Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Swiatlowod i Netflix PSN


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Swiatlowod i Netflix PSN

Tak to niestety jest z Orange. Szkoda że nie poczytałeś w internenie i nie popytałeś ludzi przed podpisaniem umowy. Orange żyje z ludzi którzy widząc 300Mbps podpisują umowe bez myślenia. Niestety 300Mbps masz w sieci Orange, poza nią masz takie prędkości jakie Orange wynegocjowało na łączach miedzyoperatorskich. UPC w odróżnieniu od Orange nalezy do PLIX czyli polskiego węzła wymiany ruchu internetowego. Jest to bezpłatne członkostwo które polega na tym że użytkownicy UPC mogą korzystać z ruchu wykupionego przez innych operatorów i na odwrót.

Co do Orange... Orange ma podobny węzeł o nazwie Orange Transit. Węzeł jest we Francji... i jest płatny tzn Orange każe sobie płacić za podłaczenie do niego. Tak więc nie podepną sie pod PLIXa bo mają swoje płatne rozwiazanie lepsze dla kientów francuskich a polskich mają daleeeeko 😉

 

W UPC miałeś lepiej bo UPC ma lepsze umowy międzyoperatorskie, plus bierze udział w darmowej wymianie ruchu w Polsce. Ale o tym nikt Ci nie powie w salonie/na infolinii sprzedażowej bo:

a/ nie wiedzą o tym

b/ wiedzą ale jakby CI powiedzieli to byś nie podpisał umowy.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Swiatlowod i Netflix PSN

Zmieniłem miejsca zamieszkania, gdzie UPC nie jest dostępne a Orange jest. Nigdy bym nawet nie pomysłał, że mając umowe na 300 MB/s w orange będę marzył o 30 MB/s w UPC. Teoretycznie na papierze 10 razy wolniej, a porównując działania to jak niebo, a ziemia na korzyść UPC. Może z czasem Orange ogarnie temat...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Swiatlowod i Netflix PSN

IMG_0840.jpg

IMG_0839 2.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Swiatlowod i Netflix PSN

Tak obecnie wygląda predkość mojego światłowodu 300 Mb/s 😄 Plik 8 GB pokazuje mi na PSN, że będzie się sciągał 99+h, oczywiście konsola podpięta kablem do funboxa


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Swiatlowod i Netflix PSN

Orange ma wykupioną za mała przepustowość u operatorów którzy prowadzą wymianę ruchu za granicą stąd i prędkość z jaką pobierasz jest limitowana. Po prostu klienci orange mają niższy priorytet i muszą czekać aż ktoś inny przestanie zasysać z łącza np. telii i dopiero wtedy może prędkość się zwiększyć, np. nad ranem.

 

Ich umowa jest staroświecka jak telewizor kineskopowy bez HD. Nie wyświetlisz obrazu HD nie mając do tego odpowiedniego sprzetu. W Orange nie będziesz pobierał z max prędkością dopóki oni nie podpiszą umowy sprostającej prędkości z jaką Orange teraz oferuje łącza swoim abonentom. Ta ich umowa była dobra jak mieli w ofercie do 20Mb/s max. Problemy zaczęły się pojawiać po przepinaniu klientów masowo na VDSL'a do 80Mb/s. Transfer się zwiększyl, a umowa nie, stąd i pojawiły się problemy.

 

Lepiej tego problemu nie potrafie  wytłumaczyć.

Anonim

Nie dotyczy

Swiatlowod i Netflix PSN

@TheCube822 Taka jest prawda jak opisal to @-brtk-


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Swiatlowod i Netflix PSN

To nie kwestia przepustowości, a abuse'ów.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 8
  • 0

Swiatlowod i Netflix PSN

Bez przesady. Nie każdy ma dostęp do UPS. Miałem dostęp do MM przez wiele wiele lat i Orange jest o niebo lepszy. Przynajmniej po jednym dniu testowania:-) że nie wspomnę o młodocianych użytkownikach, o czym dzisiaj pisałem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Swiatlowod i Netflix PSN

Do UPS każdy ma dostęp, bo to kurier:)

 

A tak całkiem na serio, czy ci twoi młodociani testerzy csgo potrafią właczyć netgraph i zobaczyć, czy przypadkiem nie mają lossa?;) Nie wiem jak jest teraz, ale w grudniu w gry nie dało się grać przez loss w granicach 10-20%.. I z tego co inni piszą, dużo w tym temacie się nie zmieniło. Dodatkowo z tych 300Mb/s możesz mieć nagle 10Mb/s i sciągać z prędkością 1Mb/s bo np. wrzuci cię na limitowane, zagraniczne łącze, czego u innych operatorów nie uświadczysz.

 

Mój znajomy ma supernove 600Mb/s, gramy w csgo, on nie może grać, bo ma lossa, co ciekawe, mając niższy ping ode mnie (mam UPC). Ja w tym czasie 0 lossa, trasa też idzie przez telię, jak u niego.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Swiatlowod i Netflix PSN

Hahahaha, sorry, że w ten sposób zaczynam swoją wypowiedź.

Nigdy nie używałem netflixa, ale przed chwilą wziąłem go na miesieczny okres próbny.

Cóż, fakt, problem istnieje i musze z przykrością stwierdzic rozczarowująć autora - nic z tym nie poradzisz, a orange Ci nie pomoze. Daje sobie głowę uciąć, że problemy z netflixem są scisle powiązane z moim tematem, który miałes okazje czytajac w zalinkowaniu o kiepksim wyjsciu na swiat. W nocy spróbuj, wtedy na 99% bedziesz miał max łącza, a tak....5mbit

netflix=imdb ten sam problem, przycinanie przepustowości w porach "poza nocnych"