Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 17
  • 0

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

Witam wszystkich.
Zgłaszam się z takim problemem który zauważyłem dzisiaj.
Mam do domu podpięty światłowód, circa od dwóch lat. Nigdy się tym jakoś bliżej nie interesowałem bo całość działa, ale zwróciłem dziś uwagę na kabel dochodzący do skrzynki na dworze. Zdaje się tak nie powinno być.
W załączeniu dwa zdjęcia. Nitka światłowodu biegnie bez żadnej osłony.
 Jak to naprawić i czyja to gestia?
Proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam

 

342261931_1236475723673574_847762499352417494_n(1).jpg

 

342261931_1236475723673574_847762499352417494_n.jpg

 

 

 

 

____________________

*Temat przeniosłem z działu "Modemy i routery" - moderator Wojciech.

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

@pms2  zrób normalne zgłoszenie jako zagrożenie działania usługi. Możesz ma czacie załączając te zdjęcia. W przypadku braku reakcji napisz pismo do Orange listem poleconym na adres do korespondencji w Skierniewicach z dopiskiem dział techniczny i załącz zdjęcia. Opisz dokładnie gdzie to jest, bo z tego co widzę, włókna za gołe, bez zabezpieczenia, co grozi ich uszkodzeniem. To wręcz niedopuszczalna sytuacja i musisz reagować . Każde otwarcie i grzebanie w tej szafce może pozbawić obu użytkowników ( bo chyba są dwa włókna) łączności 

Według mnie bardzo dobrze, że zwróciłeś uwagę na ten bubel. Podaj miasto w jakim to jest?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

Cześć @pms2 

 Kwalifikuje się to jako uszkodzenie infrastruktury technicznej Orange. Zrób zgłoszenie na infolinii że uszkodzenie zagraża działaniu usługi. Możesz tez na czacie Orange zgłosić  uszkodzenie infrastruktury technicznej Orange i załączyć zdjęcia.

Jeśli chcesz zgłosić zerwaną linię, zapadniętą studzienkę, otwartą szafę czy inne uszkodzenie infrastruktury Orange, zadzwoń pod numer:

  • *100 lub 510 100 100 (klient indywidualny),

Infolinie czynne 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Koszt połączenia zgodnie z cennikiem operatora.
 

Abyśmy szybciej mogli rozpatrzyć Twoje zgłoszenie, potrzebujemy:

  • Imię i nazwisko
  • Numer kontaktowy
  • Dokładny adres miejsca, w którym występuje problem - miasto, ulica, numer domu oraz inne dane, które pomogą w ustaleniu lokalizacji (np. współrzędne GPS).

Więcej informacji w linku pomocy technicznej Orange na temat Uszkodzenia infrastruktury technicznej Orange  https://www.orange.pl/omnibook/uszkodzenia-infrastruktury-technicznej-orange# 

Pozdrawiam 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

@pms2 widzę pełny "profesjonalizm" 😄 Tak to jest jak odbiór techniczny odbywa się zza biurka. To powinno być zweryfikowane i do poprawy jeszcze na długo przed tym gdy podłączono klienta.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 17
  • 0

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

Sprawa już załatwiona.
Montaż puszki niżej załatwił sprawę. W korytkach szły stare przewody antenowe do satelity. Generalnie do demontażu.
Teraz pomarańczowy przewód wchodzi do puszki lak być powinno.

Dzięki za podpowiedzi i komentarze.

Pozdrawiam


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9902
  • 85

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

@pms2  Nie ma za co. Służymy pomocą. Polecamy się na przyszłość

Pozdrawiam 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

Może Ci się uda ze zgłoszeniem. Ja próbowałem zrobić takie zgłoszenie na swojej ulicy. Przyłącza zrobione są po obu stronach drogi. Tak samo sieć dostępowa po obu stronach. Ale nie przeszkadza to robić podłączenia klientów ze słupów przecinając ulicę, kiedy są studzienki po tej samej stronie ulicy. Loteria. Niektózy podłączeni estetycznie, a inni po łatwiźnie. Pewnie zależy od epiky technicznej. Tym samym dokładając jeszcze starą miedź po TP to niezły koszmarek. Ale Orange to nie przeszkadza.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

@maciejnet obawiam się że nie posiadasz dostatecznej wiedzy o topologi sieci aby tak to ocenić. Ludzie często mylą słupy telekomunikacyjne z energetycznymi, studnie telekomunikacyjne ze studzienkami wodnokanalizacyjnymi. Dodatkowo w grę wchodzi infrastruktura innego operatora. Często jedną stroną ulicy może biec sieć Orange a drugą np Netii i do tego się krzyżować. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

@marder akurat znam sieć w okolicy po pierwsze mieszkam od czasu jej instalacji (wspólna zbiórka funduszy na miedź), a późniejszej modernizacji do standardu ftth. Po drugie nie ma innych operatorów jak Orange, a jedyne mozntaze odbywają się na słupach własnych. Bardzo niechętnie po energetycznych. Ale jak mówiłem szybciej i łatwiej podpiąć domek naziemnie niż tworzyć skomplikowane bądź co bądź doziemne instalacje. Ale wszystko do czasu pierwszych awarii.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Montaż światłowodu - tak chyba nie powinien być doprowadzony. Co zrobić?

Jeśli posiada się własne słupy to chyba logiczne że trzeba z nich skorzystać a nie płacić dzierżawę dla Zakładu Energetycznego. Natomiast żeby robić przyłącza ziemne to musi być kanalizacja teletechniczna. Nie wiemy ile jest studni, jak są umiejscowione i czy wszystkie są drożne. Dodatkowo koszty przyłączy ziemnych są zawsze dużo wyższe niż napowietrznych.