Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

A jak to sprawdzić?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Sprawdź w papierach lub zadzwoń do telestrady.

Ona lubi migrować swoich klientów między różnymi technologiami, często wysyłając informację małym druczkiem przy rachunku.

Zazwyczaj to powinien być "Telefon stacjonarny WLR", ale niektórych klientów Telestrada zmigrowała na "Cyfrowy Telefon Stacjonarny". I sposoby postępowania są zupełnie inne.

W przypadku pierwszej opcji tzw. WLR - tu przeniesienia usługi pod innych adres i zmiany operatora nie zrobisz jednym zleceniem. Trzeba to zrobić etapami, zazwyczaj z miesięczną karencją.
Jeśli chcesz najpierw przenieść usługę pod nowy adres, to musisz skontaktować się z Telestradą. To już od niej zależy jak przyjmie zlecenie - teoretycznie przez internet, infolinię, nie musi być to papier (to już u niej trzeba się dowiedzieć). Telestrada wysyła zlecenie do Orange i zwykle ta sama ekipa techniczna co pracuje dla klientów Orange realizuje przeniesienie na inny adres o ile są możliwości techniczne. Po przeniesieniu należy zwykle odczekać 14 dni na uaktualnienie danych w ewidencji (choć w praktyce polecam odczekać miesiąc). Wtedy na infolinii Orange lub w salonie możesz zlecić przeniesieniu numeru do Orange (tzw. powrót z WLR). Teoretycznie można nie czekać, ale na 99% jak zlecisz to od razu będzie niezgodny adres instalacji. Przy przeniesieniu numeru do Orange jeśli nie chcesz płacić extra to trzeba zaczekać na ew. koniec umowy terminowej i pełen okres rozliczeniowy wypowiedzenia (inna opcja będzie extra płatna na rzecz Telestrady).
Można to zrobić w odwrotnej kolejności i najpierw przenieść numer do Orange na starej lokalizacji - analogicznie jak pisałem wyżej. Tylko to ryzykowne, bo jak nie będzie możliwości technicznych na przeniesienie usługi pod inny adres - to zostaniesz z usługą na starym adresie.

W drugiej opcji "Cyfrowy Telefon Stacjonarny" - usługa jest świadczona jako VoIP. Wtedy można oba procesy zrobić naraz choć wymaga to zachodu. Musisz podejść do "większego" salonu Orange i poprosić o przeniesienie numeru stacjonarnego jako tzw. proces FNP (w Orange często nazywano jako NP). Nie można tego ani online, ani przez infolinię. Często też trzeba dwa razy udać się do salonu (raz by podpisać wniosek o przeniesienie, drugi raz umowę), więc nie polecam tej opcji.

 

Edit: jeśli chcesz przenieść internet, to możesz zlecić powrót z BSA/LLU- wtedy nie ma przerwy w działaniu usług, ale ciężko znaleźć "kumatego sprzedawcę" który to zleci. Możliwe jest to na infolinii lub w salonie. Ew. prościej wziąć usługę jako nową umowę pod nowy adres. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Ok, dziękuję bardzo za szczegółowe wyjaśnienie.

Zadzwonie do Telestrady i zorientuje się jak to wygląda. Ale najważniejsze co chciałem- już wiem.

Pozdrawiam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Nie dało się przenieść internetu a to ze względu na brak możliwości technicznych- problem z kablem, a kabel problemem wspólnot- a światłowodu nawet w planach nie ma jeszcze- OK wszystko jasne, nie wina Orange ani moja- jakbym mógł to bym sam ten kabel pociągnął bo internet w Orange- od wielu lat super.

Schody się zaczynają teraz- na infolinii dowiedziałem się, że brak możliwości technicznych nie jest powodem do rozwiązania umowy (niby jakim cudem?) i wciskano mi LTE jak się dało. Przy argumencie, że brak możliwości technicznych oznacza zmianę warunków umowy przechodząc na LTE- co przecież jest oczywiste, (chodzi o limit transferu danych- kilka tv podłączonych, PC, laptop i co ja z tymi 150 GB mam zrobić przez miesiąc?) usłyszałem o potencjalnej karze finansowej, ze względu na to, że ja chcę zerwać umowę- że niby co? - to standard w Orange?.

I teraz tak, Funboxa jeszcze mam bo go jeszcze nie zdałem, dostałem dziś LTE, teraz mogę zdać Funboxa ponoć bezpiecznie i tamta umowa ulegnie rozwiązaniu, a dzięki Bogu, że przez telefon tą umowę zawierałem bo i te LTE będę mógł oddać, bo 14 dni, prawda?

Niech mi ktoś powie, że to jest normalne, albo, że gdzieś czegoś sam po drodze nie zrozumiałem. Że przez litość o chłopaczku z salonu nie wspomnę... Z lżejszej kategorii jego kłamstw- gdy pytałem go o limit transferu danych pokazał mi centralnie w twarz speedtesta w telefonie twierdząc, że limitu żadnego nie ma i u niego działa 😮

Chyba nawet spora część seniorów kojarzy już czym jest limit transferu danych a czym prędkość. Niebywałe, po prostu niebywałe i niespotykane. Wstyd Panie i Panowie. Wstyd.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Umowę podpisujesz na czas określony. Można wybrać też umowę na czas nieokreślony. Tylko utrata tytułu prawnego do nieruchomości nie z winy klienta może być przesłanką wg prawa do szukania furtek do wygaśnięcia umowy (nie mylić z rozwiązaniem umowy).

Jeśli odstąpisz od umowy na LTE a masz wyłączoną usługę stacjonarną, to dostaniesz karę.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Ale chyba limit transferu danych- jest czymś, że tak powiem dość nowym i egzotycznym w dotychczasowej umowie? I chyba dobrze by było, aby obie strony się na to zgadzały dość dobrowolnie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

A ktoś Ci kazał podpisać umowę na LTE? Nie.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Naturalnie, ale 14 dni- czyli możliwość rozwiązania umowy obowiązuje, prawda?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Tak, jak najbardziej, jeśli umowę nie w salonie.

Ale jeśli doszło do odłączenia usługi na starym adresie, to zapłacisz karę.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 4
  • 0

Zmiana adresu zamieszkania- przeniesienie usług i zmiana operatora telefonu stacjonarnego

Ale jednocześnie jeśli zostanę na LTE- to już nie będzie kary i problemu nie będzie? Czyli co z tym limitem transferu danych o który mi przecież chodzi?

Edit: mi o nic innego nie chodzi jak o ten limit danych, Internet w Orange miałem wiele lat i było super i chciałbym dalej, ale co ja zrobić mam? Jechać na 150 GB przez miesiąc? Gdzie przecież z chęcią bym już o tym zapomniał i miał dalej internet taki jaki miałem do tej pory. Właśnie o to chodzi...

 

 

Edit 2: Brak odpowiedzi mogę rozumieć, jako to że jednak mam rację?