Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość Orange Światłowodu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu

Witam,

Z całym szacunkiem, ale "mijacie sie z prawdą".

Cytat: "Przede wszystkim: Orange Światłowód wykorzystuje inną technologię, niż DSL i nie oferujemy w niej "prędkości maksymalnej", np. „do 600 Mb/s” a „prędkość gwarantowaną 600 Mb/s”. Oznacza to, że nie będziecie płacić za prędkość wyższą niż dostarczona do Waszych mieszkań. Nie ma to tamto, zamawiacie np. 600 Mb/s i tyle Wam podłączamy." Koniec cytatu.

 

W umowie na "Supernova w dobrej cenie" stoi jak byk, że jest do 600/60Mb/s i nie mniej niż 150/15Mb/s, czyli de facto gwarantujecie 150/15Mbs. Załączone zdjęcie dla potwierdzenia.

Testuję 600/60 od 22 grudnia, transfery z sieci pomiędzy 350-400Mb/s. Na trasie z Zielonej Góry do serwera oragnge w Poznaniu. Patrz drugi obrazek.

Te transfery już po "optymizacji" sieci przez dział techinczny. 22-12 było max 350Mb/s...

 

Niestety nie jest tak jak orange obiecywał. Mam jeszcze 10 dni na rezygnacje z umowy, podpisana"zdalnie"...

Umowa.jpg

 

 

wyniki do orange.pl w poznaniu.jpg

 

 

 

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Pisałem o tym, że tak nie jest. Tu jest odp https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Szybko%C5%9B%C4%87-Orange-%C5%9Awiat...

 

Poza tym na prawdziwe FFTH można tyle mieć.

Gorzej jak masz RFOG lub Moca... wtedy mogą widełki spadać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Jak wyraźnie zaznaczyłeś, 150Mbps dotyczy przepustowości, a nie przepływności. Zobacz czym się róznią te słowa. Realna prędkosć transferu to przepływność, a ona nie jest w Neostradzie gwarantowana.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Cześć @NiKo, dzięki za zwrócenie uwagi, wygląda na to, że wpis wymaga aktualizacji i właśnie to potwierdzamy.

Co do szybkości internetu u Ciebie to czy dział techniczny również potwierdził, że w Twoim mieszkaniu jest maks. ok. 400 Mb/s czy to Twoje testy? Dopytuję, aby wykluczyć problemy ze sprzętem/konfiguracją.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Hej.

Mam FTTH.

 

pozdr.

NiKo


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@Artur,

22-go technik testował swoim sprzętem. Zakończyliśmy na tym ze instalacja jest "nieskuteczna". Dział techniczny miał wykonać jakies prace w "rozdzielini" w piwnicy. 24-go dostałem informcje, ze optymizacja sie odbyła. Testy o których pisze sa na moim sprzęcie, po optymizacji w "rozdzielni". Sprzet podłączony kablem bezpośrednio do Funboxa.

 

Jutro umówiona wizyta instalatora na zakończenie instalacji. Zakładam, że będa testy na sprzęcie orange.

 

Pozdr.

NiKo

 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

@rafaello1231,

Szczerze nie miałem pojęcia, że przepływność i przepustowość to rózne pojęcia. Nie moja branża....

Trzymając się jednak nomenklatury z umowy, mam takie pytanie, jaki jest związek "prędkości przesyłania danych" 600Mbps z "przepustowością" tegoż łącza?

 

Pozdr.

NiKo.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Zdaje się, że po uaktywnieniu łącza nawet zdalnie możemy sprawdzić ile "przejdzie" przez kabel w danej lokalizacji, ale potwierdzam to jeszcze z naszymi technikami, podobnie jak informacje odnośnie gwarantowanych prędkości. Napiszę tutaj zaraz po potwierdzeniu, dzięki za info, @NiKo i mam nadzieję, że jednak uda się wyciągnąć maksimum.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 8
  • 1

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Witajcie.

 

Technik był dzisiaj i po restarcie sprzetu, do serwera orange w Warszawie przez speedtest.net uzystkał prędkość na poziomie 500+... 🙂 (Mbps oczywiście) do 600 brakuje jeszcze trochę, ale jak stwierdził po rozmowie z działem technicznym, że taka predkość jest OK i lepiej raczej nie będzie.... No cóż obiecane "nie ma to tamto - gwarantyjemy 600" to tylko dla przekonania potencjalnego klienta przed podpisaniem umowy...

 

@Artur, bardzo watpię by zdalnie można było ze strony operatora wykonać test przepływności łacza, chyba że na Fanbocxie pojawi się taka możliwość... ale nawet to bedzie to test do wejścia na Funboxa, a nie jego wyjścia.. 

 

Poza tym, zespół Orange Swiatłowód ma sporo do nadrobienia...

Popatrcie poniżej, test tego samego łacza do waszej stronki do testowania "prędkosci internetu" i to samo od konkurencji. testy robione jeden po drugim...

Ciekawe, kogo wybierze potencjalny klient widzac takie wyniki??

Panowie zakasać rękawy i do pracy, bo tak to ten FTTH (potencjalnie super atrakcyjny) ciężko się będzie sprzedawać...

 

orange.jpgkonkurencja.jpg


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Szybkość Orange Światłowodu przez WiFi a karta sieciowa

Masz rację, @NiKo, ten zapis był zbyt "marketingowy" i - jak widać w Twoim przypadku - nie zawsze się sprawdzał, więc zaktualizowałem wpis. Bardzo dziękuję, że zwróciłeś nam na to uwagę. Tuż po przerwie świątecznej dodamy informacje o gwarantowanych umową prędkościach dla każdej opcji.
Dzięki również za info o problemach z pomiarem prędkości łącza na naszej stronie. Zespół orange.pl już przygląda się problemowi i szuka rozwiązania - jeszcze nie wiemy czy strona zostanie zaktualizowana czy po prostu będziemy tu przekierowywać do pomiaru łącza na innych portalach.