. Po przeniesieniu należy zwykle odczekać 14 dni na uaktualnienie danych w ewidencji (choć w praktyce polecam odczekać miesiąc). Wtedy na infolinii Orange lub w salonie możesz zlecić przeniesieniu numeru do Orange (tzw. powrót z WLR). Teoretycznie można nie czekać, ale na 99% jak zlecisz to od razu będzie niezgodny adres instalacji. Przy przeniesieniu numeru do Orange jeśli nie chcesz płacić extra to trzeba zaczekać na ew. koniec umowy terminowej i pełen okres rozliczeniowy wypowiedzenia (inna opcja będzie extra płatna na rzecz Telestrady).
Można to zrobić w odwrotnej kolejności i najpierw przenieść numer do Orange na starej lokalizacji - analogicznie jak pisałem wyżej. Tylko to ryzykowne, bo jak nie będzie możliwości technicznych na przeniesienie usługi pod inny adres - to zostaniesz z usługą na starym adresie.

W drugiej opcji "Cyfrowy Telefon Stacjonarny" - usługa jest świadczona jako VoIP. Wtedy można oba procesy zrobić naraz choć wymaga to zachodu. Musisz podejść do "większego" salonu Orange i poprosić o przeniesienie numeru stacjonarnego jako tzw. proces FNP (w Orange często nazywano jako NP). Nie można tego ani online, ani przez infolinię. Często też trzeba dwa razy udać się do salonu (raz by podpisać wniosek o przeniesienie, drugi raz umowę), więc nie polecam tej opcji.

 

Edit: jeśli chcesz przenieść internet, to możesz zlecić powrót z BSA/LLU- wtedy nie ma przerwy w działaniu usług, ale ciężko znaleźć "kumatego sprzedawcę" który to zleci. Możliwe jest to na infolinii lub w salonie. Ew. prościej wziąć usługę jako nową umowę pod nowy adres. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Jeśli masz umowę na czas określony, to zerwanie lub przeniesienie usług wiąże się zwykle z wysoką karą. To najpierw sugerowałbym ustalić.

W jakiej technologii masz usługę w Telestradzie: to usługa na kablu Orange czy na karcie sim?

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

ok 1 czy twoja umowa jest na czas określony czy na czas nie określony?  2 musiał byś się upewnić czy tam Orange ma swoje usługi można to sprawdzić na stronie wpisując adres .


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Telestrada jest bez karty sim, "klasycznie" podłączony kablem do gniazdka telefon.

A umowa to raczej czas określony jest.

 

A usługi Orange ma swoje, tzn. dostępność usług czy jakoś tak, taka strona jest Orange, tam wpisywałem adres i niby wszystko ok. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

@wojtekk9922   a umowa jest jak zawarta na okres czy na czas nie określony ?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

@wojtekk9922  na czas określony a to nie możesz tak zrezygnować z usługi puki umowa ci się nie skończy po nałoży operator na ciebie karę


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Czyli jakieś tam pisma będę musiał do nich wysyłać, czy zorientować się w ogóle jak to w tej Telestradzie wygląda ze zmianą adresu zamieszkania, bo z tego co widziałem to niby skan jakiegoś wniosku trzeba im wysłać, huh. Czy oni mają jakichś techników, żeby sprawdzić czy z tym gniazdkiem wszystko jest ok, czy to jakoś sprawdzają od siebie tam? Bo pierw oni muszą przenieść numer (co niby może trwać do 21 dni aż?) a dopiero później do Orange bym się musiał zgłosić? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

@wojtekk9922  no tak podanie musi  być o przeniesienie usług 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

by przejeść do Orange musisz zakończyć umowę z swoim operatorem mając na czas określony to miesiąc przed końcem  umowy wypowiedzieć usługi a potem możesz podpisać umowę z Orange . 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

A ten kabel jest łączem należącym do Orange czy do Netii (Dialogu)?