Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

witam oto moje parametry linii

 

Downstream Upstream  
   
SNR Margin
:
6.8 6.7 db
   
Line Attenuation
:
21.6 12.7 db
   
Data Rate
:
14808 1272 kbps
   
Max Rate
:
16440 1272 kbps
   
POWER
:
0.0 12.5 dbm
   
CRC
:
2 0

 

przy dłuższym połączeniu CRC pokazuje nawet 3-4 tysiące.. 

 

dla czego power w downstream mam 0.0 patrząc po tematach nigdzie takiego nie widziałem.. 

 

Najbardziej martwi mnie SNR - tak niski świadczy o słabej synchronizacji i częstej możliwości zrywania połączenia. Czytałem że SNR powinien wynosić przynajmniej 10..

 

Z pingami też jest tak sobie ( dziwnie )  w speed tescie podstawowym - pokazuje 20-40 

http://www.speedtest.pl/

 

w teście już do samych pingów skacze momentami do 300-400 ->  http://www.speedtest.pl/narzedzia/ping_test_online

 

natomiast w grach potrafi pokazać nawet 1600...

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć co myśli o tych parametrach??

 

Technika już wzywałem z 3-4 razy coś tam spojrzał na kable, trochę do skrzynki coś tam niby po poprawiał i niby po ich stronie jest ok... 

 

Mówi że 5 metrów kabla do routera ( płaskiego ) może tłumić.. bzdura - kupiłem YTKSY 5 metrów 1x2x0,5 nie przeciągałem go na górę tylko podłaczyłem router na dole tym kablem nic nie zmieniło.. i tak będą wymyślać że to to tamto a ja będę głupi latał i kupował powoli mam tego dość jakieś rady ? 

 

 

ADSL Firmware Version
:
FwVer:3.24.13.0_MT7550 HwVer:T14.F7_13.0
   
Line State
:
Showtime
   
Modulation
:
ADSL2 PLUS
   
Annex Mode
:
ANNEX_A

 

 

routter to tp link 8961nd kupiony może 3 miesiące temu na miejsce d-linka ( bo przecież było podejrzenie że to router ) bzdura.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Sprobuję Ci wytłumaczyć jakoś łatwiej o co chodzi z tym SNR.

 

SNR przeważnie w orange wynosi ~6dB, bo tak ustawiają na centrali, wtedy linia spina się na max możliwą prędkość, by nie przekroczyła tej granicy SNR.

 

Problem jest w tym, że raz może Ci się spiąć tak, że będziesz mieć przykładowo 15Mb/s i 6 dB SNR, ale następnym razem może Ci się spiąć na 13Mb/s i SNR też będzie wynosił 6dB. I teraz najważniejsze, z czego to wynika?

 

SNR nie jest wartością stałą, zależy ono od warunków panujących na zewnąrz, jakości i stanie linii, nawet ruchu sieci, np. ile osob korzysta z internetu w danym rejonie. SNR może pływać podczas trwania synchronizacji, może Ci się zsynchronizaować na te 15Mb/s jak pisalem wyżej i byś miał wtedy te 6SNR, tylko że jak jakość połaczenia drastycznie spadnie, to i SNR Ci spadnie, przez to już nie będzie stabilnie i masz rozłączenia i sypie Ci błędami.

 

Taka linia jest do sprawdzenia przez techników lub potrzebne będzie ucięcie synchronizacji, byś miał zapas SNR na nagłe zakłócenia/spadki.

 

 

Łatwiej chyba tego nie da się wytłumaczyć. SNR 30dB to bzdura, chyba, ze ktoś chce mieć mniejszą synchro (a przez to niższą prędkość) przy super linii. ale za to o stabilność nie chce się martwić. Gdyby Orange konfigurowało 30dB SNR każdemu, to 90% społeczeństwa by nie miało prędkości żeby nie skłamać większej od 5Mb/s.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

32 ODPOW. 32
Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

DownstreamUpstream 
  
SNR Margin
:
6.86.7db
  
Line Attenuation
:
21.612.7db
  
Data Rate
:
148081272kbps
  
Max Rate
:
164401272kbps
  
POWER
:
0.012.5dbm
  
CRC
:
20

 

przy dłuższym połączeniu CRC pokazuje nawet 3-4 tysiące.. 

 

dla czego power w downstream mam 0.0 patrząc po tematach nigdzie takiego nie widziałem.. 

