Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciężony węzeł marna rekompensata


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Mam neostradę 20Mb, dotąd bez problemu download był na poziomie 2Mb, z wahaniami +/- 500 Kb/s raz na jakiś czas. Od jakichś kilku tygodni w godzinach rannych do 24.00 transfer mam między 50-90 Kb/s. Zglosiłem to na infolinię, doradca sprawdził temat i powiedział, że to przeciążenie węzła i trwają prace techniczne w celu usunięcia usterki. Zasugerował bym napisał do działu reklamacji o zmniejszenie kwoty abonamentu, który wynosi u mnie 60zł. Tak zrobiłem, dział reklamacji odpisał, że rzeczywiście zdiagnozowano problem, nie wiadomo kiedy awaria będzie usunięta i przyznają mi jednorazową rekompensatę w wysokości 30 zł na 3 miesiące! To żart jakiś. Przy obecnych prędkościach internetu wykorzystuję może 5% dotychczasowego potencjału a dostałem 16% rabatu z tytułu źle świadczonej usługi!!! No bo 3x60zł= 180zł za 3 miesiące, to 30zł bedzie ledwie 16%. Szkoda, że Orange jest monopolistą na wiejskim rynku internetu stacjonarnego...

48 ODPOW. 48

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Przeciężony węzeł marna rekompensata


armbi napisał(-a):

Mam neostradę 20Mb, dotąd bez problemu download był na poziomie 2Mb (…)


Czyli już na wejściu masz +/- 10% "deklarowanej" szybkości? I reklamujesz dopiero, jakspada Ci jeszcze bardziej? Podziwiam Twoją cierpliwość i ugodową naturę…


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Nie, źle się wyraziłem, opcję mam do 20Mb, chociaz technicznie linia obsługuje tylko 10Mb, a transfer przy downloadzie mam 2 Mb/s

 

Ale co w tej sytuacji można zrobić? Mam na mysli tę awarię? To jest kpina, że dostaję jakiś ochłap, a tak to płac i czekaj nie wiadomo ile jak usuna awarię.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Jaką masz promocję, że płacisz 60 zł za internet?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

39zł bodajże +  to utrzymanie linii, bo nie mam stacjonarnego (swoją drogą kolejne zdzierstwo!)

Anonim

Nie dotyczy

Przeciężony węzeł marna rekompensata


armbi napisał(-a):

39zł bodajże +  to utrzymanie linii, bo nie mam stacjonarnego (swoją drogą kolejne zdzierstwo!)


@armbi Licz się ze słowami bo dostaniesz bana

▬▬▬

[ @Anonim rzeczone wulgarne słówko 😉 zostało już usunięte z postu powyżej (↑) - Moderator Wiktor ]

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciężony węzeł marna rekompensata

To rekompensata nie jest liczona od zawieszenia.

Poza tym jeśli nie masz 10 mega, czyli min przy 20, to jest szansa na rozwiązanie umowy bez kary. Próbowałeś tego?

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Przeciężony węzeł marna rekompensata


armbi napisał(-a):

Nie, źle się wyraziłem, opcję mam do 20Mb, chociaz technicznie linia obsługuje tylko 10Mb, a transfer przy downloadzie mam 2 Mb/s

 (…)


Jak to "źle się wyraziłeś"? Wyraziłeś się bardzo dokładnie: Orange (konsultant, technik, infolinia, whoever) sprzedaje Ci usługę "do 20Mb", chociaż doskonale wiedzą (skoro Ty to wiesz, to i oni wiedzą), że - jak piszesz - "technicznie linia obsługuje tylko 10Mb".

 

Po pierwsze - skoro "technicznie linia obsługuje tylko 10Mb", to dlaczego w ogóle zaproponowali Ci usługę "do 20"? Już samo to jest bardzo nie w porządku. Płacisz za coś, czego Orange nie jest w stanie Ci dostarczyć.

 

Po drugie - skoro "technicznie linia obsługuje tylko 10Mb", ale REALNY transfer przy downloadzie to 2, to jest już po prostu śmieszne. Na Twoim miejscu - tak, jak pisze kolega Piotrekk85 - rozwiązałbym umowę.

 

Nie wiem, gdzie mieszkasz - ale może sprawdź ofertę internetu komórkowego? Jasne, wiem, że to nie to samo, co kabel, ale jeśli tylko jesteś w zasięgu LTE, to prawie na pewno uzyskasz więcej, niż te 2Mb (niezależnie od operatora). Zresztą pewnie nawet na "zwykłym" 3G dałoby się tę prędkość bez problemu przebić. A teraz operatorzy komórkowi mają naprawdę sensowne oferty - myślę, że jakbyś dobrze poszukał, to wyszłoby Ci nie tylko szybciej, ale i taniej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Zaraz to jaki jest maksymalny download przy opcji 20Mb? Niestety tepsa to na moim terenie monopolista. Myślałem o mobilnym, ale tam są te pakiety ograniczone, a ja trochę ściągam.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciężony węzeł marna rekompensata

To jeśli nie chcesz rezygnować. Nie wiem czy ktoś Ci proponował migrację w dół na 10 mega? W większości promocji cenowo ulgi nie ma, ale może ciut lepiej będzie.

 

To jest tabela z max (to w nazwie wariantu), min i zwykle dostępną prędkością.

2017.06.28_17h08m05s_001_.png