Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

Witam, mieszkam w mieście liczącym 40 tyś mieszkańców, można powiedzieć że w centrum. Problem polega w  tym, że od zawsze kiedy mamy Orange (już dobre 10 lat, jak nie więcej)  mieliśmy najpierw 6mbps internet, później się okazało, że możemy mieć max 12 mbps, umowa jest do 20 mbps. To jest jakiś żart, żeby już w 2020 roku mieć internet mniejszy niż 20mbps. Posiadamy gniazdo telefoniczne (tyle wiem), ten słupek (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) od orange  jest jakies 20m od mojego domu. Co zrobić, Co wymienić, żeby zwiększyć prędkość internetu przynajmniej do tych śmiesznych 80mbps, zastanawiam się nad tym kilka lat, a orange w dalszym ciągu mówi, że w niedalekiej przyszłości coś się może zmieni..
Poprosił bym was o doradzenie co z tym zrobić (Posiadam telefon stacjonarny i TV w pakiecie, modem to Livebox 2.0). Dziękuję za każdą radę.

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

@Wooby prędkość internetu zależy od odległości od Ciebie do centrali. Z Twojego opisu wstępnie wynika, że jest to odległość w okolicach 1,5 - 2 km. 

Najlepiej zadzwonić do BOK: 510 100 100 lub napisać na czacie:

https://www.orange.pl/view/kontakt

prośbę o sprawdzenie możliwości Twojej linii telefonicznej. Być może jest jakaś opcja na zwiększenie prędkości.

 

Czy możesz wykonać zrzut ekranu z synchronizacji linii na routerze?

 

P. S. Odległość tylko oszacowałem, wnioskując z Twojego opisu, może być inna, wiec możne dać się podłączyć VDSL.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

"Czy możesz wykonać zrzut ekranu z synchronizacji linii na routerze?" w jaki sposób to zrobić, za bardzo się nie orientuje gdzie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

livebox.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

Mam pytanie czy reset( nie restart) modemu przywróci standardowe hasło do modemu? Od jakiegoś czasu nie mam dostępu do konfiguracji modemu wyskakuje, że błędne hasło. Jestem pewny, że prawdopodobnie sam zmieniłem hasło, ale zapomniałem je.

EDIT. już mam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

MODEM.png


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

@Wooby  Witaj a pytałeś operatora czy jest możliwe u ciebie V DSL ? 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

@WoobyCześć. Tak, reset przywróci fabryczne ustawienia. Odnośnie możliwości zwiększenia prędkości to kontakt proponuję z BOK celem sprawdzenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

Pan technik który był kilka lat temu, zwiększył z 6 do 12 mbps mówił, że więcej się nie da. Tyle wiem


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Co zrobić?

Już ogarnąłem, dzięki za odp. W takim razie co najlepiej napisać do nich. Skontaktuje się przez chat.