 

Najbardziej martwi mnie SNR - tak niski świadczy o słabej synchronizacji i częstej możliwości zrywania połączenia. Czytałem że SNR powinien wynosić przynajmniej 10..

 

POWER:0.0 pokazuje router, ponieważ nie odczytuje tej wartości i się tego nie zobaczy u klienta.
SNR jest dobry jak nie spada poniżej 5-6db.
CRC błędy to jak szybko narastają? Jak zaczynają lecieć dziesiątkami czy setkami to jest problem, jak narastają pojedynczo co jakiś czas, to nie jest jeszcze problem. 

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Jakie parametry ADSL powinienem mieć:

Downstream, Upstream – im większe tym lepsze, zazwyczaj będą zbliżone do tego co mamy wyszczególnione w umowie.

SNR Margin (im więcej tym silniejszy sygnał i mniejsze zakłócenia):

  • > 6dB – duże zakłócenia (spore problemy z synchronizacją)
     6dB – 10dB – mogą występować problemy z synchronizacją modemu
    10dB do 20dB – dobra siła sygnału, nie powinno być żadnych problemów
    20dB – 30dB – bardzo dobra linia
    < 30dB – idealna linia

 

pozatym jak sie nie zobaczy jak innym pokazuje... i mi w upstream pokazuje również.. ? 

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie


Stilo napisał(-a):

pozatym jak sie nie zobaczy jak innym pokazuje... i mi w upstream pokazuje również.. ? 


Nie rozumiem tej wypowiedzi

Te pokazane parametry przy tym tłumieniu na linii, to łącze powinno działać stabilnie.

 

 

Stilo napisał(-a):

Jakie parametry ADSL powinienem mieć:

Downstream, Upstream – im większe tym lepsze, zazwyczaj będą zbliżone do tego co mamy wyszczególnione w umowie.

SNR Margin (im więcej tym silniejszy sygnał i mniejsze zakłócenia):

  • > 6dB – duże zakłócenia (spore problemy z synchronizacją)
     6dB – 10dB – mogą występować problemy z synchronizacją modemu
    10dB do 20dB – dobra siła sygnału, nie powinno być żadnych problemów
    20dB – 30dB – bardzo dobra linia
    < 30dB – idealna linia

20db - 30db będzie bardzo dobrze jak przytną prędkość synchronizacji powiedzmy do 3000-4000 w tym przypadku.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

ale ja nie mam 20-30 db... zeby ciac synchronizacje do 3000-4000, nie widzę powiązania...

 

POWER:0.0 pokazuje router, ponieważ nie odczytuje tej wartości i się tego nie zobaczy u klienta.

 

Jak nie pokazuje router ? Skoro w upstream pokazuje tą wartość to i w downstream powinno pokazywać,tym bardziej ze u innych pokazuje..

 

Czyli wychodzi z Pana wypowiedzi ze mam super łącze... Jakbym słyszał technika orange... To dlaczego zrywa mi je kilka/kilkanaście razy dziennie ? 

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie


Stilo napisał(-a):

ale ja nie mam 20-30 db... zeby ciac synchronizacje do 3000-4000, nie widzę powiązania...

 

POWER:0.0 pokazuje router, ponieważ nie odczytuje tej wartości i się tego nie zobaczy u klienta.

 

Jak nie pokazuje router ? Skoro w upstream pokazuje tą wartość to i w downstream powinno pokazywać,tym bardziej ze u innych pokazuje..


Jest powiązanie jedno od drugiego jest zależne. To, że nie pokazuje wartości POWER to do takiej elektroniki klient jest podpięty, kiedyś też tak miałem, że tego nie pokazywało. Technicy widzą i to się liczy. Na upartego można zadzwonić do konsultanta to odczyta. Gdzieś widziałem taki mylący opis dotyczący SNR-a. Linia prawidłowo się spina co do wartości SNR-a.

Technicy mają mierniki, wiedzę i widzą co się dzieje na porcie na forum stanu linii, połączeń nie widać co tu można poradzić.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

tak czytałem to dla tego właśnie powstał ten temat - szału z moimi parametrami nie ma..

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

@StiloMasz tutaj dwa podobne tematy jak u ciebie tututaj

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Bez tytułu1.png

U mnie teraz się tak ustawiło margines jest 9db, a wieczorem to się załamie i skoryguje na mniejszą wartość tak może linia pływać.

Wieczór

Bez tytułu8.png

SNR skacze błędy się mnożą, ja się do tego przyzwyczaiłem jeszcze trochę się poczeka i będzie w miarę dobrze.