Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

@Anonimrozumiem, czyli to nie SNR, tylko jakiś dziwny współczynnik - im mniejszy tym lepiej. Czyli moje 27.2 to bardzo słabo. Dziwię się trochę, bo jak współczynnik mi się podnosił to prędkość rosła. Zgłosiłem, mam nadzieję że coś się zadzieje. Pani z Reklamacji chciała mnie odłożyć na półkę, ale się nie dałem. Zobaczymy

Może to bezpiecznik walnięty na linii powoduje tłumienie, a może któryś modem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Linia nie generuje Ci błędów, więc jak Ci zrestartują DLM to powinno wrócić sporo Mb/s. Jak po restarcie modemu nie zmienia Ci się prędkość nawet o Kb/s, to trzyma DLM jak pisałem w poprzednim moim poście. 27 SNR to spory zapas na prędkość.

 

@vdsl2 oni teraz stosują jakieś dziwne karty i sterują sobie mocą, więc sam parametr SNR dużo nie powie, ale też przeważnie jest on w Orange na poziomie 8dB jak linia zepnie się na max prędkość możliwą, on ma ten parametr sporo wyższy i obciętą prędkość, więc tutaj zadziałało DLM. I przy okazji, po co usuwasz co chwile konta?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Sukces! 

2.5 Prędkość synchronizacji DSL w górę 8567 Kb/s
2.6 Prędkość synchronizacji DSL w dół  85675 Kb/s
2.7 Margines szumu w dół 9.3 dB
Jakość linii (błędy)
2.8  Liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji) 61
2.9  Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostaniej synchronizacji)  61


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Super, i co dało skutek?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 1

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Wymienili krosówki i wszystko śmiga jak ta lala .Oczywiście łącze nie osiąga max ale od 35 do 70 Mbit zależy od pory dnia, na to już nie mam wpływu. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Vdsl 27 Mbit na 150 metrach do centrali

Ale synchronizację masz na maxa, więc dziwne że nie osiągasz, coś dalej jest nie tak. Gdzie robisz pomiar łącza?