Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia.net


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Telia.net

Wrzuć screena ze strony statystyk połączenia z routera. Takie skoki pingów są charakterystyczne dla łącza, które za wysoko się zsynchronizowało i występują błędy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Telia.net

No cóż, łącze faktycznie ponoć jest kiepskie mimo średniej odległości od "centrali". Mam możliwość skrócenia przewodu telefonicznego wewnątrz domu o około 20metrów przez przemieszczenie routera i przedłużenie przewodów sieciowych, ale próby robione na innym routerze (aby mieć podgląd większej liczby parametrów) pokazały, że takie skrócenie kompletnie nic nie daje.

Oto statystyki z liveboxa
stat.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Telia.net


Noxi napisał(-a):

No cóż, łącze faktycznie ponoć jest kiepskie mimo średniej odległości od "centrali". Mam możliwość skrócenia przewodu telefonicznego wewnątrz domu o około 20metrów przez przemieszczenie routera i przedłużenie przewodów sieciowych, ale próby robione na innym routerze (aby mieć podgląd większej liczby parametrów) pokazały, że takie skrócenie kompletnie nic nie daje.

Oto statystyki z liveboxa
stat.jpg


@Noxi Linia super jak na 20Mb

Anonim

Nie dotyczy

Telia.net

Bez tytułu25.png

 

Czy jak się robi test to ten zielony wykres jest równy. Orange w W-wie jest równo.

Wychodzące to trochę przycięte, Linia nie jest długa błędów też nie łapie (strona wchodząca) Normalnie to ping powinien być rejon 20ms. przy standardowych ustawieniach, tutaj jest 30ms.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Telia.net

wykres.jpg
U mnie jest zbliżony do równego. Telefonicznie Pani mi powiedziała kiedys, że linia jest na tyle słaba, że i 20 nie powinno działać. Gdzie szukać rozwiązań? Kiedyś Upload miewał wyższe wartości (tak mi się wydaje, ale pomiarów nie mam niestety).

Anonim

Nie dotyczy

Telia.net

@Noxi Jak masz w loginie do Neostrady xxxxxxxxxx@neostrada.pl/ipv6 czy bez ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Telia.net

Login z "/ipv6" wydaje mi się, że bez tego nie mogłem  nawiązać połączenia.

Anonim

Nie dotyczy

Telia.net


Noxi napisał(-a):

Login z "/ipv6" wydaje mi się, że bez tego nie mogłem  nawiązać połączenia.


@Noxi zobacz tu co zrobił @Suar https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Internet-zaczyna-quot-muli%C4%87-quo...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Telia.net

Po wykasowaniu ipv6:

wykas ipv6.jpg

 Po wykasowaniu ipv6 i zaznaczeniu opcji wymuś IPv4:

wymus ipv4.jpg

 Chyba nie tędy droga

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Telia.net

Ja nie używam ipv6.