Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Starania o światłowód? Czy warto?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Starania o światłowód? Czy warto?

Witam, jestem zainteresowany internetem Orange Światłowód do 600mb/s + Telefon + Telewizja. Problem jest tylko taki że w moim mieście jeszcze światłowód nie zawitał, a przy kontakcie z Orange powiedziano mi że nie planuje się budowy światłowodu w najbliższym czasie.  Drugi konsultant na chacie powiedział mi że w sprawach zainteresowania światłowodem trzeba dzwonić do BOK. I teraz takie pytanie, czy jest w ogóle szansa na ten światłowód, warto tam dzwonić? Mieszkam w domku jednorodzinnym.

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Starania o światłowód? Czy warto?

@Azure

 

Tak na poważnie, to zależy do czego ten internet ma służyć... Jeżeli chodzi o "zwykłe" korzystanie, nie w jakichś popularnych grach sieciowych, na zagranicznych serwerach... bo wielu użytkowników internetu od Orange skarży się na problemy z transferem, pingami itd. - właśnie w grach, gdzie te parametry mają duże znaczenie... to chyba, jak dla mnie, warto mieć możliwie najszybszy internet. Niestety nie odpowiem Ci jakie są szanse na uzyskanie informacji, a tym bardziej skłonienie Orange, żeby z budową sieci oraz instalacją przyłączy końcowych zeszli do domków jednorodzinnych... tym bardziej że nie wskazujesz jaka miejscowość wchodzi w grę. Ja co do tego jestem sceptyczny, a mieszkam w domu, w małym miasteczku, chociaż sieć telefoniczną mamy skanalizowaną... poczekam.

 

Co do zgłoszenia, jest nawet specjalna strona do "zgłaszania" wniosków o budowę/instalację... ale chwilowo nie pamietam adresu... jak odszukam to uzupełnię.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Starania o światłowód? Czy warto?


Misiek62 napisał(-a):

@Azure

 

Tak na poważnie, to zależy do czego ten internet ma służyć... Jeżeli chodzi o "zwykłe" korzystanie, nie w jakichś popularnych grach sieciowych, na zagranicznych serwerach... bo wielu użytkowników internetu od Orange skarży się na problemy z transferem, pingami itd. - właśnie w grach, gdzie te parametry mają duże znaczenie... to chyba, jak dla mnie, warto mieć możliwie najszybszy internet. Niestety nie odpowiem Ci jakie są szanse na uzyskanie informacji, a tym bardziej skłonienie Orange, żeby z budową sieci oraz instalacją przyłączy końcowych zeszli do domków jednorodzinnych... tym bardziej że nie wskazujesz jaka miejscowość wchodzi w grę. Ja co do tego jestem sceptyczny, a mieszkam w domu, w małym miasteczku, chociaż sieć telefoniczną mamy skanalizowaną... poczekam.

 

Co do zgłoszenia, jest nawet specjalna strona do "zgłaszania" wniosków o budowę/instalację... ale chwilowo nie pamietam adresu... jak odszukam to uzupełnię.


Też mam sieć telefoniczną skanalizowaną. Miasto to Ruda Śląska. Jak znajdziesz stronę to podaj, będę bardzo wdzięczny.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Starania o światłowód? Czy warto?

To może ja podrzucę link. Bardzo szczęśliwy mężczyzna


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Starania o światłowód? Czy warto?


Mikołaj napisał(-a):

To może ja podrzucę link. Bardzo szczęśliwy mężczyzna


Tylko pytanie ile osób potrzeba...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Starania o światłowód? Czy warto?


Mikołaj napisał(-a):

To może ja podrzucę link. Bardzo szczęśliwy mężczyzna


Dzięki @Mikołaj nie chciałem nikogo "wywoływać" a potem oderwały mnie inne sprawy... 

ważne że założyciel tematu dostał to co zapowiedziałem... 

 

Odnosząc się do pytania @Azure, mamy prośbę 😉 może ktoś z ekipy NO roześle wici po firmie i uzyska jakieś budujące informacje, o zamierzeniach wykorzystania istniejących kanalizacji w średnich i małych miasteczkach. Info, czy są jakieś wskaźniki "zainteresowania", które skłonią dział inwestycji do wybrania danego obszaru i ujęcia w planach budowy światłowodu i nam je przekażecie. 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Starania o światłowód? Czy warto?

Takie starania nic nie dają w orange. Dwa lata temu napisałem do Orange i do UPC czy nie chcą do nas wejść, Orange ze światlem, a UPC po koncentryku. Orange odpisało, że nic nie planują a UPC zaczęło robić wywiad środowiskowy. UPC zagościło u mnie w grudniu 2016r, a Orange, gdzie ma światło 500-600m dalej, nie dościągnęło do nas światła. Klienci zaczynają od nich uciekać do UPC, w tym i ja to zrobiłem. Dodam, że w mojej okolicy wszyscy prawie korzystają z Orange, więc nie rozumiem ich. Ja mieszkam w bloku ok. 60 mieszkan, obok też jest drugi blok i jakieś osiedle domków jednorodzinnych.. A co ciekawe, UPC ciągnęło światło kanałami Orange, a Orange zamiast to zrobić, to teraz tracą klientów.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Starania o światłowód? Czy warto?

Warto sie zastanowic przedewszystkim czy taka predkosc jest wogole potrzebna bo tak naprawde 100 to i tak sporo a trzeba pamietac ze jesli bedziesz korzystac przez wi-fi to z 600M/bs moze zrobic sie zaledwie 45 M/bs taka przynajmiej wychodzi srednia na laptopach chyba ze to apple albo macbook w nowszych wychodzi okolo 150/200 M/bs


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 0

Starania o światłowód? Czy warto?

U mamy mam zainstalowany światłowód 100Mbps z Orange (oferta Love) z Modem FunBox 3.0, WiFi teoretycznie do 600Mbps. W całym mieszkaniu na telefonie piękny transfer (speedtest.net) 100/10Mbps. @Stefan zgadza się - jest to telefon Apple. 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Starania o światłowód? Czy warto?


Stefan napisał(-a):

Warto sie zastanowic przedewszystkim czy taka predkosc jest wogole potrzebna bo tak naprawde 100 to i tak sporo a trzeba pamietac ze jesli bedziesz korzystac przez wi-fi to z 600M/bs moze zrobic sie zaledwie 45 M/bs taka przynajmiej wychodzi srednia na laptopach chyba ze to apple albo macbook w nowszych wychodzi okolo 150/200 M/bs


@Stefan to co efektywnie będziesz mieć na urządzeniu zależy od klasy kart sieciowej. Jeśli nie pomylę to tylko klasy AC daje szanse na maksymalną przepustowość.