Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z routingiem

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Problemy z routingiem

Po rozmowie z Pania na chacie, zostalem odeslany tutaj na forum. Przy procesie rejestracji wyskakuje mi error form_register.all.error.error.pi. Wiec, zakladam temat z konta goscia.

Temat rejestracji nie jest glownym powodem zalozenia tego tematu.


Od paru miesiecy mam problemy z niektorymi stronami internetowymi, oraz, jak niedawno odkrylem, z serwerami gry Escape from Tarkov.

Na pierwszy rzut oka, wszystko dziala sprawnie, ale przy ciaglym korzystaniu ze strony, mozna zauwazyc, ze co jakis czas, strona wczytuje sie dluzej, lub jest momentalny brak odpowiedzi, po czym wszystko wraca do normy. Najbardziej widoczne jest to przy ogladaniu klipow na twitchu. Wtedy otwieram i zamykam strony, i dosc czesto strony wczytuja sie przez okolo 15 sekund. Pomyszkowalem i odkrylem, ze przy uzywaniu komendy tracert, wszystkie serwery poza pierwszym i ostatnim nie daja zadnej odpowiedzi.

 

Dodatkowo, problem nie istnieje przy uzywaniu VPN (testowalem przy uzyciu Planet VPN).

 

Screenshot tracert: https://imgur.com/a/qDQVsDU

Pierwsza strona to twitch.tv (jedna ze stron, na ktorej zauwazylem te problemy.)
Druga strona to google.com (nigdy z nia nie ma problemow)


Poza tym problemem z routingiem (jesli tak to mozna nazwac), to internet chodzi dobrze, same streamy na twitchu sie nie zacinaja, ale sa problemy z chatem (rozlacza mnie i dolacza dosc czesto, wielu wiadomosci nie widze wcale).

 

Na stronie pathofexile.com tez wystepuje ten problem, ale jako ze nie ma tam mozliwosci ciaglego odbioru pakietow, to problem manifestuje sie tak samo jak przy ogladaniu klipow na twitchu, czyli losowo musze czekac okolo 15 sekund na otwarcie sie strony.

 

W grze Escape From Tarkov, w menu glownym czesto dlugo wczytuja mi sie traderzy oraz rynek i mam duzo backend errorow. W samych rajdach problemow nie ma.

 

Z mojej niewielkiej wiedzy, wyglada to albo jak problemy z routingiem.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181
4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problemy z routingiem

@major888 

Wymuś IPv4 .

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Problemy z routingiem

Wstepnie pomoglo, tracert juz pokazuje wszystko normalnie, poza mala czkawka w srodku, zaznaczam jako rozwiazanie, gdyby wciaz byly problemy to sie odezwe tutaj lub w nowym temacie. Ogromne dzieki.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2064
  • 11643
  • 52

Problemy z routingiem

@major888 jeśli w loginie masz ipv6 to wymazać i wtedy bez wymuszania ipv4 będzie ok 😃


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12983
  • 53303
  • 619

Problemy z routingiem

@major888  już wiesz co robić, bo takie sytuacje będą się zdarzać...