Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

Witam, dziękuje za liczne odpowiedzi.

Co do mojego internetu w orange.pl wyświetla mi się że mam do 80 mb (20-80) zazwyczaj wg speedtest jest to 50 mb/s, ale to nie problem, problemem jest słaba jakość tego internetu czyli duży ping, rozłączanie się.

Niestety że mieszkam w centrum miasta Olsztyn jestem skazany na usługi orange więc zmiana operatora na innego odpada. Nie mam też światłowodu gdyż konserwator zabytków jeszcze nie wyraził zgody na taką opcje w mojej kamienicy ale kilka ulic dalej światłowód już jest więc może i lada moment pojawi się u mnie.

W takim razie z moim problemem co powinienem zrobić? Zgłosić to jako awarię czy jak? Kolega mieszkający 20 km ode mnie na wsi też ma taki sam problem ciągle lagi, kicki itp

Pozdrawiam Krystian.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

Tylko zmiana operatora tu pomoże. Nawet jakbyś zmienił z VDSL'a na światłowód od Orange, to lagi Ci nie ustąpią, bo routing jest dalej ten sam.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

Czyli nic nie zrobię, trudno 😞

już samo to jak to forum działa z opóźnieniem chyba 5 sekundowym masakra jakaś ;D


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

@krystek93   U mnie też to forum działa wolniej, a mam światło Orange.

 

Tak jak pisze @-brtk-  , jedynie zmiana dostawcy. Ja miałem vdsl i teraz światłowód Orange i powiem Ci że różnice między Orange vdsl a Orange fiber są dwie:

 

1. Kabel - światłowód pozwala na większe prędkości, ale głównie na speedteście, w realnym użytkowaniu rzadko kiedy zobaczysz prędkości po 30MB/s albo większe. Strony internetowe będą wczytywać się z taką samą prędkością. Tak samo youtube i inne serwisy.

 

2. Na światłowodzie masz niższy ping o kilka, kilkanaście ms z racji braku przeplotu. Trasy są te same, priorytety te same. Jeśli na vdsl masz np 200 pingu, to na światłowodzie będziesz miał 180-185 🙂 Niezła różnica, co nie? 😛

 

Oczywiście, zostaje jeszcze sama technologia. Kiedyś zanim Orange wprowadził światłowód to wszystkie problemy były zrzucane na technologie, że miedź jest słaba, przestarzała, ma wysoki ping... wprowadzili światłowody i co? I nic. Okazało się że dalej pingi są wysokie, internet działa wolno, youtube laguje.

 

To nie technologia winna tylko polityka Orange. Sieć szanująca klientów nawet na miedzi zapewni Ci niski ping i szybkie działanie internetu, youtube itp itd.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

@-brtk-   - zakończyłem dyskusję z tobą w niniejszym temacie po twoim stwierdzeniu, że nie posiadasz usług w zakresie internetu przewodowego w Orange a swoje wypowiedzi opierasz o doświadczenia znajomych.
Zwracam też uwagę, że sam się wywołałeś do odpowiedzi pomimo faktu niepodawania przeze mnie żadnych danych interlokutorów. Na uwagę zasługuje tez fakt, iż mieszanie pojęć technologii i zaciemnianie obrazu masz opanowane do perfekcji. Czyżbyś może pracował w marketingu pewnej sieci, która ogłasza się jako 5G ready? 😉 Bo to wydaje się być dokładnie taka sama nomenklatura wypowiedzi w zakresie internetu "światłowodowego" do punktu węzłowego na bloku sieci UPC. Idąc przedstawionym przez ciebie tokiem rozumowania większość operatorów świadczących usługi dostępowe internetu przewodowego może zacząć określać swój produkt mianem "światłowodowym" - przecież to tylko różnica w stopniu penetracji medium światłowodowego w głąb sieci dostępowej, nieprawdaż?

Dla zainteresowanych polecam lekturę : http://www.speedtest.pl/technologia_swiatlowodowa_fiber
i zajęcie własnego stanowiska w przedmiotowym zakresie.

 

Wracając do meritum - tak jak napisałem - miałem w swoim mieszkaniu równolegle usługi obu firm i wybrałem Orange jak zdecydowanie lepiej odpowiadająca moim potrzebom oraz zapewniającą lepsze parametry użytkowe.

Żaden z moich znajomych, posiadających tożsamą usługę w Orange, niezależnie od dzielnicy Warszawy (Ochota, Wilanów oraz Stary Wilanów - domki jednorodzinne) nie odnotowuje opisywanych przez w/w interlokutora zacięć w funkcjonowaniu żadnego z serwisów internetowych.

@Banan9  -  mój stary TV firmy TCL podłączony via Wi-Fi 5 GHz pokazuje prędkość do serwerów Netflixa na poziomie 850 Mbps. ( https://fast.com/pl/) Co ciekawe - w przeglądarce Firefox - prędkość oscyluje w granicach 550 Mbps, w przeglądarce Chrome - właśnie 850 Mbps.  TV oparty o system Android.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

@Morciak   Ja Netflixa niestety nie oglądam. Z ciekawości sprawdziłem i mam 280mbps na łączu 300, więc w miarę ok: https://prnt.sc/n03wov


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

@Morciak fakty niestety są takie, że to Ty nie wiesz, co to jest technologia światłowodowa. Technologia światłowodowa to nie jest tylko GPON, bo równie dobrze można powiedzieć, że Ci co mają światłowód do ONT'ka a potem skrętkę, to też nie mają światłowodu, bo na ostatnim odcinku do routera nie ma światłowodu? Ostatni odcinek do klienta ma małe znaczenie, jeżeli jest FTTX (czyli FTTH [Orange], FTTB [UPC] itp, wszystko, to światłowody), poczytaj sobie, a nie piszesz głupoty. Nie ostatni odcinek stanowi jakość łącza. Pewnie link który wkleiłeś nawet nie raczyłeś przeczytać.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

@-brtk-  no to ADSL i VDSL od dzisiaj to również technologia światłowodowa, nic z tego, że zapina się na 12(ADSL) lub 23(VDSL) Mbit/s Emotikon: Język W końcu to FTTC Emotikon: Bardzo szczęśliwy W Wielkiej Brytanii nazwę Fibre broadband up to avg 60 Mbit/s(w najlepszym wypadku) mają opanowaną do perfekcji 🙂 


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Wieczne lagi, ścinki duży ping, słabo działające strony internetowe

Ja to powiem tak, może i magia "światłowodu" działa na część abonentów ale też jest bardzo duże rozczarowanie bo prędkość to jedno a lagi i kłopoty z usługami Googla to delikatnie mówiąc słabo wygląda przy tej technologii 😉