Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu oraz jego jakość


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Szybkość internetu oraz jego jakość

Witam, otóż chciałbym opowiedzieć o pogarszającej się jakości mojego internetu i zapytać czy można temu zaradzić i wrócić do poprzedniej prędkości.

 

Otóż tak.

 

Mój internet jest do 10mbps. Kiedyś pobierał z szybkością 1mb/s. 

Od września jakość pogorszyła się do 7mbps i prędkość spadła do 700kb/s.

 

Zauważyłem to i zgłosiłem do orange. Łącznie już zgłaszałem 4 razy.

 

Pierwszy.. Reset łącza..

Drugi.. wymiana modemu

Trzeci.. Reset łącza

Czwarty.. Stabilizacja łącza

 

No i zostałem poinformowany że stabilizacja łącza trwa do 10dni.

Było to 24.10. Mniej więcej w niedziele albo poniedziałek powinno się to zakończyć.

 

Na dzisiaj moje obecna prędkość to https://www.speedtest.pl/wynik/224221451
gdzie normalnie sięgało do 8mb/s na teście, a pliki różne pobierałem z prędkością 1mb/s.

 

No fajnie że Orange mnie również poinformowało że to jest DO 10mb/s. Więc tak jakby powiedzieli że jakbym miał nawet 2mb/s to jest zgodne z umową i mam się pocalować w noc. No ale kurde.. tyle czasu było dobrze i teraz klapa?

 

Takie pytanie.. Moja siostra wprowadziła się do domu i założyła kolejną sieć. Z dwóch mamy teraz trzy. Czy to mogło mieć wpływ na pogorszenie? 

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Szybkość internetu oraz jego jakość

Co znaczy, że z dwóch sieci są trzy? Usługa jest na jednym kablu?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szybkość internetu oraz jego jakość

Wyjaśnij, o jakie połączenie sieci chodzi.

Zakładam, że z jednego routera Neostrady połączony był drugi inny router, potem siostra dołożyła trzeci router.

Sama rozbudowa sieci nie powinna mieć wpływu na osiągi, ale zwiększenie ilości użytkowników, którzy w tym samym czasie korzystają z internetu może już mieć znaczny wpływ. Podejrzewam z opisu, że własnie taka sytuacja ma miejsce.

Opisz dokładniej połączenia sieci i routerów.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Szybkość internetu oraz jego jakość

Ah, nie rozjaśniłem. Przepraszam.

 

Z jednego słupa. Tu chodzi że są 3 sieci na 3 różnych umowach. Źle się wyraziłem.

 

Kiedyś było tak że tylko jedna sieć szła z tego słupa. Z czasem było lepiej i można było 2. A teraz jak siostra się przeprowadziła to się dowiedziała że można jeszcze trzecią.

 

Na mojej sieci korzystam tylko ja. Podłączony pod nią mam tylko komputer przez kabel i telefon przez WI-FI


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szybkość internetu oraz jego jakość

Istnieje możliwość, że przy takiej rozbudowie, sama centralka może być mocniej obciążona. Ciekawe, czy jeszcze nie są podłączane do tej samej centralki inne linie telefoniczne z Neostradą. Większe obciążenie centralki może powodować wolniejsze działanie internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Szybkość internetu oraz jego jakość

Ogólnie to dwie umowy są internet + telefon stacjonarny, trzecia to tylko sam internet.

 

Czyli nie ma ratunku? Pozostaje mi to co mam w takim przypadku?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szybkość internetu oraz jego jakość

Najgorzej wygląda sytuacja na wsiach, jak u znajomych sprawdzałem działanie Neostrady, to mało kiedy udawało mi się osiągnąć 10 Mb/s. Dochodzą do tego duże odległości od central, z drobnymi wyjątkami. Czasami zdarza się, że Orange modernizuje centrale, co znacznie poprawia jakość korzystania z internetu, no i prędkość.

 

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu oraz jego jakość

@ketrasaArtur  i @Canzas , ja jestem "przykładem" Neostrady na odcinku do centrali, gdzie u mnie nie wyciągnie 20Mb/s (minimum z umowy, a nie full), bo po prostu ciągle zrywało. Ale 10 jest powyżej swoich parametrów. Coś za coś Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Szybkość internetu oraz jego jakość

Neostradę miałem ponad 6 lat. Odległość do centrali wynosiła prawie 2 km. Jak przychodził wieczór, praktycznie nie dało się z Neostrady korzystać. Ping wieczorami przekraczał 120 ms, przy bardziej intensywnym korzystaniu mojej rodziny nawet sięgał do 1 000 ms (wystarczyło, że córka wysyłała filmik na YouTube). Późną nocą i ranem wynosił 30-40 ms. Lepiej wychodził internet mobilny. Półtora roku temu weszła na osiedle firma i położyła światłowód. Sytuacja się diametralnie poprawiła.

Obecnie mam 150/15 Mb/s i ping 6-8 ms w cenie niższej niż miałem w Orange.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Szybkość internetu oraz jego jakość


@Canzasnapisał(-a)

Ah, nie rozjaśniłem. Przepraszam.

 

Z jednego słupa. Tu chodzi że są 3 sieci na 3 różnych umowach. Źle się wyraziłem.

 

Kiedyś było tak że tylko jedna sieć szła z tego słupa. Z czasem było lepiej i można było 2. A teraz jak siostra się przeprowadziła to się dowiedziała że można jeszcze trzecią.


Zaraz, zaraz, co to jest wg ciebie "sieć"? To pojedynczy przewód od słupa do domu? I teraz idą 3 przewody od słupa do domu?