Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Teorie spiskowe... Szkoda, że nikt nie potwierdzi z Orange, że żadnych zmian dla Kowalskiego nie będzie. Wyłączenia miedzi idą swoim rytmem.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Przecież po miedzi idzie nie tylko internet ale telefonia stacjonarna. Jestem spokojny, że nie zwiną się.

Aczkolwiek czekam z utęsknieniem aż zaczną kopać pod światłowody 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

telefonię stacjonarną można z powodzeniem zamienić na VOIP 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

@pablus Nie za bardzo. A abonenci ISDN, z powiadamianiem alarmowym przez POTS, z nadzorem zdrowotnym (kardio przez fon)… a faxy? Toż to po VoIP nie działa. Poza tym wiele firm korzystających z kilku linii ma centrale telefoniczne z wejściami typowo analogowymi i wiem, że niektóre nie działają z VoIP.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Co do faxu to fax na VOIP idzie odpalić np na bramkach Cisco 😉 co prawda nie w Orange ale idzie to zrobić 🙂 nawet nie widziałem że ktoś jeszcze z ISDN korzysta 😛 ale wg mnie trzeba dążyć do tego żeby nawet kardio nadzór czy czujki alarmowe działały na karty sim, bo centrale telefoniczne też do czasu będą działać za pewne 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

@pablus Wszystko można obejść (no prawie), ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami po stronie klienta. Nie każdy umie i chce, więc...ISDN-ów jest nadal sporo, bo z 1 pary można wyciągnąć kilka numerów (2- kanałowo co prawda, ale..). Co jednak maja powiedzieć firmy z dużym ISDN PRA? Toż to setki numerów na jednej parze. Wiem, wiem...na SIM-y je przerzucić.. 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

jest to do zrobienia co piszesz, ale to raczej perspektywa lat...

chociaż mnie już nic nie zdziwi po tym, jak mi ktoś ostatnio przyznał się do tego, że nadal z internetem łączy się przez modem telefoniczny z numerem 0202122 a ma dostęp do włókien 5 operatorów 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.


@pablusnapisał(-a)

@marder sęk w tym, że mi się umowa nie skończy, bo mam na czas nieokreślony 😛 co najwyżej Orange może mi wypowiedzieć umowę, ale będą musieli znaleźć powód. zagłębię się w regulamin i poczytam sobie w jakich sytuacjach ISP może wypowiedzieć umowę.


@pablus W tej kwestii chciałbym rozwiać wątpliwości. Ponieważ znajduję się właśnie w takiej sytuacji. Została mi wypowiedziana umowa zawarta na czas nieokreślony z powodu zakończenia świadczenia usługi z końcem sierpnia br. Jest to jak najbardziej możliwe. Firma Nordisk Polska została wchłonięta przez Polkomtel i postanowiła zakończyć swoją działalność w zakresie CDMA.

 

Właśnie z powodu zakończenia świadczenia usługi operator może rozwiązać umowę.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Sprzedaż sieci światłowodowej Orange.

Jak operator kończy działalność lub jest w stanie upadłości to wiadomo że umowy zostaną wypowiedziane. W przypadku Orange to raczej mało prawdopodobne. Chyba że się przebranżowią na bankowość i bezpieczeństwo sieci 🙂