Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 8
  • 0

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

W województwie lubuskim taka investycja zakończyła się w 2013 roku!!! A więc ponad 3 lata temu. 152 miliony złotych Orange i Lubuski Urząd Marszałkowski zakopali. Sieć szkieletowa powstała, a punkty dystrybucyjne ulokowano w szczerym polu, żeby koszty ostatniej mili były piekielnie drogie.I wiecie co na to przedsiębiorcy???. Nikogo nie będziemy przyłączać! Miliardy Unijne zostają marnowane w róznych investycjach. NIK powinna to zbadać i sprawy skierować do prokuratury. Największym problemem jest to, ze pieniądze są i nie wiadomo jak je investować. Organizacyjna Epoka kamienia łupanego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38130
  • 1379

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

@gemolek: zastanów się co piszesz, albo poducz z podstaw telekomunikacji.
Sieć szkieletowa to początek.
Niestety dopiero w obecnej perspektywie finansowej są środki na inwestycje w końcowe etapy linii. Tu jest ostatni news na ten temat http://www.telko.in/orange-bedzie-zabiegal-o-kolejne-dotacje-z-popc-na-budowe-sieci-w-lubuskiem

Poza tym zrozum, że średnio internet kosztuje 50zł na miesiąc przy dwuletniej umowie to zysk może tysiąca złotych.
Oczekujesz że nagle ktoś wyda kilkaset tysięcy złotych na każdą linię?

Niedługo będą wybory samorządowe. Zainteresuj władze gminy współpracą z Orange. Tu masz przykład Sulęcina http://www.telko.in/orange-sulecin-bedzie-gmina-bez-bialych-plam
Ważne też by zmienić mentalność ludzi, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Wiele linii biegnie przy drodze, a niestety wiele osób nie chce udostępniać posesji na inwestycje lub chce wielkie pieniądze za to. A niestety #dobrazmiana nie przyniosła specustawy, aby jak w przypadku dróg można by z urzędu nakazać komuś udostępnienie posesji.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 8
  • 0

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

Wiem, bo mieszkam 30km od Sulęcina w innej gminie.Dlatego im zazdroszczę.A nikt nie przwidział kolego, ze net bedzie kosztował 50zł od gospodarstwa?.Przeciez doskonale o tym wiedzieli i mieli wyliczenia przed investycją.Do tego nie jest potrzebna z mojej strony Twoja szeroka wiedza techniczna , tylko ekonomiczna.Orange moze na to stać, ale małych już nie.Orange całej Polski nie zakonczy.A do Wójta pisma polecą i będą latać sukcesywnie.Mam dość już nędznych radiówek i gównianych LTE.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38130
  • 1379

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

Nie od razu Kraków zbudowano...

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 8
  • 0

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

Ja nie karcę Orange.Ja ich chcę pochwalić, ze ruszyli jako pierwsi pełną parą.Czekam na światło od nich z niecierpliwością.I jestem gotów cały "biznes pakiet" przenieść właśnie do Orange, gdy tylko podłączą mi światłowód.Płacę rocznie w Plusie za zabawki 5k


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5482
  • 18234
  • 186

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

@gemolek  masz rację, że to czy i gdzie będzie rozbuowywana infrastruktura to sfera ekonomii... chociaż, właśnie po to są niektóre "programy" żeby zachęcić decydentów do zejścia na tzw. ostatnią milę... ale, żeby mieć udział środków z takich programów wcale nie oznacza to możliwości zapewnienia maxymalnie dostępnych teraz prędkości... nawet można ująć to dosadniej... udział środków z programów oznacza ograniczenia.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32663
  • 38130
  • 1379

Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej a orange światłowód

W poprzedniej perspektywie finansowania UE była kasa tylko na sieć szkieletową.
W obecnej są na końcówki.

Ale warto przejść się na posiedzenie rady gminy. To samorząd ma dużo wpływu. Czy chce od firmy telekomunikacyjnej miliona złotych za zajęcia pasa drogowego (tylko może kosztować by okablować całą gminę, nawet na polnych drogach) czy zrobi to za złotówkę?