Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 1

Rozłączanie internetu

Właśnie biorę się za podłączenie nowego funboxa, który mi przywieźli 20 minut temu. Podsumowując gniazdka telefoniczne w domu są nie używane. Modem podłączam do prowizorycznego gniazdka zrobionego przez nich, które jest u mnie w pokoju i leci na zewnątrz domu do linii (do miejsca w którym wchodziła do mojego domu). Czyli punkt 2 naprawy będzie opierał się na wykluczeniu wadliwości funboxa 😊 

 

Nie miałem czasu za bardzo z nim pogadać, kazał tylko wymienić modem i że będzie to monitorował i za parę h przyjedzie dalej działać.

 

Ogarnę modem i pójdę zrobić Ci zdjęcie kabli


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Rozłączanie internetu

@sevenkp Postępowanie nieco uciążliwe, ale słuszne. Takich problemów nie diagnozuje się od razu i szczęście jak się trafi od razu w słaby punkt usługi. Drugi etap wyjaśni czy przypadkiem modem nie wyrabia wielowątkowej transmisji (jak to kiedyś bywało z @800). Szkoda, że nie zadałeś pytania o rozparowanie kabli (co powoduje niezrównoważenie łącza i właśnie tak się objawia jak u Ciebie). Informuj dalej i zrób fotke tego kabla podziemnego w wyraźnym uwzględnieniem kolorów żył


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 1

Rozłączanie internetu

@agat13 @ketrasaArtur 

 

Screenshot_2020-10-14-22-49-50-410_com.android.chrome.jpg

 wczoraj

 

Screenshot_2020-10-14-22-49-50-410_com.android.chrome.jpg

 dzis

 

Wczoraj prędkość synchronizacji w dół była 72k , dziś na nowym modemie już 68k, czy technicy ja obniżyli?

 

Czy po prostu problem był w modemie, a cała instalacja telefoniczna w domu jest sprawna? 🤔 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Rozłączanie internetu

@sevenkp Oba screeny są takie same. Jak dziś nowy modem pod obciążeniem? Technicy raczej nie zmienią prędkości w takim zakresie. Co do instalacji...masz najlepsza jaką można zrobić-bezpośrednio do modemu-ale tymczasową. Niech ułoża tak na stałe i masz jeden problem z głowy


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 1

Rozłączanie internetu

Screenshot_2020-10-15-09-55-11-633_com.android.chrome.jpg

Przepraszam 🙂 to jest screen z dzisiaj, o dziwo właśnie od podłączenia zero błędów. Mam wrażenie, że działa jeszcze lepiej niż przed awaria? 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13044
  • 53549
  • 622

Rozłączanie internetu

@sevenkp Dociąż go na maxa. O te kilka mega na dowloadzie nie ma co walczyć kosztem stabilności działania usługi. Z technikami ustal wymianę instalacji (na wszelki wypadek) i niech zostawią ten modem. Obserwuj jednak dalej statystyki. Przypilnuj, aby dobrze zaizolowali połączenie kabla podziemnego z instalacyjnym (najlepiej na skręcone żyły założyć szybkozłączki żelowane- żadnych izolacji taśmą!! )

Informuj dalej o postępach, a jak Ci się uda fotki zrobić, chętnie ocenimy pracę monterów 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 1

Rozłączanie internetu

Dobrze, więc zostało ustalone, że wina leżała po stronie modemu. Muszę zgłosić się jeszcze raz do Orange i pójść do salonu wymienić na nowy.

Ciekawa rzecz jest jest taka, że na początku miałem przepustowość 72mb, dziś po podłączeniu modemu 68 mb (pominięte gniazdka w domu) , po podpięciu z powrotem tak jak było tj przez gniazdka w domu 57mb 😁 w sumie na speedtestach zawsze wychodziło jakieś średnio 40mb więc i tak jest dobrze, mnie to zadowala. Cały dzień zero jakichkolwiek błędów itp, więc problem można uznać za rozwiany. Dzięki panowie 👍


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Rozłączanie internetu

Rozłączanie i podłączanie co chwilę Funboxa od sieci jest niedobre dla synchronizacji, bo zadziała wtedy DLM. Jak zdiagnozowali usterkę i na pewno to wina Funboxa, to niech teraz włącza na nowo stabilizację linii, by ci prędkość oddało. Chyba, że samo po czasie ci odda.

 

A jak podłączyłeś znowu do gniazdka w domu, to sypie błędami, czy nie?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 14
  • 1

Rozłączanie internetu

Nie no od wczoraj jest podłączony ich modem do gniazdka domowego tak jak było wcześniej i ani 1 błędu, wszystko cacy. Teraz tylko muszę zgłosić do Orange chęć wymiany modemu, a im zwrócić ten ich.

 

Warto próbować wymienic na funbox 3.0 czy dają go tylko przy przedłużaniu umowy? I czy w ogóle jest sens o niego walczyć?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Rozłączanie internetu

3.0 dają do światłowodu.