Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć ukryta i zabezpieczenia

ROZWIĄZANE

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2172
  • 12230
  • 55

Sieć ukryta i zabezpieczenia


@Samotnicknapisał(-a)

@_Artek_ „Ukrycie” sieci polega na niewypełnieniu pola z nazwą sieci w ramce beacon. Nic nie jest „ukrywane”. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to daje to odwrotny skutek.


Ty tak na poważnie piszesz 🤔

Tak po za tym trzeba nazwę sieci wpisać, bo jak się do niej byś potem zalogował 😃

SSID sieci nie jest rozgłaszane jawnie i tyle 😎


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Sieć ukryta i zabezpieczenia


@IreneuszCDnapisał(-a)

@Samotnicknapisał(-a)

@_Artek_ „Ukrycie” sieci polega na niewypełnieniu pola z nazwą sieci w ramce beacon. Nic nie jest „ukrywane”. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to daje to odwrotny skutek.


Ty tak na poważnie piszesz 🤔

Tak po za tym trzeba nazwę sieci wpisać, bo jak się do niej byś potem zalogował 😃

SSID sieci nie jest rozgłaszane jawnie i tyle 😎


Zawsze piszę na poważnie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz to napisz. Postaram się wyjaśnić w miarę moich możliwości.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

WoW ja nie powiedziałem, że nie da się jej wykryć tylko że jest trudniej niż wtedy gdy SSID jest rozgłaszane 
Gdybym uważał że ukryta sieć jest nie do wykrycia to nie zabezpieczałbym jej hasłem, bo po co😎
i dlaczego pole z nazwą sieci miałoby móc być niewypełniane skoro taka sieć ma swoją nazwę tylko tyle że jej nie rozgłasza? 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ Mam nadzieję, że zrozumiałeś co robi, na przykład, telefon mając zapisane dane do takiej sieci i widząc każdą napotkaną ukrytą sieć?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

nie zajrzałem jeszcze do artykułu wybacz ale nie sądzę żeby telefon z ios podawał nazwę mojej ukrytej sieci innym ukrytym sieciom? 😄 to by było mało logiczne. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56802
  • 684

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_Odpowiem tak: wszystko można odkryć i złamać, tylko po co i kto miałby w naszym otoczeniu to robić? Oczywiście teorie spiskowe mogą dotyczyć przedsiębiorstw, koncernów czy danych wrażliwych bądź cennych dla innych...Poza tym to wymaga wiedzy i oprogramowania. W zakresie o jakim tu piszemy jesteśmy w miarę bezpieczni przy sieciach zabezpieczonych, a co dopiero ukrytych...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Dokładnie to miałem na myśli nie że się "nie da" tylko że ukrycie sieci samo w sobie wymaga dodatkowych kroków urządzeń i oprogramowania żeby taką sieć wykryć zalogować się do niej i z niej korzystać. ......


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56802
  • 684

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_Tym bardziej, że (jak już pisałem) sam fakt ukrycie nie zmienia nic w zabezpieczeniach w samym routerze. Ukryta sieć i tak jest widoczna nawet na głupich smartfonach w odpowiednich aplikacjach, a więc tylko zakrywamy jej nazwę 🙂


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ Przepraszam, myślałem, że interesują Cię szczegóły techniczne a nie nabijanie postów.