Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana przewodu internetowego

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

Witam.
Jestem użytkownikiem Neostrady już od jakiegoś czasu. I podczas montażu instalator powiedział że aby uzyskać lepsze prędkości przydałoby się wymienić stary 40 letni dwu żyłowy przewód na przewód UTP. Teraz wreszcie znalazłem trochę czasu żeby to zrobić i wykonałem nowa instalacje od puszki nad drzwiami do miejsca w którym znajduje się Livebox. Czy teraz mogę zadzwonić na infolinię aby monter przyjechał i podłączył mi nowy przewód czy muszę to wykonać we własnym zakresie ?
Pozdrawiam
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Wymiana przewodu internetowego

@Sebastian4
W RJ11 środkowe piny, lewy i prawy jest obojętny. Splitter nie ma wtedy sensu.

Bez tytułu.png

Bardziej upatologicznie się nie da wytłumaczyć, pozdrawiam.

Daj łapke w górę i/lub rozwiązanie problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Wymiana przewodu internetowego

Instalacja do modemu/routera jest w gestii Operatora, zadzwoń czy na czat zgłoś, Kontakt z Orange


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wymiana przewodu internetowego

@orlicki12, a do puszki z zewnątrz jaki idzie kabel ?? Masz pociągnięty UTP z puszki do modemu ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana przewodu internetowego

Jeśli usługa działa prawidłowo, to ciężko będzie to wymienić. Jakby technik mógł to by wymienił wcześniej, to chyba trzeba zacząć od pisma na Skierniewice.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

W puszce jest przewód z dużą większą ilością par niż przewód UTP wykorzystana z niego jest tylko jedna para i podłączona do dwużyłowego za pomocą szybkozłączek. Monter nie wymienił przewodu ponieważ nie chciałem żeby go ułożył po wierzchu dlatego zrobiłem to sam tak że przewodu nie widać.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

Z puszki do modemu pociągiem przewód UTP.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wymiana przewodu internetowego

@Sebastian4, Emotikon: LOL mogłeś się zgodzić, a nie martwić się o widoczny kabelek. Przewód UTP z gniazdka do modemu możesz sobie sam podłączyć. Ważne aby gniazdko było montowane przez technika Orange.

 

Polecam specjalny filmik - Orange Polska.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

Przepraszam do puszki z zewnątrz wchodzi przewód UTP zmyliło mnie to siano które zostawili monterzy

 

Chyba źle się zrozumieliśmy. Od puszki na klatce do gniazdka miałem stary przewód dwużyłowy i teraz na tym odcinku ułożyłem przewód UTP jak zalecał monter. I teraz nie wiem czy dalej bawić się w podłączanie na własną rękę czy dzwonić do Orange ?
Usługa nie do końca działa prawidłowo ponieważ jest niższa prędkość


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wymiana przewodu internetowego

Czyli to jest instalacja zewnętrzna, a w takim przypadku lepiej upewnić się u dostawcy usług czyli Orange. Dopytaj w Poniedziałek na czacie. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

Dobrze tak zrobię dziękuję za podpowiedzi.