Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

Mam internet domowy 10 mb\s ale maksymalna prędkość z jaką działa nie przekracza 4 mb. Kilka lat temu kładli u nas kabel w ziemi (zamiast po słupie) przez działkę i zagadałem jak podłączali ten kabel do puszki, technik powiedział, że problemem jest odcinek od puszki do gniazdka w domu ale to nie jego sprawa i mi nie pomoże. W sensie, że ten kabel co mamy to jakiś stary i dlatego nie ma 10 mb\s. 

 

Pierwsze pytanie: czy może tak być i ktoś orientuje się o co chodzi? czy ten człowiek miał rację?

 

Drugie pytanie: czy dam sobie radę z wymianą tego kabelka? i czy warto się w to bawić samemu?

 

Pytanie trzecie: jeśli odpowiedź na pytanie nr 2 jest negatywna, to gdzie mogę to zgłosić i czy będę musiał za to płacić?

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

Od gniazdka telefonicznego do routera możesz we własnym zakresie wymieć kabelek. Przed gniazdkiem jest własnością Orange i nie można wykonywać samodzielnie jakiejkolwiek ingerencji.

Proponuję zgłosić do BOK i dopytać się o możliwość poprawienia linii telefonicznej.

Często wymiana kabelka od gniazdka do routera na lepszy może pomóc, tak było przynajmniej w moim przypadku.

Jeżeli zgłoszenie do BOK o wymianie kabelka uznają za zasadne (jako usterka), to koszty wymiany powinien ponieść ORANGE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

A mam pytanie: jaki masz rodzaj gniazdka w domu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

 

 

coś takiego... z 98 roku


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

Sprawdź, czy w środku nie masz kondensatora. Jeśli masz, to go odłącz.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

Odpowiedzialność klienta zaczyna się na gniazdku a nie na puszce. Widocznie technik nie miał kabla albo z innych względów tego nie wymienił. Orange niestety przerzuca niektóre rzeczy na klientów. Jak sam nie potrafisz lub nie masz znajomych co wymienią kabel, to złóż reklamację na brak naprawy.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

Gniazdko jest dobre? Jakie parametry powinien mieć właściwy kabel? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

@Pasquall 1. jeśli kabel jest od gniazdka do skrzynki Orange to należy do Orange . A twój kabel jest od  modemu do gniazdka .
2. jeśli znasz się na tym pewnie dał byś radę ale to należy do Orange i nie wolno ci grzebać.
3.na leży zgłosić do Orange na nr. 510 100 100 lub na czacie i z tym co miał namyśli ten technik zapytaj konsultanta technicznego Orange 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

dzwoniłem, spotkałem się z niekompetencją... nikt nic nie wie...  raz się dowiedziałem, że jeśli internet w ogóle działa, to reszta nie ma nic do rzeczy, raz że nie są w stanie mi pomóc... innym razem, że 10 mb to max i mogę mieć mniej i wina mojego kompa. Generalnie same bzdury


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Wymiana kabla w odcinku od puszki do gniazdka telefonicznego

@Pasquall  bo twoja umowa jest do 10 mb/s a kiedy kol wiek osiągałeś 10 mb/s?