Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywanie internetu w neostradzie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 299
  • 569
  • 1

Przerywanie internetu w neostradzie

Satelitarny internet w jedną tylko dobry przy odbiorze, gorzej z wysyłaniem danych w drugą, mobilny teraz szybciej LTE, 5G jak ktoś jest blisko nadajnika.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2023
  • 6243
  • 69

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim net z kosmosu od Elona

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/spacex-starlink-w-polsce-cena-internetu-satelitarnego-predkosc

są też inni dostawcy, ale tak czy siak to droga impreza.

 

edit: można się też zastanowić nad netem mobilnym z użyciem zewnętrznej anteny. To na ogół może sporo poprawić osiągi, ale w twojej lokalizacji osobiście bym rozważał jako dodatkowe/zapasowe łącze. Tylko czy taka inwestycja u ciebie miałaby sens? Jest wiele zmiennych, ale oszacowanie tego nic nie kosztuje 😉

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@Henryk12 ja nie mam nic tutaj tylko kabelek miedziany cienki jak niteczka do tego przerwany przez monterów wody jakiś czas temu.

i na światłowód raczej nie mam co liczyć bo sarny, jelenie i łosie podchodzące mi pod dom nie korzystają z neta 😄


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim  tak jak mówi kolega @spiro  jeżeli brać pod uwagę net z satki to tylko "starlink" ma przyzwoite prędkości porównywalne ze światłowodem (ale cena zaporowa), bo tańsi tacy jak "skyconnect" czy "tooway" to albo limit danych, albo niskie prędkości down i up .


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Przerywanie internetu w neostradzie


@Anonimnapisał(-a)

ja nie mam nic tutaj tylko kabelek miedziany cienki jak niteczka do tego przerwany przez monterów wody jakiś czas temu.

 


O panie to co tu się dziwić że coś Ci często przerywa. Pewnie połączyli go też tak na szybko i teraz wystarczy że popada, wody naciągnie i cuda się robią.  

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@slav72 cena faktycznie jak internet: z kosmosu 😄

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@marder do przed usterką nie było światłowodu i dawał radę nawet ten kabelek.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie


@spironapisał(-a)

@Anonim net z kosmosu od Elona

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/spacex-starlink-w-polsce-cena-internetu-satelitarnego-predkosc

są też inni dostawcy, ale tak czy siak to droga impreza.

 

edit: można się też zastanowić nad netem mobilnym z użyciem zewnętrznej anteny. To na ogół może sporo poprawić osiągi, ale w twojej lokalizacji osobiście bym rozważał jako dodatkowe/zapasowe łącze. Tylko czy taka inwestycja u ciebie miałaby sens? Jest wiele zmiennych, ale oszacowanie tego nic nie kosztuje 😉


w czasach gdy boom przeżywał net LTE u nas powyłączano maszty dookoła. W tej chwili mam tak kiepski zasięg, że tak naprawdę mając Play korzystam tylko z masztu Plusa. Nic innego tu nie lata. Płacąc około 80 zł za Neo naprawdę nie chcę inwestować w net z ograniczeniami. Kiedy się tu sprowadzałam brałam na próbę wszystkie dostępne nety "z powietrza". Albo koszt przyzwoitego neta (antena) był spory albo ograniczenia transferu były nie do przyjęcia. Stąd "wybór" jedynego dostępnego kabla :(.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim zobacz za 22-24h czy rozłączy. Bo rozłącza ci sesje a nie synchronizację, błędów nie przybywa.

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie


@-brtk-napisał(-a)

@Anonim zobacz za 22-24h czy rozłączy. Bo rozłącza ci sesje a nie synchronizację, błędów nie przybywa.


mam potwierdzone przez O 3 rozłączenia dzisiaj: około 3:00, 5:25 (screen) i 9:(wg mnie 13 wg nich 16). Więc to raczej nie rozłączanie co 22 h... 😕