Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zaniki ADSL

Anonim

Nie dotyczy

Zaniki ADSL

Uwielbiam pisać o orange. To moje hobby.

 

Jeden deszczyk i ADSL przestało działać. Albo inaczej. Działa kilka minut i nie działa kilka minut i tak cały czas. Sygnał w słuchawce jest, filtry są, całość była sprawdzana przez techników orange może rok temu. Napisałem "zlecenie", bo to nie u mnie rzecz. I nie wiem co dalej. Jakieś pomysły? Wietrzyk z tego deszczyku nie przewrócił mi nawet półmetrowej cebuli w polu, a światowy orenż ma problem? Próbujesz pracować zdalnie, dostajesz prztyczka w nos. Znowu. Poza tym pragnę się wyżalić, że płacę za do 10mb, a od lat widzę 1.3mb. Rozmawiałem z konsultantami - nie mieli mi nic do powiedzenia, poza "neostrada będzie zamykaną usługą, bo jest passe". Pytam, czy coś się da zrobić? Czy da się vdsl. Coś tam zawsze sprawdzają, coś tam zawsze dłubią i NIC się nie zmienia. HEEEELP :(((((

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Zaniki ADSL

Zrób zgłoszenie techniczne z botem jak nie chcesz rozmawiać z doradcą.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Zaniki ADSL

Cześć,

 

Hasło "działa, nie działa" jest dość ogólne. Jak zwykle przy ADSL-u modem daje nam szanse własnej analizy linii. Można sprawdzić tłumienie, SNR czy ilość błędów transmisji. Zawsze można przywrócić do ustawień fabrycznych (podniesie się sam, tylko trzeba spisać wcześniej ustawienia "autorskie" dotyczące choćby wifi-SSID i hasło) i sprawdzić jak się zmienia owe ustawienia przed i po operacji. Brak info o sposobie testowania prędkości również nie podpowie nam w czym może być problem. Podaj więcej info, spróbujemy coś doradzić...

Anonim

Nie dotyczy

Zaniki ADSL

Skoro już się zalogowałem, to zapdejtuję ten wątek. Kiedy problem stale się ciągnął, zadzwoniłem po techników. Przyjechali i po raz pierwszy trafiłem na partaczy. Zaczęli od analizowania ciągłości przepływu sygnału na różnych odcinkach linii. Standard. Potem wyrwali ze ściennego kanaliku kabel telefoniczny, od tak żeby wyrwać. Rozkręcono gniazdo telefoniczne... które zakładała inna ekipa orendżu, a które było zupełnie sprawne. Do filtra, które poprzednia ekipa zamontowała, nowo przybyli fachowcy dołączyli kolejny filtr. Więc linia, filtr, filtr i telefon stacjonarny. Oprócz tego zdjęto paski izolacji z miejsca łączenia się kabla głównego z poszczególnymi i założyli te same paski drugi raz, po ponownym skręceniu przewodów i testach, które idą do modemu, a które do telefonu (tego podwójnie filtrowanego). Wreszcie stwierdzono, że to kabel od internetu wadliwy i przecieranie czoła zroszonego ciężkimi kroplami potu. Ok. Podziałało godzinę i znów zaczął się festiwal przerywania połączenia. To dało mi do myślenia. Poszedłem na łącznik, wywaliłem w pierony tę paskową izolację, zastępując zalecane skręcenia złączkami zaciskowymi. Żeby były lżejsze, zastosowałem plastik. I bum. Sieć przestała się wieszać co pięć minut, a nawet przyśpieszyła z 1.3mb do 1.6mb (opcja "do 10mbs"). Ponadto wywaliłem domyślny ruter fast2704 i postawiłem na tplinka wd-coś tam, żeby ping nie robił fikołków. Od tego czasu działa. Sam kabel jak mniemam nie miał nic do stabilności połączenia, tylko będzie miał wpływ na możliwości sieci.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Zaniki ADSL

To na co dzień łapiesz tylko okolice 1 megabita? Nie lepiej by było przejść na lte, tam w sumie dopiero po pakiecie byś miał takie parametry.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Zaniki ADSL

@Anonim Od początku mojej obecności na forum doradzam: zrób sam to, co umiesz, sprawdź co możesz poprawić w sieci domowej,skontroluje menu modemu i parametry linii, a może akurat znajdziesz problem bez wzywania techników...

Ty zrobiłeś to po monterach 

 Na czuja i zadziałało. Sam rozwiązałem problem. Można? Mając odrobinę smykałki do techniki można. Ja to wiem

 Teraz oznacz Siebie i Twoje działania, aby pokazać rozwiązanie. Aby i inni wiedzieli i nie bali się pytać techników, podpatrywać ich działania i samemu później sprawdzać podczas problemów podstawowe chociaż rzeczy u siebie w domu. Szacun.....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Zaniki ADSL


@Anonimnapisał(-a)

Poszedłem na łącznik, wywaliłem w pierony tę paskową izolację, zastępując zalecane skręcenia złączkami zaciskowymi. 


Paskową izolację ? A cóż to takiego ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Zaniki ADSL

IMG_20201005_160029.jpg

@marder spieszę oświecić. To jest paskowa izolacja, ale bez pasków. Do pełni szczęścia brakuje zielonych paseczków wzdłuż taśmy .jak znajdę te zgubione z mojej to dokleję