Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Umowa


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Umowa

Witam.

Krótko i na temat:

Na umowie mam DO 10 Mbps a miły pan z orange zadzwonił i powiedział że działa tylko DO 7 Mbps i nie wie co ma zrobić ponieważ do anteny/nadajnika mam te okolo 4km z hakiem i więcej nie ruszy i dziwne że taka umowa jest podpisana i pytał się czy byłem informowany o tym że ruszy tylko 7 Mbps. Nie, nie byłem. Ostatnio patrząc na stronie orange pokazuje jasno że działa te 10 Mbps a jednak tak nie jest...

 

Pytanie za 100 pkt:

Czy da się te umowe zerwać bądz też domagać się jakiegoś rabatu? Dodam że mam jeszcze zadłużenie na 2 kolejne miesiące (~166 zł miesiecznie za internet z ratami.).

Troche te 10 Mbps mi nie potrzebne skoro i tak nie działa a internet jest DO więc pełnych tych 7 Mbps też nie mam i raczej nie będe miał / chwilowo będe miał z dobrym wiatrem.

Umowa jest do 31 marca 2017 roku.

 

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Umowa

Nie, regulaminowo. Przy internecie mobilnym nie ma gwarantowanych prędkości.

Reklamację możesz złożyć. Ale porównam to do granie w totka. Nie złożysz reklamacji (nie kupisz kuponu), nic nie wydarzy się.
Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, a nóż widelec się uda.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Umowa

Tu nie chodzi o mobilny.

Neostrada Plus do 10 Mbps to jest.

Z tego co ten Pan mi mówił to tylko 7 Mbps i nie więcej będzie działać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Umowa

To w neostradzie masz wariant miedzy 1 a 10. Nic nic pewnego. Synchronizacja może być rózna ustawiona w zależności od centrali.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Umowa

Ehh...

Wiem o tym że GWARANTUJE 1 a jest DO 10 Mbps ale to jeszcze nie o to mi chodzi...

 

Chodzi o to że z racji takiej że nie działa u mnie 10 Mbps to czy można zerwać te umowe bądz zmienić z DO 10 Mbps na prawdziwe czyli na DO 7 Mbps i liczyc na niższy koszt?

 

To tak jakby podpisać umowe na internet DO 24 Mbps a działa tylko DO 7 Mbps i co wtedy ma klient zrobić?

Anonim

Nie dotyczy

Umowa

Nie ma takiej możliwości, czy będziesz mial 2 mb/s czy 10 mb/s zapłacisz tyle samo. Pozdrawiam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Umowa

Obecnie wszystkie usługi na miedzi kosztują tyle samo (w nowych promocjach na samą Neo).
Czy masz do 10, czy do 20 czy do 80.
Kwestia możliwości technicznych łącza.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Umowa

Nie ma abonamentu "do 7Mbps". Jest "do 1-10Mbps" który zawiera cały zakres prędkości. Zrobili to po to żeby uprościć obsługę:

1. Zamiast 1, 2, 6, 10Mbps teraz jest 1-10, mniej rodzajów umów itp

2. Jeśli ktoś miał 6Mbps (które tak na prawde było 2-6Mbps) i nagle jakośc linii się pogorszyła i nie mógł mieć nawet 2 (synchronizacja nie została nawiązana) to miał 2 opcje:

a. Zrezygnować z umowy bez kary, wtedy przygoda z Orange się kończyła

b. Zdecydować się na obniżenie abonamentu z do6Mbps(2-6) na do2Mbps(1-2).

Teraz jak podpisujesz umowę na 1-10Mbps i masz 6Mbps, a za miesiąc będzie sytuacja z pogorszeniem parametrów linii i będziesz miał 1.5Mbps, to nadal jest umowa ważna. Wtedy user nie ma możliwości zrezygnowania z umowy bez kary.

 

Reasumując: Po to Orange zrobiło 1-10 zeby uprościć sobie usługę. Jeśli napiszesz reklamację, to może dostaniesz rabat na ten jeden miesiąc, może dostaniesz 60minut na komórki albo 2 filmy VOD. Ale nie obniżą Ci na stałe abonamentu bo niby czemu by mieli, skoro umowa jest 1-10 a Ty sie mieścisz w tych granicach?