Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Usunięcie kabla światłowodu


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Usunięcie kabla światłowodu

Witam.

Zakupiłem mieszkanie w bloku, w którym podłączenie może być wykonane tylko w jednym kanale (jedna rurka od skrzynki na klatce do mieszkania). Internet wziąłem z innej firmy,  ale technik nie może zamontować mi podłączenia bo nie ma miejsca, gdyż w tej jednej rurce leży światłowód orange. Dodam, że wcześniej  był tam kabel lokalnego operatora.  Technik powiedział, że może usunąć Wasze podłączenie, ale to na moją (jako właściciela) odpowiedzialność.

I teraz moje pytanie czy bez żadnych konsekwencji można usunąć podłączenie światłowodu od klatki do mieszkania.

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Usunięcie kabla światłowodu

Napisz pismo do Orange na Skierniewice.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Usunięcie kabla światłowodu

Trochę delikatna sprawa. Pewnie spółdzielnia mieszkaniowa nie che więcej prowadzić dodatkowych połączeń między klatką a mieszkaniem, dlatego taka sytuacja występuje.

 

Należy sprawdzić, czy Orange nie ma podpisanej umowy z firmą lokalną dostarczająca internet. Jeżeli ma, to można podłączenie zrobić na światłowodzie Orange.

 

Samowolne usunięcie światłowodu Orange możne się wiązać z karami. Proponuję napisać pismo w tej sprawie do Orange Polska S. A. ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice lub udać się do najbliższego salonu i wyjaśnić sprawę na miejscu.

 

Czyją własnością jest rurka doprowadzająca światłowód do mieszkania: Orange, czy spółdzielni mieszkaniowej? Może też warto zasięgnąć informacji od spółdzielni mieszkaniowej skoro wcześniej był tam światłowód lokalnego operatora.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Usunięcie kabla światłowodu

A nie może się po prostu wpiąć w ten światłowód za uzgodnieniem z Orange? Bo bez sensu jest by go usuwał i swój wkładał..

Może też być tak, że jest on własnością spółdzielni jak pisze @ketrasaArtur, dlatego trzeba podpytać.