Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu oraz jego jakość


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Szybkość internetu oraz jego jakość


@bluesmanniaknapisał(-a)

@Canzasnapisał(-a)

Ah, nie rozjaśniłem. Przepraszam.

 

Z jednego słupa. Tu chodzi że są 3 sieci na 3 różnych umowach. Źle się wyraziłem.

 

Kiedyś było tak że tylko jedna sieć szła z tego słupa. Z czasem było lepiej i można było 2. A teraz jak siostra się przeprowadziła to się dowiedziała że można jeszcze trzecią.


Zaraz, zaraz, co to jest wg ciebie "sieć"? To pojedynczy przewód od słupa do domu? I teraz idą 3 przewody od słupa do domu?


Nie, idzie jeden kabel od słupa i w którymś momencie jest rozdzielenie.

Nazwałem "sieć" bo nie wiem jak mam to nazwać.

 

A co do reszty.

 

Mieszkam na wsi. Niestety nie wiem jak daleko jest centrala. Kod pocztowy mam 05-250, mazowieckie.

 

 

Opłaca mi się dalej temat drążyć czy jednak to już sprawa zamknięta i już nie do odratowania?

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Szybkość internetu oraz jego jakość

Nie wiem. Może ktoś technicznie zaawansowany wie jak interpretować "jeden kabel od słupa i w którymś momencie jest rozdzielenie" i jaki to ma wpływ na wasz internet...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Szybkość internetu oraz jego jakość

Wydaje mi się, że jest linia napowietrzna i ktoś zrobił jakieś rozgałęzienie. Linia stara więc jak było "do 10" to mogły być spadki. Jak w ramach rodziny się nie dogadacie, to wyegzekwowanie od Orange będzie trudne.
Może też pójść brutalną drogą. Wykonaj certyfikowane pomiary speedtestem pro https://pro.speedtest.pl/ by mieć raport. Potem złóż reklamację do Orange z oczekiwaniem bonifikaty za brak "prędkości zwykle dostępnej". A potem będzie szybka piłka: albo naprawią, albo Orange wypowie umowę za brak możliwości technicznych. Przez wiele miesięcy Orange nie chce zwykle płacić bonifikat.
Prędkości do wpisania są tutaj https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39336/b47b1b9e-7d69-414b-a035-241a766c4f26.pdf lub sprawdź na umowie jak są lepsze.
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu oraz jego jakość

@Piotrekk85 Mówisz, że Orange nie chce płacić bonifikat, tylko albo usuwa usterkę, albo wypowiada umowę ze względu na brak możliwości technicznych? To być może napiszę reklamację na swoją Neostradę, na tym ~1.5 Mb to korzystanie czasami w zmorę się zamienia. Zrobię certyfikowane pomiary 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Szybkość internetu oraz jego jakość

@Anonim: Spójrz na to racjonalnie. Prowadzisz firmę. Klient musi co miesiąc to reklamować. Płacisz 70 zł za usługę. To Ty jako zarządzający firmą nie dość, że musisz zwrócić 70 zł to i opłacić koszty reklamacji. Na dłuższą metę to się nie opłaca. A jeśli dobrze pamiętam niektóre Twoje wpisy - miałeś profil synchronizacji poniżej prędkości zwykle dostępnej. To jak masz ją osiągnąć? 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu oraz jego jakość

@Piotrekk85 

1. Za samą Neostradę płacę 50zł (za przedłużenie umowy obcięli mi 10zł)

2. To niech wypowiedzą umowę skoro nie ma możliwości technicznych na zwykle dostępną prędkość. 

Pozwolę sobie zacytować, co napisałeś:

 

" A potem będzie szybka piłka: albo naprawią, albo Orange wypowie umowę za brak możliwości technicznych. Przez wiele miesięcy Orange nie chce zwykle płacić bonifikat. "


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Szybkość internetu oraz jego jakość

A próbowałeś wcześniej składać reklamację z oczekiwaniem bezpłatnego rozwiązania umowy? Przy takiej prędkości to łatwo ugrać (o ile nie masz jakieś regulowanej promocji jak Geopromocja I).
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu oraz jego jakość

@Piotrekk85 Nie. W aneksie mam promocję Love Mini 1/19.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Szybkość internetu oraz jego jakość

Okej, tylko radzę przemyśleć czy się opłaca. Umowa na Love Mini 1/19 nie ulega rozwiązaniu po odłączeniu neo. Umowę na komórkę musisz odczekać do końca lojalki płacąc 40 zł po rabatach miesięcznie.
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu oraz jego jakość

@Piotrekk85 Tylko Neostradę bym wywalił. Na abonament komórkowy nie narzekam.