Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  i na screenie widać, że max dla tej pary urządzeń to 234Mb/sek


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Że tak się wtrącę, może karty sieciowe tych urządzeń (telefon, tablet) są po prostu słabe i tylko na tyle pozwalają. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  jaki masz standard WIFI w smartfonie i w tablecie? Starsze standardy WIFI wpływają na słabszą prędkość internetu poprzez WIFI. Najlepszy jest standard 802.11 ax czyli WIFI 6. Pozwala na zwiększenie przepustowości nawet do 10 Gb/s, a w praktyce można osiągnąć prędkość łącza co najmniej 600 Mb/s. Pracuje zarówno na częstotliwości 5 GHz, jak i 2,4 GHz. @abcd spróbuj jeszcze przetestować prędkość WIFI na paśmie 2,4GHZ.  Przesyłam Ci linka do artykułu Orange na temat Standardy Wi-Fi – czym są i jak wpływają na szybkość transferu? https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/standardy-wi-fi-czym-sa-i-jak-wplywaja-na-szybkosc-tran...

Także przesyłam Ci linka do tematu, który jest na forum NO Funbox 3.0 - prędkość wifi nie przekracza 300mb/s https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87-wifi-nie-przekracza-300...

Może te linki coś Ci pomogą 🙂

Pozdrawiam 🙂

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

O proszę: to są screeny z wifi analyzera .

Zakłócenia od sąsiadów tam chyba nie ma.

Sprawdziłem przed chwilą ; zewnętrzna karta usb jest w porcie

usb 3.0 i przed chwilą dała wynik speedtestu 315/110 .

Karta wbudowana w lapka , zgodna ze standardem AC  dała wynik

speedtestu ; 265/105 , czyli jeszcze gorszy od zewnętrznego dongla usb . Gdzie jest te 600 mbps po wifi ?!


Te 600Mb/s nie uzyskasz niestety, niestety około połowy szybkości się traci po wi-fi, to co karta sieciowa pokazuje to jedno, realnie jest dużo wolniej i katalogowe prędkości są nie do uzyskania, najmniej się traci po kablu LAN.

Co do testów szybkości, to te w przeglądarce przekłamują i są nie wiarygodne, certyfikowany test trzeba zrobić, PRO Speed Test - pomiary jakości usługi dostępu do Internetu  i wtedy będzie coś wiadomo.

Operator nie gwarantuje max prędkości po wi-fi, choć te twoje z umowy są do uzyskania, ale sprzęt co masz ma liche karty wi-fi, więc żadne sztuczki tego nie zmienią.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

https://www.speedtest.pl/wynik/384108550

To dlaczego ten 1 raz udało mi się uzyskać po wifi taki wynik na tym samym sprzęcie ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd  no tego to już nie wiemy...może modem nie miał danych odnośnie otoczenia sieciowego i jeszcze nie uruchomił systemu SMART? Dlatego dał pełną prędkość, bo nie miał danych do analizy? To hipoteza...

Miałem podobnie...mój laptop tuż po postawieniu systemu na wifi2,4 wyciągnął 140Mb/sek

Pierwszy i ostatni raz widziałem taki wynik na 2,4.

Piszę z praktyki, bo to kilka razy powtarzałem z powodu niewiarygodności aż takiego wyniku ..

Później laptop zacząłem używać i teraz działa normalnie około 70Mb/sek

W takich sytuacjach trudno zdalnie coś osądzić 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

https://www.speedtest.pl/wynik/384108550

To dlaczego ten 1 raz udało mi się uzyskać po wifi taki wynik na tym samym sprzęcie ?



@agat13napisał(-a)

Miałem podobnie...mój laptop tuż po postawieniu systemu na wifi2,4 wyciągnął 140Mb/sek

Pierwszy i ostatni raz widziałem taki wynik na 2,4.

to taka promocja była, bonus na start


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1641
  • 8130
  • 64

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd Mógłbyś napisać na jakich dokładnie urządzeniach masz zbyt niskie według Ciebie wyniki. Podaj nazwę modelu bo tylko tracimy czas na domysły.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

testy prędkości z domowego wifi do serwerów publicznych speedtest są do niczego nieprzydatne, bo nie wiadomo, co mierzą: prędkość wifi, czy prędkość łącza. Należy się zdecydować, co chce się zmierzyć i zmierzyć tylko to, eliminując inne czynniki mogące mieć wpływ na wynik pomiaru.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1641
  • 8130
  • 64

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

Gdzie jest te 600 mbps po wifi ?!


Trzymaj punkt odniesienia: IPad 5, WiFi AC, FB3, kanał 36 (chyba 80 MHz), iPerf download przez 30 sekund, 1 metr od FB3

IMG_0313.jpeg