Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywanie internetu w neostradzie

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@j131 telefonu nie mam wcale tylko utrzymanie łącza. nie wiem czy w instalacji nie ma błędów ale wszystko działa.

rozłączenia mają miejsce w bardzo różnych odstępach czasu: na przykład gdy w sobotę zgłaszałam jedno to przy czekaniu na połączenie z technikiem ok 30 min (które mi rozłączyli przed realizacją) po ok 20 minutach od pierwszego przerwania przerwało po raz drugi :/. ponieważ mnie nie połączyli z technikiem nie miałam szansy go zgłosić - nie miałam siły boksować się po raz kolejny z Maxem (dla tego co go wymyślił jest oddzielne miejsce w piekle).

 

@slav72 moje urządzenia:

po kablu (zawsze podłączone)

1. dekoder nc+

2. dysk sieciowy

3. drukarka sieciowa - połączenie przez sieć elektryczną

Po wifi (zawsze)

1. Tv smart (jak włączony)

2. Dekoder nc+

3. 3 laptopy (jak włączone i używane)

4. 2 kamery

5. robot sprzątający

6. 3 smartfony (cały czas 1 a 2 jak jesteśmy w domu)

7. 2 rozsyłacze neta (bo dom duży i ściany grube)

to chyba wszystko - jak coś ominęłam i sobie przypomnę to dopiszę.

Na zdjęciu to, w czym grzebią technicy jak przyjadą a zdjęcie robione z kuchni więc widać jak mam blisko. Linia idzie górą do najbliższego słupa (też podobno sprawdzili)

 

centralka.jpg

________________
* Scalenie wpisów + wstawiono obrazek dodany jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim  bez względu na to ile jest urządzeń i jak korzystają z netu ( zawsze możesz wyłączyć te nieaktywne w czasie największego Twojego zapotrzebowania na net, aby się niepotrzebnie nie aktualizowały i nie zajmowały pasma) to kluczowa i tak jest dioda@ co ( według Twojej relacji) świadczy o braku sesji na modemie...

Fotka cudna tylko mało szczegółowa. Ja domagam się ujęcia bliższego i jakby były, to oznaczeń na szafie. To może być ONU czyli szafa wyniesiona ( faktycznie mała centralą) lub tylko szafa uliczna tylko z kablami miedzianymi z centrali i rejonu

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

a to mój modem w chwili rozłączenia neta. lamka szybko miga na czerwono po czym zapala się na zielono i udaje, że nic nie stało 😕 rozłączenie trwa około minuty od pierwszej chwili braku neta.

 

modem.jpg

________________
* Wstawiono obrazek dodany jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Przerywanie internetu w neostradzie

@-brtk- w FB2 dioda@ to sesja , a dioda DSL to synchronizacja z centralą...a ta podobno świeci

 

@Anonim właśnie przed chwilą o tym pisałem.Jak nic sesja. Zawsze możesz poprosić o wygenerowanie nowego hasła do Neostrady i wpisać ręcznie...bo login się nie zmieni. I koniecznie sprawdź w menu czy masz w loginie dopisek /ipv6 . Jeśli tak skasuj go. Zostaw goły login .............@neostrada.pl 

Brak sesji to raczej wina operatora a nie Twoja

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@agat13 z sąsiadami się nie kocham (różnice światopoglądowe - ja napływowa oni autochtoni) więc lepsze zdjęcie to nie będzie zdjęcie ze szczegółami.

nie narzekam na prędkość neta bo nie mam wymagań z kosmosu - nie gram w gry itp. a rozłącznie tego wszystkiego byłoby bez sensu. Tym  bardziej, że jak piszesz ilość urządzeń nie ma wpływu na rozłączanie więc rozłączanie tego wszystkiego jest dla mnie mega upierdliwe. Część tych urządzeń (dekodery, tv, kompy i smartfony są podłączone tylko wtedy gdy są włączone (zazwyczaj na zmianę więc np. podłączone są maks 2 kompy lub 2 smarfony.

na zdjęciu moja sieć w tym momencie.

 

194317505_4345162418840952_3229900979912103573_n.png

 

dokładnie tak to wygląda w czasie przerwania

 

193847399_168890228526300_408017018167596312_n.jpg

 

@agat13 "Zawsze możesz poprosić o wygenerowanie nowego hasła do Neostrady i wpisać ręcznie...bo login się nie zmieni." to mi już sami robili. dopuściłam do kompa i mi to zmienili. zaraz sprawdzę ten ipv6.

 

Kinga_0-1622730433577.png

 

wygląda to w tej chwili dokładnie tak: nic nie zmieniałam

________________
* Scalenie wpisów + wstawiono obrazek dodany jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim eliminujesz możliwości zrywania sesji z różnych powodów jeden po drugim...modem wymieniany, login ok, obciążenie LAN nie...nie grzeją się..no to zapytam czy zasilacz był wymieniany z modemem czy tylko urządzenie wymienili? Zasilacz standard do bólu...jak masz taki sam, podmień na kilka dni ale dalej bym się upierał przy zmianie portu. 

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@agat13 oni zrobili więcej: zmienili mi w pewnym momencie i ten login co też nie pomogło. mieli zmieniać prędkość na 10 ale jakoś prawie od pół roku im się to nie udaje - nie wiem dlaczego. twierdzą, że to może pomóc. Jak myślisz? może naprawdę pomóc?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim zmiana prędkości nic nie wniesie bo i port ten sam i linia i modem 

 

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@agat13 hmmm. nie. zasilacza nie wymienili. tylko modem. muszę sprawdzić czy mam taki sam ale wątpię 😕 wyjaśnij ignorantowi co to jest ten port żebym udawała, że wiem o czym mówię gdy będę żądała wymiany 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53506
  • 621

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim  Żeby po drucie miedziamym przesłać transmisje to trzeba ją puścić w wysokiej częstotliwości ( bardzo pobieżne wytłumaczenie) do tego potrzebny jest modem na jednym końcu ( na centrali wysyłający) i modem na drugim końcu( odbierający transmisję) . U klienta zawsze stoi modem pojedynczy końcowy, ale na centrali musiałoby ich stać 153 ( np tyłu użytkowników z tej centrali ma Neo.) To te na centrali wkłada się w jedno urządzenie zwane DSLAM. I właśnie technicy powinni zmienić port ( czytaj ten modem po stronie centrali) na inny port, boi ich tam jest więcej niż użytkowników Neo w rejonie, a więc są rezerwy na wypadek uszkodzenia 

O i to wszysko