Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z internetem stacjonarnym


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 14
  • 0

Problemy z internetem stacjonarnym

Witam, od jakoś tygodnia +- mam problemy z łączem internetowym. Internet do mnie doprowadzany kablem miedzianym to 20mb/s. Otóż, problem polega na tym, gdy chcę wejść na jakąkolwiek stronę, ping z normalnego 54ms skacze do 5000ms po tym jak wcisnę enter, aby przejść do strony. Tak samo dzieje się w przypadku gier. Wchodzę na serwer przez 10sekund normalny ping(54-56ms), a po 10sekundach skacze do 2500ms. Wspomnę, że miałem kolejny problem jakoś dwa tygodnie temu z internetem na tej zasadzie, że na routerze pokazywały się czerwone kropki nad ikoną internetu i WIFI znikało na 10minut i znowu wracalo jakby nic. I tak z 2-3 razy na dzień.

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Problemy z internetem stacjonarnym

@peeky czy był przywracany router do ustawień fabrycznych? Jak możesz, to wrzuć parametry linii. Warto też sprawdzić, czy od gniazdka abonenckim do routera przewody są w dobrym stanie. Jeżeli masz po drodze filtry do telefonu stacjonarnego, to na pewien czas warto je odłączyć i sprawdzić działanie routera i Internetu.

 

Skoki ping-u mogą wynikać z wielu czynników, ale skoro podajesz, że na routerze zapalają się czerwone kontrolki, to warto sprawdzić jakość linii.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 14
  • 0

Problemy z internetem stacjonarnym

Nie był przywracany, dzisiaj spróbuję zrobić, wrzucę parametry.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Problemy z internetem stacjonarnym

@peeky jaki masz router: FunBox, czy swój Z wolnego rynku?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 14
  • 0

Problemy z internetem stacjonarnym

Wszystko mam od operatora, Funbox 2.0


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Problemy z internetem stacjonarnym

@peeky zakryj numer telefonu. Chodzi mi o parametry linii. Te screeny tego nie podają 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Problemy z internetem stacjonarnym

@ketrasaArtur  to  screen z FunBoxa.

@peeky  przejdź dalej w menu: wsparcie - informacje systemowe - internet i tego screena wrzuć


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Problemy z internetem stacjonarnym

@slav72 teraz wiem, ale posty pisaliśmy w tym samym czasie, tylko @peeky deko szybciej umieścił.

 

@peeky skoro masz FunBox-a, to możesz wykonać samodzielnie diagnostykę sieci i linii w apce Mój FunBox. Jeżeli by było coś nie w porządku, to z apki można zrobić id razu zgłoszenie załączając diagnostykę.

 

 

________________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 14
  • 0

Problemy z internetem stacjonarnym

Screenshot 2021-07-30 142957.png

Screenshot 2021-07-30 143323.png

 

Screenshot 2021-07-30 143016.png

 

 

_______________

*Połączenie zrzutów w jeden post - moderator Wojciech.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Problemy z internetem stacjonarnym

@peeky masz strasznie niski upload. Nie ma co się dziwić, jak wysyłasz zapytanie do serwera www, to ping skacze, bo zapyta się upload. Przy 300 kbit/s tak niestety będzie. Powinno być przynajmniej 1 Mbit/s. Uruchom ponownie sam router, jak to nie pomoże, to przywróć do fabryki. Ponowna konfiguracja routera powinna nastąpić do około 5 minut.