Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

https://steamcommunity.com/discussions/forum/1/1458455461472345301/ - trochę stare, ale polecam poczytać. Dzisiaj pewnie prędkości są większe niż te 60MB/s jakie osiągali ludzie.

 

Niedawno gdzieś czytałem że teraz jest 80MB/s. Więc to i tak 2x więcej niż wyciągasz.

 

Po Orange nie ma co spodziewać się wysokich transferów. Deklarowana prędkość jest po to by można było szpanować przed znajomymi ''zobacz mam xxx na speedteście'' 😄

 

Istnieje jeszcze szansa że masz uszkodzony HDD/SSD który nie wyciągnie więcej niż 40MB/s. Jak działa dysk podczas codziennej pracy, instalacji/przenoszenia plików? Zauważyłeś jakieś problemy?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

Twoje prędkości są zgodne z umowa, która podpisałeś i zgodziłeś się na takie warunki. Jeśli chcesz mieć gwarantowana prędkość łącza należy wykupić od Orange ciemne włókno za jakieś 6000-8000zł miesięcznie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

Zawsze można podejrzeć sobie wyniki samego steama.
Źródło: https://store.steampowered.com/stats/content/

Sieć Średnia prędkość pobierania
UPC Polska 76.2 Mbps
Orange Polska 12.7 Mbps
Vectra Broadband 61.9 Mbps
T-mobile Polska 13.6 Mbps
Orange Swiatlowod 71.7 Mbps
Netia SA 19.8 Mbps
Multimedia Polska S.A. 38.1 Mbps
INEA S.A. 70.1 Mbps
Orange Mobile 11.1 Mbps
Play 9.6 Mbps


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

@Banan9polecam sprawdzić link udostępniony przez @Piotrekk85, widać tam transfery.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

To nie tłumaczy transferów użytkownika @miwu333 

 

40MB/s ze steama to nawet ja mam i to przy łączu 300mbps. Dodam że Orange w moim regionie to dno jeśli chodzi o transfery, a nawet u mnie jest pełna prędkość ze steam. Przy łączu 600 albo nawet 1000 powinienem mieć spokojnie 80MB/s +.

 

https://prnt.sc/o00mba

 

Są 2 opcje. Albo masz za wolny procesor+dysk który nie potrafi przetworzyć większej ilości danych, albo serwery steam/styki Orange nie pozwalają osiągnąć wyższych transferów.

 

Gdy pobierasz grę na steamie to pliki są automatycznie dekompresowane i instalowane, co może znacząco wpłynąć na pobieranie przy wolnym dysku i procesorze.

 

Dodam jeszcze taki bonusik jak wysoki transfer można uzyskać mając super szybki net i PC:

1.png


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

Banan ale meczysz bule jak orange takie zle to nie podpisuj z nimi kolejnej umowy  😂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

I nie podpiszę 😄


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 22
  • 0

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

gościu chciałbym mieć takie wyniki jakie pokazujesz na screenach. to moje marzenie by mieć to co ty masz obecnie. a ty jeszcze marudzisz. ponad 70 procent małych wsi może o takich osiągach pomarzyć. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

@Prodo  Co z tego skoro w nic nie mogę pograć bo lagi i opóźnienia? Wolałbym mieć to co Ty masz i grać w spokoju, mi nie są potrzebne niewiadomo jakie prędkości. Przez tyle czasu (2014-2016) miałem internet 6mbps i nie narzekałem bo w grach miałem super pingi i brak lagów. Niestety, poprzedni dostawca zakończył działalność u mnie w mieście więc byłem zmuszony wziąć Orange z braku alternatyw.

 

Gdyby była taka możliwość to chętnie bym się zamienił gdybym wiedział że masz niskie, stabilne pingi i dobre trasy w grach.

 

Jeśli Twój post był kierowany do @miwu333  to sorry 😄


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Zbyt mała prędkość światłowodu 600Mb/s?

Przetestuje pobieranie na SSD i podzielę się wrażeniami 😛