Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana ADSL na VDSL

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

To znaczy ze te 80 mb to jest tylko dla firm itp?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zmiana ADSL na VDSL

Nie koniecznie. To oznacza, że Orange dokonując decyzji biznesowej rozważa budowę przyłączy do VDSL. Nijak ma się do komercyjnej dostępności.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zmiana ADSL na VDSL

Opcja do 80 mb/s dostępna jest dla wszystkich, pod warunkiem istnienia możliwości technicznych.
Wejdź na ten adres https://www.orange.pl/internet/internet-domowy
kliknij zamów, później kliknij że nie masz internetu i wpisz swój adres, dostaniesz ofertę jaka jest dostępna prędkość.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Screen niestety nieczytelny (mam słaby wzrok). Przy LB2 niestety zdalne testy nie są możliwe. Monterzy znają teren i myślę, że potwierdzą możliwości techniczne


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL


screen.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Nie jest to pełna prędkość, więc te 140 m trzeba zweryfikować . Upload też poniżej maxa. Szczęście, że VDSL pracuje w innym paśmie częstotliwości niż ADSL. SNR trochę słaby, stąd błędy. Jak na te kilka dni,to malutko i dobrze. Ja bym zamówił przez net, aby dostarczono modem i była szansa zwrotu jak się okaże, że łącze się niezbyt sprawuje. Dostaniesz FB 2 i jak go wepniesz do linii to czy będzie ADSL czy VDSL będzie działał. Menu podobne, więc parametry liniowe będą widoczne. Najlepszą opcją byłaby instalacja monterska. Nie martwiło by Cię podpinanie i testy. Zorientuj się na czacie jakie masz opcje zamiany usług i daj znać. Robiłem to u klientów i nie zawsze udalo się zgrać zmianę na centrali z dostawą sprzętu, a bez tego drugiego  na tym modemie nie ruszy VDSL. Najpierw więc modem, a później zmiana na centrali.

Koniecznie


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

Jak to nie pełna ? Mam oferte 20 mb i liczby są ok przecież .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL Centralą zawsze daje więcej niż 10 czy 20 Mb/sek. To 12,2 na 1.2 Mb sek dla 10-ki np.  i chyba 24/1,2 Mb/ sek dla 20-ki . Wynika to z matematyki informatycznej. Ale takie parametry to rzadkość, bo linia zawsze tłumi sygnał. Im dłuższa tym bardziej. Ty masz prawie maxa. Stąd wnioskuję, że i VDSL powinien się zapisać na 50-60Mb/ sek minimalnie. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 46
  • 44
  • 0

Zmiana ADSL na VDSL

A rozumiem , dzieki za pomoc , bede przy okazji w mieście to zajdę do salonu i się zorientuje .


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zmiana ADSL na VDSL

@SeQQuPL jak na 140 metrów do centrali, to masz bardzo kiepskie parametry linii. Czy to nie jest przypadkiem odległość do skrzynki telekomunikacyjnej przy płocie? Jak możesz, to wrzuć fotkę. Jak @agat13 wspomniał, sporo błędów. Na forum były wrzucane screeny z lepszymi parametrami i była mowa o odległości między 1-1,5 km. Bardziej bym stawiał na taką odległość od centrali. 

Najlepiej będzie, aby technik dokładnie zweryfikował możliwości Twojej linii i stwierdził, czy VDSL zadziała.