Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problematyczne łącze VDSL

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Problematyczne łącze VDSL

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów zalogowanych i przeglądających to forum zwłaszcza mój temat. Zacznę od początku występuję problem:

Timeout waiting for PADO packets
2023-01-20 09:54:15 syslog: Unable to complete PPPoE Discovery
2023-01-20 09:54:15 syslog: LCP down.
2023-01-20 09:54:19 syslog: LCP is allowed to come up.

Dziś rano błędów CRC na łączu 182

Pojawia się takich systemowych logów optymalnie duuużo. Prosze o pomoc co można z tym zrobić jak naprawić...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problematyczne łącze VDSL

Asus DSL-AC750 Temat do zamknięcia zapora QoS oraz Annex B i chodzi jeszcze caly czas monitoruję ale na 99,9% Temat do zamknięcia!!!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Problematyczne łącze VDSL

@Anonim CRC to błędy liniowe Nienaprawialne. Wynikają z jakości łącza. Sam nic nie zrobisz prócz analizy sieci wewnętrznej w domu, podmianę modemu na testy i oglądu sieci przychodzącej przed wizytą montera. Koniecznne jest zgłoszenie, wizyta montera i pomiary łącza miernikiem..

Anonim

Nie dotyczy

Problematyczne łącze VDSL

agat13 masz na myśli multimetr czy inny miernik?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Problematyczne łącze VDSL

@Anonim Multimetrem wykonasz zgrubnie pomiary stałoprądowe. To da pojęcie o rezystancji pętli, izolacji między żyłami kabli, oraz rezystancję w stosunku do ziemi. Te parametry wstępnie podpowiedzą nam czy z kablami jest wszystko w porządku. Mi bardziej chodzi o pomiary szerokopasmowe, czyli wpływ parametrów dynamicznych na transmisję. Tłumienie, SNR i właśnie przyrost błędów transmisji w określonym czasie pomiaru. Powinno się wykonywać oba takie pomiary. Te drugie specjalnym miernikiem (ja kilka razy widziałem pomiary miernikiem AXS) i wykonać analizę. Rozłożyć linię na składowe i wyeliminować (pozamieniać) pary kabla, które nie spełniają warunków dla transmisji. Tyle mądralowania... 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problematyczne łącze VDSL

@Anonim musisz zgłosić na infolinii usterkę tylko nie na zasadzie że masz dużo błędów CRC bo dyspozytor tylko zbędzie to uśmieszkiem. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Problematyczne łącze VDSL

@Anonim  podstawowe pytanie, usługi ci działają ok i szybkość netu zgodnie z umową?

Bo jeśli tak, to niewiele można naprawić, lub nic, łącze miedziane pewnie ma sporo lat i z czasem parametry będą coraz gorsze.

można w domu poprawić instalację jak się znasz, tematów o tym masa na forum, fotki puszek i instalacji wrzucić, to się oceni co tam masz w domu i w jakim stanie, tak to porady w ciemno 😉

Anonim

Nie dotyczy

Problematyczne łącze VDSL

Poczekam inforamtycy mają na to 36h a teraz czekam na rozwiązanie tej okrutnej zagadki coś napewno jest nie poprawnie bo masz racje marder. Do wtorku czekam jak nie to odkopuję temat na nowo...

Anonim

Nie dotyczy

Problematyczne łącze VDSL

Dziękuję za pomoc IreneuszCD dziwne jest dla mnie że na 2 parach jest sygnał a powinien być na jednej kurna...

 

Instalka świeża na jednym przewodzie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11376
  • 51

Problematyczne łącze VDSL

@Anonim to dziwne trochę, ale może tam aktywne 2 pary są, trzeba by sprawdzić 😉

Dawne czasy miałem miedziane łącze, ale tylko jedna para była aktywna, do końca miałem idealne parametry, ale centrala blisko była 😉

Teraz to światłowód, mega fajnie i zero awarii od podłączenia.

EDIT:

@Anonim nie masz przypadkiem telefonu stacjonarnego...

Bo w ciemno to nie zgadnie się, jak ta instalacja w domu działa, fajnie że nowa.

Anonim

Nie dotyczy

Problematyczne łącze VDSL

Timeout waiting for PADO packets
2023-01-20 17:11:51 syslog: Unable to complete PPPoE Discovery
2023-01-20 17:11:51 syslog: LCP down.
2023-01-20 17:11:55 syslog: LCP is allowed to come up