Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znikający zasięg


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Znikający zasięg

Witam,

Od gdzieś 2 tygodni mam problem z internetem. Livebox stoi zaraz za ścianą, po drodze nie ma urządzeń które by zakłócały sygnał - w sumie taka sytuacja jest od kilku miesięcy i do tej pory nie było problemów. A więc od tych 2 tygodni obserwuję na laptopie że ikonka zasięgu internetu nie ma wszystkich pięciu słupków białych - czyli zasięg nie jest idealny, tylko waha się między 2 a 3 słupkami. A już w ogóle koszmar jest jak odpalę jakąś gierkę, wszystko dookoła na ekranie się rusza a ja stoję w miejscu i nic nie mogę zrobić a po jakimś czasie pojawia się komunikat że zerwano połączenie z internetem. Co z tym zrobić? 

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Znikający zasięg

Przyczyn takiego zachowania się Internetu lub Twojego szprzętu może być wiele. Zrób jakiś speedtest i podziel się z nami jego wynikami, zobaczymy jaki masz ping. Podłącz się ze swoim sprzętem kablem - zobacz czy ten problem nadal będzie występował. Może waro zrobić też reset routera - po resecie zaloguj się na swoje dane - może to pomoże. To co działamy?? @Piotrekk85 @Anonim zapraszam do pomocy koledze 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Znikający zasięg

1) czy problem był wcześniej czy nie korzystałeś w taki sposób z usługi?
2) ile gruba jest z ściana z czego wykonana?
3) czy w linii prostej też są problemy?
4) czy próbowałeś podłączyć na chwilę na kablu i czy też ginie internet?

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Znikający zasięg

Nie ma znaczenia czy jest coś po drodze. Ma znaczenie czy jest coś w zasięgu:

Sąsiad kupił mocniejszą mikrofalówkę i postawił ją przy ścianie

Sąsiad kupił sobie telefon bezprzewodowy

Sąsiad kupił sobie mocniejszy router.

 

Sieć WiFi moze zakłócić cała masa rzeczy, dlatego powinno się ją stosować w ostateczności, a wszędzie gdzie się da to kabel.

Może być tez opcja że router a konkretnie AP w routerze się zepsuł, wtedy wymiana LB. Poza tym sugerowałbym zakup normalnego routera.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Znikający zasięg

Ściana ze zbrojeniem nie jest przeszkodą?

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Znikający zasięg

1) nie, problemu tego typu wcześniej nie było

2) z 5 cm, cegła

3) w linii prostej też jest tego typu problem

4) nie, nie próbowałem podłączyć


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Znikający zasięg

Jak pisałem od dłuższego czasu - czyli gdzieś od roku - takiego problemu nie było, a nic w mieszkaniu nie zmieniło swojego położenia, ani livebox ani komputer itp. Problem zaczął się stosunkowo niedawno


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Znikający zasięg

Jeśli na kablu będzie ok, to router do wymiany.