Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek prędkości wysyłania


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 kabel DO gniazdka na pewno 20m nie ma, źle to ujęłam, przepraszam, on jest dość krótki. 20m ma przewód od gniazdka do modemu, i jest to taki cienki, płaski kabelek, idzie przez cały dom listwami, bo kiedyś jeszcze był telefon i już tak został sobie ten długi kabel. mogę właśnie od razu puścić od gniazdka w górę jakieś może nawet 10m przewód, bo ten który właśnie jest teraz, jest stary i jedną żyłę ma zerwaną...więc może to to odpowiadana za błędy w połączeniu. a jak zamiast po listwach pójdzie w górę od razu i tylko jedną listwę do routera to może będzie jakaś zmiana.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 do testów nie rób nic i zostaw modem w gniazdku. Po restarcie DLM dopiero coś wymyślisz z tymi kablami bo będziesz widziała czy coś się zmieni


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 w takim razie na razie nic nie będę zmieniać tylko poproszę o ten restart DLM. póki co dziękuję bardzo za pomoc 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6 o restart i o parametry liniowe jak napisałem...niech od razu po restarcie odczyta jak zapiął się modem. To będzie parametr max dla Twojego łącza. Informuj

 

 

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13  ok, będę informować. jedyne na czym mi zależy to, żeby podnieśli ten upload do takiego jaki wcześniej, bo wydaje mi się, że na pewno więcej łącze wyciągnie jak kiedyś spokojnie max było...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 zgłoszenie zrobione, od centrali nie mogą zrobić takiego restartu DLM, więc zgłoszone do technika i teraz czekam na informację. ale dzisiaj widzę, że sypnęło 10 błędami SES i straciłam synchronizację raz, więc to może znowu coś na linii.

A to są parametry linii, pierwsza linijka to jak było przy pełnej synchronizacji, a druga to przy obecnej, tej okrojonej:

187381664_142594761223094_6810916458874267269_n.jpg

A tutaj błędy:

186591377_191292902843910_2553697601087681467_n.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6Ok, niech tylko technik wykona reset DLM-a, trzeba mu o tym powiedzieć. Parametry wskazują na 3 km łącza, SNR w normie (najczęściej zaniżenie jego powoduje zejście na niższy profil w DLM) ale to w paśmie down pojawiają się i błędy CRC-liniowe i ich korekcja. Monter powinien się przyjrzeć linii i zerknąć na oba pasma. Podnieść DLM i zobaczyć jak się zapnie. Informuj nas o c.d. dochodzenia


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13przy ostatnim zgłoszeniu dostałam tylko smsa, że technik naprawił usterkę na linii i wtedy faktycznie też zrobili mi reset dlm i było ok, zapięło się na pełnej synchronizacji, ale kontaktu z technikiem żadnego nie miałam. zgłaszając dziś do orange podkreśliłam, że proszę o reset dlm, więc zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 46
  • 0

Spadek prędkości wysyłania

@agat13 technik był, reset wykonany, pełna synchronizacja wróciła, a ping mniejszy o połowę.

 

Wygląda to tak, błędów narobiło jak synchronizowała się linia i od tych 10 minut 2 błędy tylko doszły, więc zgaduję, że to przez to, że się modem zapinał. Zobaczymy, czy będzie stabilnie. Myślę teraz, co z tym przewodem robić i czy go jednak wymienić i skrócić... Bo błędy ES zawsze były sporadyczne, nie wiem, czy wymiana, by coś zmieniła...

 

 

anastasia6_3-1621339070075.png

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Spadek prędkości wysyłania

@anastasia6Dalej na 9 min masz sporo korekcji. Prędkość wzrosła, SNR spadł (niezbyt dobrze), bo to oznacza, że to tylko odświeżenie usługi, a nie jej naprawa. Zerknij na przyrost błędów w czasie i mam nadzieję, że DLM zadziała nieco łagodniej.Informuj, bo wedle moich przewidywań to działania doraźne, a nie docelowe i naprawcze. Obym się mylił..