Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Ping oraz prędkość internetu możesz sprawdzić na https://speedtestonline.pl, ja mam internet mobilny Orange i to było najgorsza decyzja jaką mogłem podjąć. Na szczęście jeszcze kilka miesięcy i koniec umowy 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 7
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Ponownie telia daje ****** na całości. Trzeci dzień z rzedu problemy ze stabilnościa połaczenia zrywanie połączenia kosmiczne pingi utrata pakietów wszystko dzieki badziewnej teli.

 

 |------------------------------------------------------------------------------------------|
| WinMTR statistics |
| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
| 192.168.1.1 - 0 | 31 | 31 | 0 | 0 | 11 | 0 |
| war-r1.tpnet.pl - 15 | 20 | 17 | 21 | 49 | 70 | 30 |
| wro-r2.tpnet.pl - 0 | 31 | 31 | 0 | 80 | 1751 | 21 |
| wro-bg1.neo.tpnet.pl - 0 | 31 | 31 | 22 | 28 | 41 | 28 |
| war-b2-link.telia.net - 0 | 31 | 31 | 23 | 57 | 617 | 39 |
| ldn-bb4-link.telia.net - 0 | 31 | 31 | 0 | 137 | 1683 | 45 |
| ffm-bb4-link.telia.net - 0 | 31 | 31 | 23 | 119 | 1629 | 119 |
| prs-bb4-link.telia.net - 15 | 20 | 17 | 29 | 62 | 75 | 75 |
| hbg-bb4-link.telia.net - 15 | 20 | 17 | 0 | 75 | 220 | 66 |
| ffm-bb4-link.telia.net - 0 | 31 | 31 | 23 | 186 | 749 | 586 |
| adm-bb4-link.telia.net - 4 | 28 | 27 | 0 | 85 | 1145 | 1 |
| adm-b3-link.telia.net - 9 | 23 | 21 | 0 | 164 | 2089 | 69 |
| serverscom-ic-315972-adm-b3.c.telia.net - 15 | 20 | 17 | 0 | 69 | 87 | 65 |
| se-nl01-l4.servers.com - 4 | 27 | 26 | 0 | 130 | 2073 | 70 |
| se-nl01-s2.servers.com - 16 | 19 | 16 | 0 | 79 | 219 | 73 |
| wro-bg1.neo.tpnet.pl - 16 | 19 | 16 | 0 | 69 | 91 | 84 |
| 188.42.141.252 - 0 | 31 | 31 | 49 | 70 | 91 | 71 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|
WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 

Ciekawi mnie kiedy Orange Polska odpuści sobie współprace z tymi partaczami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Więc wszystko wraca do normalności. Właśnie zauważyłem że pingi są coraz gorsze z miesiąca na miesiąc. Wszystko siada panie, wszystko... telia, opentransit, retn.net.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 7
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Już niedługo kończy sie umowa więc czas na zmiane operatora padnie prawdopodobne na Tmobile jeżeli problemy z tragicznym routingiem po przez telie nie znikną. Tysiące skarg na problemy z Telią widocznie nie robią wrażenia na Orange więc czas na zmianę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Panowie, ale o czym my tu piszemy. Przecież nawet wewnętrzna sieć Orange ssie. Dlaczego z Katowic do Warszawy jest aż kilkanaście ms? Powinno być 2-3 ms. Od Warszawy do Gdańska kolejne kilkanaście i w ten sposób do takiego wp.pl mam 40 ms a kiedyś było 20 ms. Niestety większość zagranicy wychodzi przez Warszawę.

Anonim

Nie dotyczy

Telia - problemy z pingiem

Bo wewnętrzna sieć Orange jest przeciążona - oferują coraz więcej, bez rozszerzenia pojemności sieci - no to logiczne, wszystko się zapycha i niestety pingi są jakie są wewnątrz, dochodzą utraty pakietów i disconnecty chociaż router wskazuje, że internet mamy....

 

A Telia, opentransit - tu bez zmian, ale po co Orange ma inwestować? 

Oni mają na zapleczu klient - Orange niczego nie gwarantuje.

 

Niedługo odłączą nam internet i powiedzą, że wsio w pariadke bo przecież oni nic nie gwarantują, poza terminowym wysłaniem faktury. 

 

Ileż to jeszcze klientów musi odejść, żeby coś zrozumieli? Tylko nie dociera do nich fakt, że w końcu będzie za późno. 

 

I ja również - kończy się umowa, T-Mobile wchodzi na FTTH Orange i bajlando - z numerami, z internetem i heja. Bo tu się nic nie zmieni, @HypsteRT ciągle leje wode, że pracują - nad czym? Chyba nad pogarszaniem jakości - "Sieć nr 1"; "Internet najlepszy dla graczy"; przecież nawet badziewny FunBox jest tak słaby, że tu nawet na LAN ciężko o stabilne połączenie.... 

 

Ale co my tam wiemy, tam na górze w Orange ciężko pracują, w pocie czoła żeby nam jak "najlepszą" jakość zapewnić... Szkoda, że chodzi nie o jakość usług a o jakość faktur - bo te, coś mi się wydaje, coraz ładniejsze są. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

@Anonim  Szczerze zgadzam się ze wszystkim co piszesz ale z jednym wyjątkiem - moim zdaniem T-Mobile wcale lepsze nie będzie. To też zagraniczny koncern, w tym wypadku niemiecki i wątpię by jakoś bardziej przejmowali się klientami niż Orange 😉 Zwłaszcza w Polsce.

 

Moim zdaniem to jedno i to samo, z tą różnicą że będą inne trasy. Czy lepsze? Nie mam pojęcia, aczkolwiek ciężko znaleźć coś gorszego niż opentransit 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Telia - problemy z pingiem

Gorszych tras od Orange nie będą mieć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 7
  • 0

Telia - problemy z pingiem

Korzystajac z mobilnego dostępu do internetu w Tmobile mam o 20-30% niższe pingi w odniesieniu do stacjonarnego internetu od Orange po kablu. Patrząć na to iż nawet LTE w godzinach gdy BTS jest bardzo obciążony pingi są niższe niż w orange daje ogólny pogląd na to jak przestarzała i powolna jest infrastruktura z jakiej korzystają aby zapewnić przykładowemu Kowalskiemu dostęp do internetu. Reklamy w tv o dostępie i prędkości 1Gb/s wzbudzają u mnie coraz większą niechęć do orange ze względu na to że okłamują potencjalnych klientów. Po co komu predkości 1Gb lub większe jeżeli routing i jakość połaczenia ze swiatem bedzie gorsza niż ta którą mają kraje 3-go świata pomijając fakt że Polska jest w Europie.

Pingi do krajowych serwisów internetowych stawiaja Orange w jeszcze gorszej pozycji wzgledem innych operatorów 40+ ms ping do strony głownej orange to jakiś żart.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Telia - problemy z pingiem

To jest to co mówię - po co mi 300mbps jak youtube na filmie bez cache potrafi zamulić w 1080p buforując 100kb/s? Po co mi 300mbps jak google maps street view wczytują się po 5-15 sekund bo gardło Orange to 500kb/s?

 

Jestem ciekawy z jaką prędkością Ci się buforuje film na T-Mobile mający np 500 wyświetleń od mało popularnego youtubera. U mnie często przez jakiś czas nie buforuje w ogole, dochodzi do końca, film się zawiesza i potrzeba kilkunastu sekund by znów zaczęło buforować.