Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie światłowodu na inny adres


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Przeniesienie światłowodu na inny adres

Witam wszystkich, napotkałem ostatnio problem dotyczący przeniesienia swiatłowodu na inny adres. W 2019 roku podczas przedłużania umowy części istniejących usług zdecydowałem się na podpisanie nowej umowy na swiatłowód ponieważ dostałem zapewnienie że nie będzie problemu z przeniesieniem - adres podałem podczas rozmowy. W połowie września zlecilem przeniesienie Internetu na nowy adres i dostałem informacje że czas realizacji będzie ok 2 tygodni. Następnie pojawiły się nieoczekiwane problemy, nagle konsultant zadzwonił i powiedział że jest problem z przeniesieniem ponieważ w najbliższej okolicy nie ma swiatlowodu - słup Orange z światłowodem stoi około 1 metr od mojej działki, drugi natomiast ok 0,5 metra od ogrodzenia. Gdy podałem Pani adres sąsiadki z naprzeciwka to nie było problemu z podłączeniem i tam światłowód jest - ta sama ulica, dom obok domu. Konsultant poinformował mnie że napisze wniosek/prosbe do podpięcie adresu do bazy Orange. Cały proces bardzo się opóźnia i wykonałem kilkanaście telefonów na infolinie tylko za każdym razem dostawalem sprzeczne informacje - raz że swiatlowodu nie będę miał, raz że sprawa jest już praktycznie pozytywną rozpatrzona i w ciągu dwóch dni będzie się że mną ktoś kontaktowal- minęły 3 tygodnie od tej rozmowy. Pomocny okazał się konsultant który ostatnio zadzwonił w sprawie przedłużenia usług i sprawdził cała sytuację- okazało się że swiatlowod na mojej ulicy był budowany/projektowany 2006-2008 natomiast moja działka i kilka innych powstały z podziału ok 2018 roku i dlatego mojego adresu nie ma w ewidencji. Obok działki mam dwa słupy z czego jeden ma skrzynkę z możliwością podłączenia swiatlowodu ale z jakiegoś powodu jest to problem. Dlatego chciałbym się zapytać osoby które się na tym znają a nie tak jak konsultacji z infolinii czy jest to naprawdę jakiś duży problem czy zwykle olewanie klienta ? Jestem wieloletnim klientem Orange i mam dużą ilość usług ale obecna sytuacja sprawiła że jestem bardzo rozczarowany podejściem Orange. Wysłałem pismo do głównej siedziby Orange ale również zero odpowiedzi a za usługę z której nie mam możliwości skorzystać place cały czas. Proszę o pomoc

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18823
  • 53922
  • 740

Przeniesienie światłowodu na inny adres

@Szyszu czy w nowej lokalizacji budowa światłowofu była realizowana z programu POPC, czy to inwestycja własna Orange lub lokalnego ISP?

Jeżeli inwestycja własną Orange, to nie powinni stawiać problemów i dokonać podłączenia.

Jeżeli inwestycja własną lokalnego ISP, to pytanie, czy lokalny ISP ma podpisaną umowę na świadczenie usługi na swoich łączach z Orange? Jeżeli umowa jest, to Orange powinno podłączyć. Jeżeli umowy nie ma, to Orange nie może podłączyć internetu.

Zostaje jeszcze projekt POPC. Tu może być problem. Zakładam, że Orange ma podpisaną umowę z firmą, która realizowała projekt lub to Orange wykonał projekt. Do programu raczej nie można podłączać nowych użytkowników w trakcie trwania projektu, ale czasami zdążają się wyjątki. Trzeba w takim przypadku dalej kontaktować się z Orange. Może w końcu uda się podłączyć w ramach wyjątku i rozszeżenia programu. 

Jak już straci się nadzieję, to zostaje zmiana umowy na inną usługę internetową, LTE domowy lub internet na miedzi. Niestety umowy nie możesz rozwiązać, chyba że z karą umowną.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55269
  • 660

Przeniesienie światłowodu na inny adres

@Szyszu sprawa o tyle dziwna, że OPP jest Orange , a nawet jeśli to była inwestycja POPC to od 2008 roku ( nie pamiętam czy wtedy już było POPC) to dawno zasobami administruje Operator. Spore zamieszanie dotyczące rzetelnej informacji to kolejny aspekt sprawy. Napisz na adres

Orange Polska

Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice
Zostawisz kolejny ślad
Pisz, pytaj i wymagaj konkretnej odpowiedzi

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Przeniesienie światłowodu na inny adres

@ketrasaArtur Rozwiązanie umowy jeżeli coś to z winy orange ponieważ ktoś od nich przy podpisywaniu umowy zapewnił mnie, że nie będzie problemu z Internetem, gdybym usłyszał inną  odpowiedź dwa razy bym się zastanowił i bardzo możliwe że nie zdecydowałbym się na nią. Druga sprawa natomiast jest brak jakiekolwiek zainteresowania problemem i klientem ze strony Orange i ludzie pracujący na infolinii którzy nie mają kompletnie pojęcia a wypowiadają się na dany temat. 

 

@agat13 Na adres do skierniewic wysłałem pismo ale niestety cisza 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18823
  • 53922
  • 740

Przeniesienie światłowodu na inny adres

@Szyszu musiałbyś udokumentować, że to pracownik wprowadził Cię w błąd, dlatego chcesz rozwiązać umowę z wojny Orange, co niestety będzie bardzo trudne. Umowę podpisałeś na konkretną lokalizację i to tylko dobra wola operatora oraz możliwości infrastruktury na zmianę lokalizacji świadczenia usługi Internetu. Ktoś zapewnił, aby umowę podpisać, a teraz człowieku bujaj się z korpo i załatw sprawę tak jak Ci obiecano.

Trudno to będzie dopiąć.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4111
  • 56

Przeniesienie światłowodu na inny adres

Nie będzie problemu, rozmowy są nagrywane a podawał nowy adres przez telefon.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18823
  • 53922
  • 740

Przeniesienie światłowodu na inny adres

@-brtk- niech @Szyszu działa. Nagrane rozmowy jak chce uwzględnić, to musi podać najlepiej datę i godzinę. Jakaś szansa jest, ale to wymaga dużo czasu i cierpliwości.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Przeniesienie światłowodu na inny adres

@rblem w tym że już nie mam cierpliwości i straciłem całkowity szacunek do tej firmy 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9491
  • 47

Przeniesienie światłowodu na inny adres


@Szyszunapisał(-a)

Pomocny okazał się konsultant który ostatnio zadzwonił w sprawie przedłużenia usług i sprawdził cała sytuację- okazało się że swiatlowod na mojej ulicy był budowany/projektowany 2006-2008 natomiast moja działka i kilka innych powstały z podziału ok 2018 roku i dlatego mojego adresu nie ma w ewidencji. 


Projekt FTTH trwa od bodaj 2014 roku. Wcześniej może z rok dwa jakieś pace w Warszawie trwały, ale żeby w 2008 był projektowany światłowód dla klientów do mało prawdopodobne. Trzeba by najpierw dowiedzieć się co tak naprawdę jest na słupie obok Ciebie.