Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

Co zrobić jak, jak ułamał mi się ten pstryczek od kabla i przez to, jak nim ruszę to wysyluwa się z rutera?

Da się to samemu zamienić? Mam Neostradę i nie chcę płacić za technika. 

 

IMG_20230512_142543.jpg

 

__________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

Długi ten kabel ?

Kupić nowy w każdym markecie RTV dostępny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13732
  • 56481
  • 667

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

@Ladek na tym kablu są jego oznaczenia. Warto zapisać , zmierzyć długość (jeśli powinien być dłuższy, to dobry moment na załatwienie sprawy) i dokupić albo w necie, albo w sklepie RTV. Można zrobić, wymienić wtyczkę, ale tego nie polecam. najlepiej, gdy patchcord jest robiony fabrycznie. 

Wiele przykładów nawet tu na forum pokazuje, że robione kable czasem sprawiają problemy, szczególnie przy dużych prędkościach internetu

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

@Ladek  w każdym hipermarkecie, markecie dom-ogród typu casto, czy jak podał kolega @Arti_Kn_Pl  kupisz nowy za "grosze".


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19191
  • 55410
  • 749

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

@Ladek jeżeli masz wprawę, końcówkę i zaciskarkę, to uszkodzoną końcówkę uciąć i zarobić nową. Jeżeli nie masz wprawy, to poszukać kogoś, kto zarobi na nowo końcówkę lub jak było wyżej wspomniane, kupić nowy przewód z zarobionymi końcówkami.

 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10702
  • 94

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

Cześć @Ladek 

jeśli urwał ci się pstryczek od wtyczki kabla RJ45 to nie trzeba kupować całego kabla RJ45.  Jedynym rozwiązaniem jest zaciśniecie  ponownie kabla w nowej wtyczce (wymieniasz wtyczkę nie kabel), jeśli nie wiesz jak to zrobić zanieś do sklepu komputerowego oni już z tym zrobią co trzeba. Jeśli kabel np nie działa poprawnie rozłączało internet lub nie działa telewizja np błąd połączenia to wtedy musisz wymienić kabel na nowy. Jeśli nie ma takich symptomów lub podobnych do nich to ja bym samą wtyczkę wymienił na nową i powinno hulać

Pozdrawiam 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8148
  • 32

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

wciśnij wykałaczkę i będzie się trzymać. Do czasu aż kupisz nowy. Jest tu wielu fachowców co sami zarabiają wtyczki, ale jak miałbyś to robić tylko ten jeden raz, to szkoda każdej chwili poświęconej na to. Ja też zarabiałem wtyczki, kiedyś, teraz unikam, bo szkoda każdej chwili poświęconej na to.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5817
  • 23665
  • 198

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego


@Ladeknapisał(-a)

...

jak nim ruszę to wysyluwa się z rutera?

...


Nie ruszać? Nie bęzie się wysyluwał...

 

PS. Można też przykleić do rutera taśmą. Albo kupić nowy kabel, co w sumie już zostało doradzone. Chociaż z drugiej strony ja akurat lubię zaciskać te wtyczki. Może odkryjesz w sobie pasję zaciskacza wtyczek? Musiałbyś zainwestować w zaciskarkę (bez tego nie ma co próbować), plus kilka wtyczek. Zaciskarka to na portalu aukcyjnym jest na pewno dostępna za co najmniej kilkadziesiąt PLN z wysyłką (lepiej kupić lepszą 😉). Wtyczki do takiego kabla też na pewno są dostępne i są bardzo tanie (chyba poniżej 1PLN za sztukę). Zaciśnięcie pierwszej wtyczki kosztować Cię będzie prawdopodobnie więcej czasu i pieniędzy niż wymiana nie tylko kabelka, ale i rutera na zupełnie nowy, ale ile to satysfakcji! Zachęcam.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

@Ladek najprościej jest zarobić nową wtyczkę RJ-45. Kosztuje parę groszy. Niestety to rozwiązanie wymagać będzie zakupu zaciskarki i to nie najtańszej bo będzie źle zaciskać. I druga rzecz musisz posiadać doświadczenie w temacie zarabiania (prawidłowe wprowadzenie żył , odpowiednia długość i kolorystyka). Jeśli nigdy tego nie robiłeś to zepsujesz kilka wtyczek na początku. Najprościej poprosić o zarobienie kogoś kto się na tym zna. Druga opcja to zakup gotowego kabla z wtyczkami. Jak nie masz zaciskarki to chyba wtedy wyjdzie najtaniej i najszybciej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13732
  • 56481
  • 667

Uszkodzona blokada wtyku kabla sieciowego

Koledzy, dziś widziałem starego informatyka, który dopiero 3 wtyczkę zacisnął prawidłowo. Ja robię to często i uda się zepsuć..

Nie wpedzajcie ( i tak nieobecnego) w koszty. Jak nie umie, nie ma co kombinować..

Można za kilka złotych kupić gotowca i tyle. Zważcie, że to patchcord, więc linka, co trudniejsze do wykonania i wtyczka musi być odpowiednia. 

Trzeba się niestety orientować...

@Ladek  kup i po problemie