Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy ze Steam

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Problemy ze Steam

Cześć wszystkim,

 

Posiadam internet od Orange w pakiecie Love Extra.

Na speedtestach wszystko jest git: 

 

 

I pobierając np. z atmana, czy hetznera mam te 600-700 Mbps, czasem nawet więcej. 

Problem zaczyna się pobierając ze Steama: 

 

steam.png

 

Jak widać jest to stabilne 200-220 Mbps. Skokowo na początku tylko 432 Mbps, wygląda to na jakiś limit ze strony Orange - bo skoro do innych serwisów działa o wiele szybciej - to coś jest nie tak. W internecie widać wielokrotnie, że u niektórych dostawców jest o wiele więcej, 500-600 Mbps. 

 

Dysk u mnie w porządku, procesor również - co z resztą potwierdzają wyniki z innych serwerów oraz na speedtescie, coś jednak nie działa.

 

Ktoś, coś? U was jest lepiej czy podobnie? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problemy ze Steam

Problem rozwiązany, a raczej zlokalizowany. 

To zależy od gry, są gry które pobierają się wolniej (pewnie obciążone serwery albo dziwna kompresja, która może być przyczyną), a są gry które lecą nawet i po 600 Mbps: 

 

steam.png

 

Tu akurat pobierałem GTA 4. Także nie jest to problem od Orange. Z Origina i Battle.net idzie prawie że pełna prędkość (60-100 MB/s). Nie oczekuję pełnej, wiadomo - internet domowy, ale jest dobrze 🙂 Patrząc na opinie - nie sądziłem, że będę tak zadowolony z tego łącza. 

Także dzięki za pomoc wszystkim!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

28 ODPOW. 28

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Problemy ze Steam

@Anonim Hej Konkretna prędkość pobierania z danego serwisu zależy od wielu czynników. Nie zawsze można pobierać z pełną prędkością, w szczególności, jeśli po stronie serwerów Steam nie zawsze jest wszystko ok. Raczej nic się na to nie poradzi.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy ze Steam

Rozumiem, że prędkość serwera ma znaczenie, ale takie prędkości mam niezaleznie od tego, czy pobieram w nocy, czy rano, czy po poludniu. Jesteś pewny, ze to nie jest wina Orange? Generalnie nie przeszkadza mi to tak bardzo, bo przynajmniej moge robic wiele w tle, ale skoro płaci sie za internet do 1 Gbps, na speedtestach jest okej a tutaj... tak średnio.

 

Plusem jest to, ze na battle.net i Origin idzie pełna predkość. 

 

Jesli to wina Steama, to szkoda 😕 Ale i tak dzieki za pomoc!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52254
  • 596

Problemy ze Steam

@Anonim Zerknij na ten link i sprawdź czy nie masz założonego ograniczenia na pobieranie z tego serwisu. https://www.download.net.pl/jak-ograniczyc-predkosc-pobierania-gier-i-aktualizacji-na-steam/n/7408/

Jeśli nie, to zawsze istnieje możliwość, że Steam założył blokadę na pobieranie powyżej...... i dlatego możesz tyle tylko ściągać. Warto sprawdzić na innym, podobnym łączu

Anonim

Nie dotyczy

Problemy ze Steam

Limitu tutaj nie mam, no cóż. Nie mam innego łącza, żeby to sprawdzić także nie jestem tego w stanie zrobić. 

 

No nic, trzeba się z tym pogodzić widocznie. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

Problemy ze Steam

@Anonim Speed test pokazuje z tego, co widzę dobrą prędkość, więc ogólnie to nie wina sprzętu i usługi. Konkretna prędkość zależy też od wydolności po drugiej stronie.:)

Anonim

Nie dotyczy

Problemy ze Steam

Oki, generalnie nie mam problemow - wszystko dziala jak nalezy, tylko to pobieranie. No nic, skoro nic z tym nie zrobie to... coz. Trzeba poczekac, moze sie cos unormuje niedlugo. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy ze Steam

Wejdź w ustawienia Steama i ustaw inny serwer dla pobierania, np. jak masz Warszawę, to daj Katowice albo Frankfurt i zobacz jak będzie ci pobierać.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy ze Steam

Nie ma żadnej różnicy, przy Frankfurcie jest to samo - rusza jak torpeda, potem stabilizuje się na poziomie 200-220 Mbps. Katowice podobnie. Więc zostawiam Warszawe - skoro nie ma różnicy...

 

Ciekawe o co tu chodzi. Tylko na Steam mam takie problemy, nigdzie indziej. 

 

Dodatkowo wyczyściłem cache pobierania i też nic to nie dało 😕 

 

Macie dwa linki - odpowiednio pobieranie z Hetznera i ze Steama, aż nagrałem by zobrazować problem. 

 

Hetzner - https://drive.google.com/file/d/1yhWnUN00YPFzlWi_I28FtjUrURod84ql/view?usp=sharing

Steam - https://drive.google.com/file/d/1WMi7hxS9DVmBon1qO6JPX85bCzL_dObG/view?usp=sharing

 

W Hetzner idzie stabilnie, bez problemu - a na Steam rusza, a potem zwalnia 😞 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 425
  • 1443
  • 13

Problemy ze Steam

@Anonim- po lekturze Twojego wątku, dziś z ciekawości sprawdziłem jak to wygląda u mnie i faktycznie - prędkość pobierania ze Steam spadła. Kiedyś oscylowała w granicach 85-90 MB/s, dziś mam max 65 MB/s a ciągłej ok 55 - 60. (ściągnąłem jakąś darmową grę Warship-cośtam ważącą 35 GB aby przetestować problem). Serwer - Warszawa.
Ewidentnie coś dziś kuleje po stronie Steam'a.