Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon domowy nie działa.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Telefon domowy nie działa.

Witam-10 lat działał telefon na funboxie 2 -teraz od 5 dni  podłączyli światłowód 600 i funbox 6 - i telefon nie działa,serwisanci kazali czekać 48 godz. ale dalej nie działa.Co jest grane.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Telefon domowy nie działa.

@Ranid  na czacie musisz poprosić o ponowne wgranie oprogramowania a do VoIP.  Możesz spróbować wczesniej resetu do fabryki, po podniesieniu się modemu na parametrach docelowych w ciągu 24h powinien VoIP  wskoczyć. Jeśli nie, t tylko czat lub infolinia zostaje. Sprawdź w apce Mój Orange czy masz ten numer w pakiecie 

Informuj o postępach...

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Telefon domowy nie działa.

@Ranid  na czacie musisz poprosić o ponowne wgranie oprogramowania a do VoIP.  Możesz spróbować wczesniej resetu do fabryki, po podniesieniu się modemu na parametrach docelowych w ciągu 24h powinien VoIP  wskoczyć. Jeśli nie, t tylko czat lub infolinia zostaje. Sprawdź w apce Mój Orange czy masz ten numer w pakiecie 

Informuj o postępach...

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Telefon domowy nie działa.

@Ranid 

Próbowałeś na chwilę odłączyć zasilanie FB6? Nie pomogło? Jeśli nie pomogło, to złóż formalną reklamację - usługa znajdująca się w umowie nie działa. Najprościej i najtaniej zrobić to przez czat po zalogowaniu się na portalu Mój Orange, ale żywi ludzie są tam dostępni tylko w godzinach pracy - czyli najwcześniej możesz to zrobić w poniedziałek rano.

Zakładam oczywiście, że wszystko masz podłączone prawidłowo, ale gdybyś mógł to potwierdzić zamieszczając np. zrzut ekranu z konfiguracji FB pokazujący status usługi telefonicznej, tudzież zdjęcie FB6 z podłączonymi wszystkimi kabelkami, to rozwiałoby to wszelkie wątpliwości i pomogło lepiej ukierunkować podpowiedzi.

Bez tego, na forum samopomocowym, takim jak NO, możesz liczyć tylko na spekulacje innych klientów oraz bardzo ogólne rady. Te rady najczęściej sprowadzają się do dwóch możliwych akcji: restart sprzętu i kontakt z BOK. Tak jest bo nie mamy wglądu w stan Twojej usługi, i wszelkie udzielane rady oparte są tylko na tym co udostępnisz oraz na osobistej wiedzy/doświadczeniu/wyczuciu forumowiczów.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Telefon domowy nie działa.

Resetowałem i wyłączałem na i dalej nic-poczekam do poniedziałku.Dziękuję na razie wszystkim.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Telefon domowy nie działa.

@Ranid  czy próbowałeś robić diagnostykę usług z poziomu menu konfiguracyjnego modemu tu?

slav72_0-1664703257217.png

i tu?

slav72_1-1664703318914.png

 

 

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 20
  • 0

Telefon domowy nie działa.

Wczoraj cały dzień na telefonie,już miał przyjechać technik ale włączyli telefon,wina była po stronie orange.Dziękuje wszystkim za porady.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Telefon domowy nie działa.

@Ranid Czyli jednak kontakt z infolinią był konieczny, a nie autodiagnostyka z poziomu menu . Zapewne po prostu nie przypisali numeru do nowej usługi w systemie, był jeszcze na starym modemie dopisany. 

Zmienili w bazie danych, puścili upgrade oprogramowania FB i dlatego ruszyło...Normalna procedura