Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda zerwanie umowy przed czasem. Koniec umowy mam na 19.09.2019,a umowa została podpisana w 2017 Internet+telefon stacjonarny. Czy kwota jaka jest pokazana na moim koncie w zakładce umowy to kwota ostateczna? wychodzi 270zł i czy ona zmniejsza się z każdym miesiącem? Czy jest to tylko część kwoty?, a ostatecznie wyjdzie że jest to 3 razy więcej. I czy czy ktoś zrywał umowę jako osoba pisemnie uprawniona?. Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Umowy są oddzielne, można zrezygnować z jednej. O ile rezygnacja z internetu nie pociąga za sobą dodatkowych opłat (poza karą), to rezygnacja z telefonu a pozostawienie samego internetu spowoduje doliczanie do rachunku opłaty za utrzymanie łącza.

Tylko warto policzyć co się opłaca bo czasem kara jest niższa niż suma opłat, czasem na odwrót. Też nie wiem czy macie komórki w Orange (i ew. powiązane ze stacjonarnymi usługami jakieś rabaty).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

1) możesz pokazać screen jak to u Ciebie wygląda (bez danych osobowych)?
2) Czy internet i stacjonarny telefon są w pakiecie czy jako oddzielne uslugi?
3) "czy ktoś zrywał umowę jako osoba pisemnie uprawniona?" mógłbyś to napisać innymi słowami, bo nie wiadomo o co chodzi.

Na forum możesz uzyskać tylko ogólne informacje, jak chcesz konkretów, podpytaj na czacie lub infolinii http://orange.pl/kontakt

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Clipboard01.jpg

 

2. Nie jestem pewien,ale chyba w pakiecie jest to internet adsl więc chyba jedno nie może być bez drugiego.

 

3. Chodzi mi o to że nie jestem właścicielem telefonu i nie ja podpisywałem umowę, kilkukrotnie podpisywałem aneks do umowy i z upoważnieniem właściciela,ale nie wiem jak to wygląda przy rozwiązaniu.Clipboard01.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Co widać na screenie jest to kara tylko za zerwanie umowy na telefon domowy. Plan na każdą kieszeń to oferta na sam telefon. Musisz przełączyć i poszukać też zakładki na internet (chyba że internet jest na innych rachunku niż telefon to może być na innym koncie). Wtedy będzie druga kara na internet (o ile on też ma umowę na czas określony).

Jeśli jesteś wpisany w systemach Orange jako reprezentant lub masz pełnomocnictwo notarialne, to nie będzie problemu by rozwiązać umowę. (oczywiście o ile jakieś przepisy nie powodują ustania pełnomocnictwa)

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

To jest opłata na ten dzień, która jest proporcjonalna i maleje. Ustaw inną datę i zobacz jaka będzie kwota.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Ok mój błąd, znalazłem osobno dla internetu umowa kończy się 18 lipca a kara za zerwanie 240zł czyli kompletne zerwanie z Orange było by 510zł. A jest możliwość zrezygnowania tylko z jednej usługi? internetu? Chciałbym się przenieść do innego operatora i założyć światłowód stąd całe zamieszanie,niestety Orange nie planuje w mojej miejscowości założyć, dlatego chciałbym się przenieść do Inea bo już od roku mi proponują usługę w atrakcyjniejszej cenie. Telefonu stacjonarnego prawie nikt nie korzysta dlatego myślałem aby zerwać kompletnie z tą usługą ale chyba do września będę zmuszony zostać i nie przedłużać dalej.

 

PS @Arti_Kn_Pl Niestety nie da się zmienić daty,ale będę obserwował czy się zmienia


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Umowy są oddzielne, można zrezygnować z jednej. O ile rezygnacja z internetu nie pociąga za sobą dodatkowych opłat (poza karą), to rezygnacja z telefonu a pozostawienie samego internetu spowoduje doliczanie do rachunku opłaty za utrzymanie łącza.

Tylko warto policzyć co się opłaca bo czasem kara jest niższa niż suma opłat, czasem na odwrót. Też nie wiem czy macie komórki w Orange (i ew. powiązane ze stacjonarnymi usługami jakieś rabaty).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

@Piotrekk85 Komórki są w Plusie bez żadnych abonamentów więc tu nie ma problemów, właśnie też się zastanawiałem czy gdybym zrezygnował z Internetu to czy musiał bym ponosić dodatkowe koszty za korzystanie z telefonu ( utrzymanie łącza ) itp. Bo jeśli opłata była by tylko 30 pare zł za telefon to przepłacił bym za osobny internet i telefon ok. 10zł ,chyba że opłaty będą podobne do tel+internet to raczej średnio coś zmieniać aż do końca.

 

Bardziej mi się opłaca zerwać umowę,zapłacić kare na internet w Orange i zacząć w Inea jako nowy klient 4miesiące bez opłat a później 50zł

 

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

Zawieś numer do końca umowy, będziesz płacił za zawieszenie 21,53 zł miesięcznie tylko pamiętaj zrezygnować z niego z dniem końca umowy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 1
  • 0

Zerwanie umowy przed czasem,koszty

A czy jak go zawieszę będę mógł go przenieść do Ineai? bo proponowano mi stacjonarny u nich, czy dopiero z końcem umowy?