Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

@f00ku55 Próbowałem uruchomić przekierowanie przy włączonym IPv6 i w końcu musiałem się poddać. Tworzyłem reguły z zaznaczoną opcją akceptacji numeru portu i bez niej, kicha. Nadal uważam, że to powinno działać, jest na to RFC. Menu w tytule sugeruje obsługę CGNAT, UPnP v4 nie jest blokowane.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

No widzisz, ale to nie działa. Przy włączonym IPv6 nie da się nawet próbować przekierować tego samego portu zarówno na TCP, jak i UDP.

Ja sam też porobiłem testy. Na natywnym IPv4 przekierowanie działa idealnie, strony www raportują otwarte porty. Przy włączonym IPv6 w żaden sposób nie da się otworzyć portu IPv4, czy to manualnie, czy przez UPnP.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

@f00ku55 Widzę, widzę. Do czego w takim razie służy w tej tabelce checkbox „Zaakceptuj propozycję portu”? Pojawia się tylko przy połączeniu z IPv6 i w moim przekonaniu ma służyć do automatycznego przydziału nieprzekierowanego portu po stronie CGNAT. Jak go nie zaznaczę to muszę sam trafić w nieużywany numer portu. Po co w ogóle pojawia się ta tabelka jeżeli funkcja nie działa? Menu DMZ działa poprawnie, odwzorowując tryb połączenia.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

O jakim checkboxie „Zaakceptuj propozycję portu” mówisz? U mnie nie ma nic takiego.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

@f00ku55 https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Zablokowane-porty/m-p/336736

Jest dostępny do zaznaczania tylko w trybie IPv6.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

Nie potwierdzam, u mnie tego nie ma, interfejs wygląda zupełnie inaczej.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

W FB3, w pliku scripts.js jest rozróżnienie działania przy różnej wartości PCPv2Enabled (na przykład wyświetlanie zewnętrznego IP; PCPv2Enabled jest prawdziwe tylko przy połączeniu IPv6). W teorii przekierowania mogłyby działać (https://www.juniper.net/documentation/us/en/software/junos/interfaces-next-gen-services/interfaces-a...). Niestety nie mogę sprawdzić czy FB przy zapisywaniu reguł komunikuje się z serwerem PCP.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

Jeśli to jakaś różnica to ja mam FB6, nie 3.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24877
  • 210

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

To jest naprawdę chore, że jedyny sposób dojścia do jakiejś wiedzy w tym zakresie to włamywanie się do oprogramowania rutera. Naprawdę nie rozumiem, co szkodziłoby udostępnienie technicznego opisu tych funkcjonalności. Od takiego apelu rozpocząłem moją obecność na tym forum, ale przez te lata nic się nie zmieniło.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 350
  • 1014
  • 9

Publiczny IPv4 (bez CGNAT'u) przy korzystaniu z IPv6

Nie mogę się nie zgodzić...