Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Strata pakietów i ping z kosmosu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Strata pakietów i ping z kosmosu

Co wy wiecie o stratach pakietow i pingu z kosmosu 🙂 Moj internet od 6 miesiecy wyglada tak .( orange ma mnie nie powiem w czym ) . Ba nawet probowalem ostatio dowiedziec sie kiedy skoncza sie "chwilowe problemy" ale pani na czacie oswiadczyla mi ze moj internet wedlug nich "chodzi bardzo dobrze nie widza zadnych strat ... i jezeli zglosze awarie zostany obciazony kosztami ( oczywiscie dodalem screen z tamtego dnia rownieze z winmtr na ktorym byly podobne straty pakieto i wedlug tej pani wszytsko jest ok bo ona u siebie widzi ze jest dobrze....)" .... Poprostu brawo kompetentni pracownicy 🙂 ... I nie nie jest to wynik tlyko z dzis tak mam co dzien po godzinie 18 od x miesiecy  ..Wyprzedzajac odp tak nawet zakupilem owy router , komp po formacie nie wiem jzu ktorym ... Szkoda tylko ze nie mam zadnej alterantywy na tym moin zad...Nawet netia nie chce na tych laczach swiadczyc uslugi...

ma Bez tytułu.jpg

51 ODPOW. 51

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Strata pakietów i ping z kosmosu

A możesz podać nazwę powiatu/miejscowości gdzie netia na BSA/LLU nie chce oferować usług?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Strata pakietów i ping z kosmosu

Powiat Czluchowski . Miejscowosc to Jeczniki Male ^^ Ale co jest smieszne sasiad z gory ma od nich internet a ja juz "nie moge" . Wogole smieszna sytuacja wyszla zadzwonilem do neti . Pan przez telefon sprawdzil czy moge itd wsyztsko bylo ok , przyslal mi nawet umowe > podpisalem i po miesiacu jaksi tydzine przed "przeniesieniem"  dostalem pisemko ze jednak " nie jestesmy wstanie swiadczyc uslugi umowa zostaje rozwiazana ze skutkeim natychmiastowym" ... Nie wiem do tej pory co bylo tego powodem. Pewnie zobaczyli w jaim stanie jest linia i zrezygnowali . Zeby nie bylo w bloku obok kuzynka tez ma orange i ma to samo co ja . Ba ona ma nawet gorzej wywala jeje neta sdrednio z 5-6 razy na godzine jak nie wiecej. ( uwierzcie nie jest to koloryzowanie ) .. W grudniu tamtego roku byli technicy  ( tak problem istnieje od poczatku grudnia ) i stwierdzili ze jest all ok . Przy czym przy nich ten sam internet rozlaczyl sie 2 razy w ciagau 5 min .... \Wtedy stwierdzili ze to wina routera . Router zakupila nowy. Oczywiscie sytuacja bez zmian. Kolejne nasz zgloszenie zamykane z autoamtu bez wyjasnien.... No i tak sobie wegetujemy od 6 miesiecy na tym "czyms" bo wszyscy w oraneg twierdza ze " u nas jest ok a jak pan zglsoci to zostanie obciazony kosztami"....


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Strata pakietów i ping z kosmosu

A w trakcie zamówienia miałeś neostradę na obecnej linii?  Głupie pytanie, bo piszesz, że miało być przeniesienie. Ew można Karola Wieczorka złapać w sieciach społecznościowych. Ale pewnie już za późno.

 

A co do Orange? czy Twoje problemy dotyczą tylko pingu? czy ogólnie działania internetu?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Strata pakietów i ping z kosmosu

Tak umowa na neostrade konczyla mi sie 31 grudnia ( oczywiscie pan z neti o wszytskim zostal poinformowany ze jeszcze ma neostrade dko noca roku itd ). Wiec juz mialem nawet rezygnacje w orange wypisana wszystko zalatwione. A tydzien przed przybylo pisemko z neti ze jednak nie bede mmogl miec od nich internetu.

 

Glowny problem dotyczy strat pakietow. Predkosc juz sie przyzwyczailem ze wieczorami spada do 2-5 mb ( to juz wczesniej bylo norma ) . Ale od listopada/grudnia doslownie moje sredni straty pakietow to 70 % +  tysiace bledow crc ( tu moje posty z listpada https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Swiatlowod-i-Neostrada/page/2/thread-i... ) . Do tej pory bez zmian 😞 No ale coz "wszytsko jest ok" przeciez ^^


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Strata pakietów i ping z kosmosu

A co to ma do problemów z telią? Niech jakiś mod wydzieli posty nie na temat.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Strata pakietów i ping z kosmosu

Jesteśmy w 2018 roku. Taki internet 3-5mbps + utrata pakietów to powinien być dla każdego za darmo od rządu 😄 Byleby na neta wejść, coś sprawdzić itp. Problem w tym że ludzie za takie coś płacą i to spore pieniądze, bo 70zł czy ileśtam miesięcznie za taki internet jak na polskie warunki to duuuuża przesada.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Strata pakietow i pingu z kosmosu

Niestety nasi rządzący nie chcą dawać kasy na takie coś.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Strata pakietów i ping z kosmosu

Niestety, Orange taką usługę toleruje i bierze za nią pieniądze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36206
  • 1366

Strata pakietów i ping z kosmosu

Podejrzewam, że niedługo po wprowadzeniu badań UKE przestanie i pojawią się masowe BMT. Czy to rozwiąże problem?