Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

Od kilku dni mam swiatlowód z Orange i bacznie obserwuje jak dziala.

Póki co zauwazylem ze na szczescie ale IP sie zmienia nieznacznie, tzn w ramach do zaakceptowania przeze mnie. 217.96.*.* widac bardzo popularne jest w Orange.

Problem jest natomiast z samą zmiana IP, którą wykonuje pewnie centrala. Co oni robia zeby to IP sie zmieniło ? Praktycznie.

Bo z mojego punktu widzenia to oni mi restartują modem srednio co 24h, z reguły miedzy 20 a 23:00 zmienia sie adres IP, a co za tym idzie dioda zaczyna migac na czerwono na modemie zaczyna na 30-60 sekund, po czym wszystko wraca do normy, z nowym IP.

Ale czy to jest normalne ? W UPC IP tez sie czasem zmieniało, a modem potrafił działac non stop i 6 miesiecy bez sekundy przerwy, a w Orange widac restartuje sie codziennie.

Skad to wiem ?

 

FTTH 2.5

czas trwania połączenia FTTH
02 d 18 g 43 m 02 s (prawie 3 dni)
 
Internet 3.4
czas trwania połączenia
00 d 00 g 37 m 10 s << 37 minut temu zmieniło sie IP, modem sie rozłączył a cos co robiłem poszło sie je*** przez ten restart.
 
Czy to jest normalna sytuacja w Orange, czy to problem moze jednak w modemie ?
 
 

 

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38226
  • 1382

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

Tak, raz na dobę następuje rozłączenie serwisowe.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

Orange nie restartuje Ci zadnego modemu. Co 24h jest zrywana sesja i na nowo nawiazywana. Od nawiazania nowej sesji znowu jest oczekiwanie 24h i potem znowu zerwanie sesji i ponowne nawiązanie. Jeśli chcesz zeby te zerwania były w nocy, to wyłącz i włącz router z prądu, wtedy nowa sesja zacznie się np o 3 w nocy i skończy się o 3 następnej nocy. Zerwania dalej bedą ale będą o 3 w nocy, a nie koło 23 tak jak teraz masz.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

W sumie racja, ale wyłączyć router w nocy o 3, tak ? Wtedy mniej wiecej zawsze o tej godzinie będa restarty ?


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

Sesja zrywana jest dla odnowienia adresu IP co 24 lub 22 h, zależy to od wersji oprogramowania i sprzętu jaki posiadasz oraz czy korzystasz z IPv6 czy IPv4. Tak jak wskazali poprzednicy, nie jest restrtowane urządzenie a jedynie router usługowy wysła żadanie nawiązania nowej sesji do modemu/routera. Niestety nie ma na to innej korzystniejszej opcji. Z doświadzczenia wiem że prawidłowo sesja nawiązuje się około 5-15 sekund.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 137
  • 259
  • 7

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

A co jeśli ustawię sobie np. nagrywanie jakiegoś programu TV, a w tym czasie sieć stwierdzi, że trzeba zainicjować sesję? To jakieś nieporozumienie...

 

Rozważam właśnie ofertę Orange Światłowód versus lokalna sieć (też światłowodowa). Cenowo - podobnie: w Orange drożej, ale po znizkach Open Extra nieco taniej. Jednak sieć lokalna oferuje stały adres IPv4 i brak tego typu atrakcji jak rozłączanie sesji. Kompletnie też nie rozumiem idei dynamicznego prefiksu IPv6: przeczy to całej idei wdrożenia protokołu IPv6! Orange, ogarnijcie się proszę...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38226
  • 1382

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

W dekoderze nie ma takiego rozłączenia.

Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu


muddy napisał(-a):

A co jeśli ustawię sobie np. nagrywanie jakiegoś programu TV, a w tym czasie sieć stwierdzi, że trzeba zainicjować sesję? To jakieś nieporozumienie...

 

 


Telewizja odbierana jest z multicastu, nie potrzebujesz nawet być zalogowany żeby ją oglądać więc nic się nie stanie z nią podczas zmiany IP

 



Rozważam właśnie ofertę Orange Światłowód versus lokalna sieć (też światłowodowa). Cenowo - podobnie: w Orange drożej, ale po znizkach Open Extra nieco taniej. Jednak sieć lokalna oferuje stały adres IPv4 i brak tego typu atrakcji jak rozłączanie sesji. Kompletnie też nie rozumiem idei dynamicznego prefiksu IPv6: przeczy to całej idei wdrożenia protokołu IPv6! Orange, ogarnijcie się proszę...

Tego niestety nie przeskoczysz, na całe szczęscie masz wybór i możesz zdecydować sie na innego operatora 🙂 Niektórzy mają kabel tylko od Orange. Oczywiście nie zamyka to wyboru np na internet LTE, ale to już wybór pomiedzy technologiami...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32685
  • 38226
  • 1382

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

Internet mobilny też jest rozłączany raz na dobę.

A swoją drogą inni operatorzy w podstawowej ofercie mają internet bez możliwości rozłączania sesji? Bo to raczej wyjątek niż reguła.

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zmiana IP = restart modemu i brak internetu

Ja posiadam podobny problem z tym że u mnie restarty są randomowe, co doprowadza mnie do szału.

Raz dziennie o losowej godzinie.