Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywanie internetu w neostradzie

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

Jestem tu nowa bo zdesperowana.

Mieszkam na zapadłej wiosce 30 km od stolicy gdzie nawet zasięgi komórkowe są marne a zasięg orange praktycznie zerowy. Od paru lat mam oczywiście Neostradę 20 przez kabel miedziany, Funbox 2.0 bo nic innego tu nie działa. Od jakiegoś czasu co kilka/kilkanaście godzin mam rozłączenia internetu na około minutę. Rozłączenia są nie do przewidzenia. Gdy zaczyna się rozłączenie najpierw "widzi" to komputer a następnie na modemie zaczyna migać na czerwono lampka z @. Zgłaszałam to już milion razy. Wymienili modem, od 4 lat mam świeże łącze, zmienili mi dane do logowania (na tym się nie znam), Skrzynkę mam vv u sąsiadów w bliskiej odległości przez drogę. Ostatni technik jaki był wczoraj zasugerował, że to moja wina bo mam podłączonych 12 urządzeń i może to jedno z nich (???) rozłącza mi internet (!!!!). Dziś ponownie miałam przerwę i zaczęłam szukać w necie czy tylko u mnie (jak to technik zasugerował) przerywa - inni mają wszystko OK (tak stwierdził).

Już nie mam siły przebijać się przez Maxa żeby zgłaszać w kółko, że nie działa jak powinno coś za co płacę :/. Też zacznę płacić z przerwami bo już mnie jasny .... trafia.

Czy ktoś rozwiązał problem z przerywaną neostradą?

BeZa68_0-1622636568428.png

 

171 ODPOW. 171

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim na początek załącz zrzut z menu modemu- parametry łącza DSL

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

BeZa68_0-1622636527822.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim  z linii nic nie wynika. Zdaje się ok. Błędy symboliczne. Mierzysz po wifi czy po kablu kiedy zrywa???

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

Kiedy zrywa nie mam połączenia z modemem - komp idzie po wifi. A to jest w czasie normalnego połączenia. Nic nie zwiastuje idącego zerwania neta.

Konsultanci widzą moje zerwania nawet mi podają godziny o której zerwało a ja nie byłam akurat przy kompie. Orange widzi wszystkie przerwy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim jak świeca diody na modemie jak zrywa?

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

Jest wszystko jak zwykle tylko ta z @ szybko miga na czerwono - jak opisane w poście. Tylko zaczyna migać dopiero po kilkunastu sekundach od faktycznego zerwania połączenia.

 

@agat13 jakiś czas temu kawałek od skrzynki koparka uszkodziła ten pożal się boże kabelek i był naprawiany. Czy to może być przyczyną problemów?

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim  jeżeli naprawa była "po łebkach" zrobiona to może być przyczyną problemów, technik musiałby to sprawdzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Przerywanie internetu w neostradzie

@Anonim może to być powodem, ale wtedy by były błędy na złym złączu. Według mnie powinnaś reklamować rozlaczenia

Anonim

Nie dotyczy

Przerywanie internetu w neostradzie

@slav72 tego to nie wiem jak była zrobiona 😞 ale kabelek wyglądał bardzo marnie 😕 orange podobno nie umie powiedzieć dlaczego mi przerywa net. chcą już zwalić winę na mnie, że mi jakieś urządzenie w domu powoduje te rozłączenia. gdyby przerwy były regularne to bym odłączyła wszystko i sprawdziła tą teorię. niestety jestem dość nowoczesną osobą i nie mogę sobie pozwolić na odłączenie wszystkiego od neta na nieokreślony czas 😕

 

@agat13 cały czas reklamuję - twierdzą, że nie widzą przyczyny i chcą już zwalać winę na mnie - jak wyżej napisałam koledze

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga