Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z utratą pakietów


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Hej, piszę z problemem który ma mój brat i nie może do dziś sobie z nim poradzić a Orange jakoś niespecjalnie chce temu zaradzić, więc moze wy pomożecie

Otóż sytuacja miała miejsce już rok temu w wakacje. Bardzo często wyrzuca mu internet o 00:15 w nocy (Czasami 5 dni z rzędu, potem 3 tyg przerwy i to samo) i wtedy w zależności od jakiejś losowości internet ma gorszy lub lepszy, czasami ping wynosi 90, skacząc do 150, a czasami jest "normalny" i wynosi 60 czyli taki na jakim przyzwyczaił się grać. Bardzo często gdy przez te 5 dni wyrzuca mu internet jest on raz dobry raz gorszy, a potem przez 2-3 tygodnie aż znowu zacznie wyrzucać musi czasami grać na lepszym a czasami gorszym internecie,
Wiecie jak temu zaradzić albo czego może to być problem? Dzowniłem do orange już multum razy ale to przecież wina nie jest po ich stronie oraz mogą wezwać technika za którego będziemy musieli zapłacić 120zł

19 ODPOW. 19

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1881
  • 9106
  • 75

Problem z utratą pakietów

@marez_01 To jest sieć własna Orange czy usługa na infrastrukturze innego operatora?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13552
  • 55391
  • 662

Problem z utratą pakietów

@marez_01Poczytaj wątek https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Utrata-Pakiet%C3%B3w/m-p/41509 i zrób testy jak tam zalecają. Sprawdzisz gdzie je gubisz...

Oczywiście komp podłączony do modemu po kablu ethernet?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Tak, komp podłączony po kablu. 
Tutaj screen z winTMR bo kiedyś to robiłem


obraz_2024-07-25_151244296.png

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Chyba sieć własna, jak się tego dowiedzieć?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1881
  • 9106
  • 75

Problem z utratą pakietów

@marez_01 Chyba błędnie założyłem, że chodzi o światłowód. Ze swojej strony możecie porównywać trasy do wybranego serwera kiedy jest lepiej i kiedy jest gorzej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13552
  • 55391
  • 662

Problem z utratą pakietów

@marez_01Wygląda jakby część po trasie, a część na ostatnim styku sieci operatora

Zerknij na puszki z OPP (punktem dystrybucyjnym -skrzynka na słupku, lub słupie) i tam powinien być opis/znacznik operatora


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Jest to sieć własna orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13552
  • 55391
  • 662

Problem z utratą pakietów

@marez_01Ok, jaka to usługa (fakt, od tego trzeba zacząć, jaki modem?)

Co mówi menu modemu o linii (bez względu na typ usługi)


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Neostrada, a modem to Funbox 2.0