Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

VoIP-FritzBox zamiast Funbox


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 142
  • 1

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

Cześć, 

Do tej pory miałem w domu instalacje telefoniczną składającą się z: Funbox analogowy port tel-> Fritzbox 

 

Funbox->switch-> Fritzbox (wyłącznie do obsługi pozostałych numerów tel). 


Doszedłem do wniosku że skoro Fritzbox obsługuje telefonie internetowa, to wprowadzę numer VoIP od Orange jako konto SIP w Fritzboxie. 
Od tej pory zaczął się problem. Co jakiś czas nie mogę dodzwonić się na swój numer.  Dostaję komunikat „Połączenie nie może być zrealizowane”. Podobnie z połączeniami wychodzącymi- sygnał zajętości.

Domyślam się, ze problem tkwi w tym, że dwa urządzenia tj. Funbox i Fritzbox rejestrują numer na tym samym serwerze z jednego adresu IP. 
Jestem pewny, że wszystkie dane logowania we Fritzbox wprowadziłem poprawnie.  
Czy jest jakiś sposób, aby rozwiązać mój problem, tak żeby telefonia działała jedynie przez Fritzbox  z pominięciem Funbox? 

 

________________
* Przeniosłem z działu Abonament – moderator Michał

9 ODPOW. 9

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12186
  • 54

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

Niestety nie 😎

FunBox ma to na sztywno ustawione 😎


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1928
  • 9423
  • 77

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

@grzes711 To jest usługa na miedzi czy na światłowodzie? Gdzie jest podłączony telefon?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 142
  • 1

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

Na światłowodzie, numer w ramach pakietu Orange Love. Aparat podpięty do dodatkowego routera Fritzbox, który robi mi za lokalną centralkę telefoniczną. Numer z Orange Love skonfigurowałem jako konto SIP na fritzbox.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1928
  • 9423
  • 77

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5838
  • 23769
  • 200

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

@grzes711 

Żeby się nie gryzły wystarczy dodać literkę "a", "b" lub "c" w loginie, przed znaczkiem "@". Na jedno konto SIP w ramach Orange Love może być na raz zalogowane cztery czy pięć urządzeń i powinno dać się prowadzić trzy rozmowy jednocześnie, więc to chyba nie chodzi o wzajemnie blokowanie się.

Natomiast od czasu do czasu u siebie obserwuję dziwne "zaniki" usługi VoIP na FB3 (dioda od VoIP gaśnie). Przyzwyczaiłem się do nich, bo zdarzają się raczej rzadko, a telefon VoIP nie jest mocno obciążony, i po prostu je ignoruję.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 142
  • 1

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

Próbowałem ze wszystkimi literkami i nic. Porównałem ustawienia i są poprawne. 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1928
  • 9423
  • 77

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

@grzes711 Jeżeli możesz to wklej ustawienia z Fritza, może ktoś coś podpowie. Możesz również uruchomić VoIP na smartfonie i porównać jego działanie podczas czkawki Fritza.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 142
  • 1

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

grzes711_0-1721380849910.pnggrzes711_1-1721380869014.pnggrzes711_2-1721380876541.png

grzes711_3-1721380897098.png

Zastanawiam się nad opcją "użyj numeru telefonu do rejestracji".


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5838
  • 23769
  • 200

VoIP-FritzBox zamiast Funbox

@grzes711 

Możliwe że to coś na rzeczy. Przy kliencie SIP trzeba zarówno podać login (numer z literką i adresem), hasło, jak i nazwę użytkownika będącą samym numerem telefonu (z prefiksami). Wszystkie trzy musiały być podane, i cały wic polegał na zgadnięciu w które pola co wpisać. Każdy klient miał to inaczej nazwane. Pewnie tu jest podobnie.