Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana przewodu internetowego

ROZWIĄZANE

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana przewodu internetowego

@Sebastian4 Zgłoś uszkodzenie i umów się na dogodny termin. Technik przyjedzie, powiesz mu żeby przełączył kabel na UTP i po sprawie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wymiana przewodu internetowego

Nie wiem czy tak zawsze technik przyjedzie jeśli usługa działa prawidłowo.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana przewodu internetowego

@Piotrekk85 Można odłączyć router z prądu, wtedy nie będzie sesji PPP i modlić się, że technik nie wpisze nieuzasadnionego wezwania Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

A gdybym miał to zrobić sam to wystarczy to po prostu tak jak było ?
Trochę mnie przeraża wizja nieuzasadnionego zgłoszenia nie wiadomo ile by sobie za to krzyknęli

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Wymiana przewodu internetowego

To 39 zł (jest w cenniku).

Co do samodzielnej zmiany, temat ciężki.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wymiana przewodu internetowego

@orlicki12 ale puszka jest zamknięta na zamek/kłódkę ? Jeżeli nie, to sam sobie to zrób, żadna filozofia. Tylko nie odłącz nikomu innemu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

Puszka na klatce jest taka zwykła elektryczna na 4 śrubki każde mieszkanie ma swoją. No filozofia żadna ale czy gdyby to zrobił monter nie wykorzystałby większej ilości par? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Wymiana przewodu internetowego

@Sebastian4
Jeżeli nie posiadasz telefonu (lub posiadasz, ale bezpośrednio z routera) to musisz podłączyć tylko 2 kable (do pary na kablu UTP), co do drugiej części idziesz do pierwszego lepszego komputerowego, prosisz o zaciśnięcie końcówki RJ11 (najlepiej żeby zacisneli dwa kable których będziesz używał obok siebie) metodą prób i błędów spinasz dwa kable ( masz 2 możliwości ) i wsio. Ja u siebie tak zrobiłem i wszystko działa. Ale czy to poprawi prędkość? Szczerze? Mi poprawiło o 2/3MB, a posiadałem instalacje która miała z dobre 30lat.

Jeżeli uznasz moją wypowiedź za pomocną daj łapke i/lub rozwiązanie problemu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 1
  • 0

Wymiana przewodu internetowego

Nawet nie trzeba prosić o zaciśnięcie gdyż do splittera przewody wchodzą na wcisk, myślę że u mnie różnica może być zauważalna gdyż w mieszkaniu dawniej były 3 telefony domowe na jednej linii i przewód w ścianie jest łączony prawdopodobnie. Czyli łączenie w splitterze mam wykonać metoda prób i błędów ?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Wymiana przewodu internetowego

@Sebastian4 Tak, z tego co pamiętam (bo ja już nie używam splittera - bo telefon mam bezpośrednio z routera) tam podpinasz tylko 2 kable, więc masz teoretycznie 2 możliwości (któraś musi zadziałać na 100%).

Jeżeli chodzi o wpinaniem kabli, a wtyczką rj11 to wolałbym wtyczke, bo te zaciski na splitterze są tak mierne, że w moim przypadku raz na jakiś czas same się wypinały.