Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wniosek o wymiane kabla Internetowego


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

Witam . Jest to mój pierwszy post więc prosiłbym o wyrozumiałość

Czy posiada ktoś jakiś wniosek , prośbę o wymianę kabli . Z względu na brak innego operatora niestety muszę się dalej męczyć z częstymi awariami itp. Nie wspomnę o częstym zbywaniu ze strony z Orange . Po ostatniej rozmowie z konsultantem odsyłają mnie do Skierniewic więc spróbuję i tam 😕

załączam fotki super podłączonych kabli na zewnątrz budynku jak i w środku 🙂

 

20200511_115224.jpg20200511_115230.jpgpodłączenie w środkupodłączenie w środku

14 ODPOW. 14

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

@PabloBdg mysle ze jakies specjalne wnioski nie sa potrzebne. Wystarczy cos w stylu "z uwagi na zly stan przewodow doprowadzajacych internet do mojej posesji oraz czeste wystepowanie w zwiazku z tym awarii prosze o wymiane przewodow na nowe". Jako zalacznik mozesz pokazac te zdjecia.

Zwykle zgloszenie u konsultanta nie wystarczy? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

Niestety ale zgłoszenie u konsultanta nie pomagają .Odsyłają w formie pisemnej do Skierniewic. 

Gdy próbowałem załatwić to przez telefon pani po drugiej stronie niby dała polecenie wymiany z terminem 30 dni od daty zgłoszenia .Lecz do dziś nic . a było to z jakieś 3 miesiące .Na moje pytanie dziś dostałem odpowiedź że nic takiego nie mają i takie sprawy tylko pisemnie 😛


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

@PabloBdg no to faktycznie chyba zostaja Ci tylko napisac pisemko i zostawic u nich. Dziwne ze takich zgloszen nie mozna dokonac przez infolinie. W koncu utrzymanie linii nalezu do Orange. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

Przy zgłoszeniu zawsze bierz numer zgłoszenia. Jeżeli deklarują jakiś termin, po upływie tego terminu piszesz reklamację, zapisujesz numer reklamacji. W ciągu 30 dni muszą Ci odpowiedzieć. Jeżeli nie odpowiedzą, Twoje zgłoszenia uznaje się za zasadne i muszą zareagować. 3 miesiące to czas, w którym powinieneś mieć już odpowiedź w sprawie, ale trzeba trzymać rękę na pulsie, bo niestety w Orange tak z miedzią jest, że zleceń nie wykonują lub przewlekają w czasie ze względu na przestarzałą technologię, której już nie rozwijają i nie modernizują.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

No mogłem wtedy to zapisać wszystko .Niestety wtedy ,,myślałem ,, że faktycznie przyjadą i to wymieniają tak jak Pani z Orange deklarowała.Teraz będę trzymał rękę na pulsie .Zobaczymy jak sie to wszystko skończy o czym opiszę to na forum;)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

ja bym zrobił tak:

Dzwonię i jak olewają sprawę to zapisuję numer zgłoszenia ewentualnie (po uprzednim poinformowaniu osoby z którą rozmawiam) nagrywam rozmowę - jest to prawnie dopuszczalne, pod warunkiem nieudostępniania publicznie nagrania. 
Ewentualnie idę do salonu i składam pismo. Z tego co wiem prawnie jest 14 dni roboczych na odpowiedź. Jeśli nie odpowiedzą lub ustosunkują się negatywnie dzwonię do UKE 😄 

UKE pomoże (dzięki UKE załatwiłem wiele spraw) 🙂

oczywiście to scenariusz bardzo uproszczony i skrótowy, ale ja bym poszedł drogą oficjalną rejestrując wszelakie rozmowy, pisma za potwierdzeniem odbioru ewentualnie korespondencja emailowa - pismo złożone elektronicznie w mocy prawa jest tym samym co pismo złożone drogą papierową i na odpowiedź jest 14 (albo 30) dni. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wniosek o wymiane kabla Internetowego

Cześć,

 

Bardzo jestem ciekaw finału sprawy. Napisz na jakim jesteś etapie. Podaj (jeśli to nie tajemnica) miasto w którym monterzy tak "dbają" o stan wizualny sieci


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Wniosek o wymiane kabla Internetowego


@agat13napisał(-a)

Cześć,

 

Bardzo jestem ciekaw finału sprawy. Napisz na jakim jesteś etapie. Podaj (jeśli to nie tajemnica) miasto w którym monterzy tak "dbają" o stan wizualny sieci


Taki stan masz wszędzie. Stara sieć wisi w niektórych miejscach od kilkunastu do kilkudziesięciu lat i ją się tylko łata a nie wymienia. Coś jak z drogami 🙂 

A co do sprawy z tytułu wątku to jestem ciekaw jak się skończy, bo mi załatwienie takiej sprawy zajęło jakiś miesiąc. Przy czym pracowałem wtedy w Orange, znałem ludzi z utrzymania sieci, pisałem maile do osób decyzyjnych w firmie hehe 🙂