Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć ukryta i zabezpieczenia

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Czy stosowanie sieci ukrytej ma jakiś realny wpływ na zabezpieczenia jak ostrzega mnie mój macbook?  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2404
  • 9967
  • 85

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Jeśli chodzi o ukrywanie SSID to funkcja ta nic nie wnosi do bezpieczeństwa  Dla zainteresowanych przesyłam kilka artykułów na temat ukrywania SSID:

1) Bezpieczna sieć Wi-Fi: ukryte SSID, przycisk WPS i Firewall (część 2/3). https://testhub.pl/bezpieczna-siec-wi-fi-ukryte-ssid-przycisk-wps-i-firewall-czesc-2-3/

2) Ukrywanie SSID - zwiększa czy zmniejsza bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej? https://www.computerworld.pl/porada/Ukrywanie-SSID-zwieksza-czy-zmniejsza-bezpieczenstwo-sieci-bezpr...

3) Jakie są wady ukrytego SSID? Zrozumienie Ryzyk Związanych z ukrytym SSID https://isp.page/news/pl/jakie-sa-wady-ukrytego-ssid-zrozumienie-ryzyk-zwiazanych-z-ukrytym-ssid/#gs...

Pozdrawiam 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

50 ODPOW. 50

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18507
  • 53000
  • 716

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ jak masz ustawioną sieć ukrytą, to urządzenia nie odnajdą jej, brak rozgłaszania WiFi. Tylko ty podając nazwę sieci możesz się połączyć. Nikt z zewnątrz nie znajdzie Twojej sieci, chyba, że udostępnisz nazwę.

To też pewnego rodzaju zabezpieczenie przed ogólnym wyszukiwaniem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

To wiem ale nic poza tym prawda?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18507
  • 53000
  • 716

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ tak mi wygląda. Osobiście nie stosuję ukrywania sieci. Łatwiej wtedy nowe urządzenie podłączyć.

Jak nie chcę, aby do mojej sieci był podłączony jakiś nowy użytkownik, to lepiej udostępnić sieć Gość. Zawsze jest separacja.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Ja stosuje właśnie jako formę dodatkowego zabezpieczenia. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_Według mnie ukrywanie sieci nie ma wpływu na zabezpieczenia. Poziom zabezpieczeń, szyfrowanie itd nie zmieniają się na FB. Spróbuj zapomnieć sieć i podłączyć się ponownie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18507
  • 53000
  • 716

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Samo ukrycie sieci jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem. Nie jest dostępna dla ogólnego wyszukiwania.

Kolejne zabezpieczenie, to szyfrowanie. Ale ukrycie sieci nie ma wpływu na szyfrowanie. Razem dają wyższy sposób zabezpieczenia WiFi.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Zgadza się, rozważałem jeszcze filtr MAC adresów ale przy zmianie któregokolwiek z urządzeń to już za dużo roboty jak dla mnie. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8437
  • 64

Sieć ukryta i zabezpieczenia

@_Artek_ „Ukrycie” sieci polega na niewypełnieniu pola z nazwą sieci w ramce beacon. Nic nie jest „ukrywane”. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to daje to odwrotny skutek.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 504
  • 2086
  • 4

Sieć ukryta i zabezpieczenia

Dlaczego odwrotny?  skoro SSID mojej sieci się nie wyświetla ma małe i duże litery znam je tylko ja i jest zabezpieczona hasłem?