Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zablokowane porty

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 1

Zablokowane porty

Miesiąc temu pojawił się post z opisem podobnego problemu, niestety nie pojawiła się tam odpowiedź na pytanie co mogło pójść nie tak:

 

Zablokowane porty z dnia na dzień 

 

Mam ten sam problem, wszystko działało przez kilka lat (parę miesięcy temu musiałem wymusić IPv4, żeby dalej działało). Aż tu kilka tygodni temu przestało działać w zasadzie w ciągu jednej chwili i w trakcie użytkowania serwera.

 

1. W regułach NAT/PAT błędy dla portów 443 i 80.

2. Zapora ustawiona w tryb użytkownika ale w trybie niskim też nie działa

3. w akcie desperacji ustawione reguły przekierowania dla IPv6, ale bez nich też nie działa

4. w DMZ info o niedziałającym DMZ dla IPv6, ale mam wymuszone IPv4, wcześniej dało się coś wybrać tutaj, z tego co pamiętam

5. lokalny serwer, do którego ma być przekierowanie jest dostępny pod stałym IP 192.168.1.x, ale nie jest on widoczny na liście urządzeń podpiętych.

6. restarty nie pomagają

Komunikat o niezidentyfikowanym błędzieKomunikat o niezidentyfikowanym błędzieWłączone wymuszanie IPv4Włączone wymuszanie IPv4Zapora ustawiona w tryb użytkownikaZapora ustawiona w tryb użytkownikaW desperacji dodałem reguły dla IPv6W desperacji dodałem reguły dla IPv6Wcześniej było coś widoczne w DMZ, teraz jest info o IPv6.Wcześniej było coś widoczne w DMZ, teraz jest info o IPv6.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 1

Zablokowane porty

rozwiązanierozwiązanie

Po wielu eksperymentach zadziałało. Dla innych: nie wystarczy zaznaczyć "Wymuś połączenie IPv4", trzeba jeszcze się upewnić, że w loginie nie ma sufiksu /ipv6. U mnie taki sufiks był. Usuń -> Zapisz i na wszelki wypadek jeszcze restart połączenia. Port 443 wrócił do życia, 80 nie, ale to i tak nie powinno byc używane, więc jestem zadowolony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zablokowane porty

@orangechmurka  a reset? Do fabryki. Zerknij jaki IP dostajesz mimo  wymuszenia ipv4 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 1

Zablokowane porty

rozwiązanierozwiązanie

Po wielu eksperymentach zadziałało. Dla innych: nie wystarczy zaznaczyć "Wymuś połączenie IPv4", trzeba jeszcze się upewnić, że w loginie nie ma sufiksu /ipv6. U mnie taki sufiks był. Usuń -> Zapisz i na wszelki wypadek jeszcze restart połączenia. Port 443 wrócił do życia, 80 nie, ale to i tak nie powinno byc używane, więc jestem zadowolony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Zablokowane porty

@orangechmurka  czyli jednak ufaj i kontroluj...mimo wymuszenia miałeś ipv6