Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć ukryta i zabezpieczenia

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 2122
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@Samotnick Nie nabijam postów, dla mnie ukrycie SSID jedynie dodaje krok w postaci instalacji oprogramowania umożliwiającego wykrycie ukrytych sieci więc de facto dodajemy komuś krok w procesie chęci korzystania z sieci bez wiedzy administratora tejże tylko tyle i aż tyle jeśli jest inaczej proszę wyprowadź mnie z błędu. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2094
  • 11789
  • 54

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@Samotnick  ty mieszkasz w głowach mniej obeznanym w usługach sieciowych, nie da się bez nazwy SSID sieci ustawić i telefon nie udostępnia danych sieci, chyba że ma jakieś badziewie aplikacje na pokładzie, akcent na Android, bo iPhone jest bezpieczniejszy, ale to moje spostrzeżenia tylko.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 2122
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@IreneuszCD  mam wrażenie że @Samotnick  wszedł już w świat zaawansowanego hack-owania sieci a nie to było intencja tego wątku. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1742
  • 8499
  • 65

Sieć ukryta i zabezpieczenia


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 2122
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@Samotnick OK ale ten link mówi o potencjalnych problemach połączenia telefonu do ukrytych sieci...... ja takich problemów nie mam 
Pytam dlaczego Twoim zdaniem ukryta sieć jest mniej bezpieczna niż taka której SSID jest rozgłaszane jeśli obie sieci są zabezpieczone hasłem o tym samym "protokole". 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2094
  • 11789
  • 54

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Ja mam wifi na siła sygnału niskie i poza domem sieci nie widać, zresztą mam po MAC filtrowanie i nawet jak kto spróbuj to słabo to widzę 😃

Korzystam głównie z kabla LAN, co do hakowania sieci, to są aplikacje i małolat bez zaawansowanej wiedzy wejdzie do sieci wifi bez problemu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 2122
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

A ja mieszkam w bloku i sieci wykrywa tyle że listy w telefonie nie wystarcza 😄 dlatego mam ukrytą. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2094
  • 11789
  • 54

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Mi tam w okolicy domu sieci Wi-Fi nie wykryją i nie ukrywam jej bo po co, router ma Wi-Fi wyłączone, włączam sporadycznie ja z Laptopa korzystam.

W blokach to dziesiątki sieci i hasła mają 12345 i podobne 😃

Jedynie te z Orange trudniejsze hasła mają, ale to przeszkodą dla dzieci i starszych ludzi 😎


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1742
  • 8499
  • 65

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ Dałem Ci wędkę, rybę musisz złapać sam. Opracowania dlaczego ukrywanie nazwy sieci i filtrowanie po MACu są pozbawione sensu są na wyciągnięcie ręki.

PS. Aby Cię jeszcze zaciekawić, spróbuj odpowiedzieć na pytanie: czy ktoś, ustawiając (na wrogim AP) tę samą nazwę sieci jaką masz zapamiętaną w telefonie jest w stanie przechwycić hasło do niej?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 519
  • 2122
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@Samotnick  żeby ustawić tą samą nazwę sieci jaka jest w moim iPhonie ktoś musiałby zrobić jedną z 2 rzeczy
1. Włamać się na telefon z ios (bez pegasusa i z moją wiedzą z zakresu sieci i IT raczej nierealne)
2. Musi przeskanować ukryte sieci ustalić jej nazwę i złamać hasło..... rozgłaszając swoje SSID potencjalnie odejmuje mu jeden krok..... napisz mi gdzie się mylę?